Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelhető a figyelemzav...

Hogyan kezelhető a figyelemzavaros régen hiperaktív öcsém? Mit csinálhatok vele?

Figyelt kérdés
Az öcsém szenved tőle már gyerekkora óta, most 20 éves. Szinte megőrjít a viselkedésével. Ha sz*r napja van oda jön hozzám és fejbever, szitkozódik. Őrült dührohamai vannak amik mára csillapodtak, de régen tombolt szinte minden nap. Ha fáradtabb akkor még elviselhetetlenebb, minden idegesíti a feje a dühtől mindig vörös, fújtat, öklét rázza felém. Viszont ha más is van a közelemben akkor olyan mint egy angyal. Másoknak a másik arcát mutatja. Képmutató, manipulatív, agresszív, provokáló és durva. Emellett nagyob figyelmetlen, átmegy a piroson és nem fogja fel miért húztam vissza a zebráról. El kellett magyaráznom neki hogy még piros a lámpa. Vagy mindent abbahagy, testet épített már, színjátszós volt, harcművész, néptáncos, zenélt de mindbe beleunt 1 év alatt. Tanulásban most viszonylag jó mert az x-edik pszichológusa követni se tudom hanyadik azt javasolta szedjen koffein tablettát, és ettől viszonylag jobban fog az agya. Ezen kívül néha elmegy otthonról és úgyhagy egy gyertyát az asztalon, szobájában cigizik, leejtette egyszer a vizipipa hamut és kiégett a szőnyeg. Volt már olyan is hogy ráült a mosdóra és elszakadt alatta, vagy elesett és betörte az ajtóüveget. Szóval tudom hogy nem százas de én hogy tudnám megállítani a rombolását amit velem csinál?
2014. jan. 8. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

20 éves embert már nem lehet elcipelni vagy elzavarni pszichiáterhez, mert felnőtt ember. Ezt a betegséget sokkal-sokkal korábban kellett volna a szüleidnek kezeltetnie. Ez nem a te dolgod egyébként.


Ha az öcséd motivált (azaz maga is menni akar, gyógyulni), akkor 20 évesen egy gyermek- és ifjúsági pszichiátert lenne érdemes keresnie.

2014. jan. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Itt már nem csak figyelemzavar, meg hiperaktivitás van. Ezen te nem tudsz segíteni. Csak ő saját maga,meg a doki. És igen, a szülőknek kellett volna kb 6 éves korától fejlesztésre járatni.
2014. jan. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Régi szép idők... Az én gyerekkoromban (70-80-as évek) az ilyenekre még a gyagyás és fogyatékos volt a jelző. Manapság divatos lett a hiperaktív és figyelemzavaros jelzőket használni a sok hülyegyerekre...
2014. márc. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A férjem az ilyen gyerekek viselkedését kutatta. Náluk kimutatták, hogy a szénhidrát-fogyasztás visszafogása segít a dühkitörések ritkításában.

Persze a gyógyszerek szedése mellett.

2014. márc. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

régen 2 pofon volt erre az orvosság.

téged sajnállak

2014. márc. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!