Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez? (több lent)

Miért van ez? (több lent)

Figyelt kérdés
Kb 15 éves koromtól kezdtem azt érezni, hogy valami velem nincs rendben mentálisan, el is kezdtem kutatni az okát, 19 évesen valóban kiderült ez, megállapítottak nálam két "betegséget" ( személyiségzavar és depresszió egyik fajtája). Lassan 21 éves vagyok, de néha úgy érzem, hogy mi van, ha nincs is bajom, de mikor ezt elgondolom, abban a percben rám tör valami rettegés, hogy nem lehetek egészséges, egyszerűen nem bírnám magam elfogadni olyannak, hogy én teljesen egészséges legyek, mert "kell, hogy pszichikai beteg legyek". Már szinte félek attól, hogy valójában "normális vagyok".

2014. jan. 12. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
2014. jan. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 S. Balázs ***** válasza:

Ez akkor szokott lenni, amikor valaki a "betegségtől" előnyt remél, valamiért jó neki, ha "beteg". Ez a dolog nem kell tudatos legyen. Ilyen ok lehet pl. a figyelemigény, hogy többet foglalkozzanak vele, stb.


Az orvos meg csak címkéz, jobb híján, hisz megoldást nem tud nyújtani.

2014. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat.
2014. jan. 13. 11:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!