Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért jó, hogy nő vagy?

Miért jó, hogy nő vagy?

Figyelt kérdés

Van egy kisfiam, de újra babát várok - egyelőre úgy tűnik, lány lesz. Én magam nem szeretek nő lenni: magasabb elvárások, testképzavar, menstruáció, fájdalmak, folyások, pletykás többi nő, korlátozott térlátás és logikai képességek,bunkó pasik, szexuális beszólások, kényelmetlen melltartók, szülési fájdalom...

Értelemszerűen nem ezt akarom továbbítani a lányomnak, bár én jól elvagyok vele, túlélhetőnek tartom. De azt szeretném, hogy ő pozitívan álljon hozzá a nőiességhez-nőiséghez. Ehhez keresek kapaszkodót, és ötleteket, most éppen tőletek: lányok, miért szerettek lányok lenni? :)



2014. jan. 19. 14:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Mert ha férfi lennék, nőkkel kellene szexelnem és azt nagyon utálnám. :D
2014. jan. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Báj, kifinomultság, elegancia, szépérzék... már akiben megvan.
2014. jan. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valaki nő, ugyanúgy lehet logikus gondolkodása, amit lehet fejleszteni is... Hagyjuk ezt a térlátás dumát is...
2014. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

[link]

:-)

2014. jan. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 piriiiiii ***** válasza:
71%

Egyrészt egyetértek a kettessel.

Másrészt meg rettentően meglepődöm ezen a kérdéseden.

Hisz éppen babát vársz, hé! És meg mered kérdezni, hogy miért jó nőnek lenni??? Én még ugyan sosem voltam közelében a várandóságnak, de istenem, mennyire várom! Nem csak azt, amikor már láthatom a babát, és foghatom, és ringathatom, és szerethetem, mesélhetek neki, később tanítgathatom. Nem csak ez a része lesz fenomenális.

Nem különleges érzés az, amikor egy másik élőlény, egyéni gondolatvilággal, saját véleménnyel (amint idősödik), függetlenül, és mégis Veled egyszerre BENNED él? És tudod, hogy ez a másik élőlény egy parányi kis gyönyörűség, fogak és haj nélkül, édes kis szemekkel, cuki kis mancsokkal, visongva-nevetve?

Ezentúl pedig már képtelenség megfogalmazni, hogy miért szeretek lány lenni. Szeretem a dús hajamat, szeretem a nőies formáimat, a gyengeségemet, amit egyébként mindenki elől takargatok, szeretem azt, hogy nőként nyíltabban lehetek érzékenyebb, szeretem azt, hogy az a normális, ha a nő a férfit szereti. Tetszik ez az egész. Persze, szívesen lennék egy kis időre férfi is, kíváncsiságból. De nem hiszem, hogy ez tartósan jó lenne nekem. Lánynak születtem, és az is vagyok.

A nő és a férfi különböző. A nőt is körüllengi valami megfoghatatlan hangulat, és a férfit is. És nekem ez így jó.

2014. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én egyszerűen csak szeretek lány (még az vagyok) lenni.:)

Soha nem gondoltam azokra negatív dolgokként, amiket leírtál. Gondolom a pasiknak is vannak gondjaik, csak te abba nem tudsz ugyanolyan fejjel belegondolni.

A testképzavar pedig normális gondolkodás mellett nem jelentkezik. Én speciel a menstruációt sem gondolom olyan szörnyűnek. A fájdalmak alatt, pedig fogalmam sincs mit értesz. Szexuális beszólásokat nem kapsz, ha normálisan öltözöl. Kényelmes melltartók is léteznek már. Nem kötelező szülni, van más módja is annak, hogy biológiai gyermeked szülessen. A pletykás nőket pedig normális baráti társasággal el lehet kerülni.


Szóval jó nőnek lenni. Mindenért.

2014. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 piriiiiii ***** válasza:
69%

De mit értesz azon, hogy magasabb elvárások?

Nekem úgy tűnik, Te mindenben csak a rosszat látod, és a jót egyáltalán nem...

2014. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Azért mert egy igazi nő, valódi csoda. :)

Lelkileg sokkal erősebbek, mint a legtöbb férfi. Főként ha már anyává válnak.

Egy igazi nőnek olyan kisugárzása van, hogy még a legkegyetlenebb, legsötétebb világban is reményt ébreszthet a puszta jelenlétével.

Arról nem is beszélve, hogy átélheti a legnagyobb csodát az életben, amikor életet ad egy gyermeknek, egy léleknek, új életet, reményt, fényt és lehetőséget.

Megtapasztalhatja, milyen egy testnek és léleknek lenni.

A nők odaadóak, telve vannak szeretettel, misztikummal és rejtéllyel. A női lélek egy csodálatos világ, csak ajánlani tudom hogy merjék felfedezni önmagukat, és engedjék ezt meg a férfiaknak is.

Mert szükségünk van egymásra. :)

2014. jan. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én szeretek nő lenni, lehet, hogy néhány dologban nehezebb az életünk, mint a férfiaknak, de akkor sem tudnám magam elképzelni pasiként. Szeretek szépen felöltözni, foglalkozni magammal és jó érzés, hogy az engem körülvevő férfiak udvariasak velem, segítenek, védelmeznek.. persze ez is változó, attól függ, milyen családban nőttél fel, milyenek a barátid, stb.. Bátran kimutathatom az érzelmeim, ha sírok, vagy hisztizek néha, akkor megvigasztalnak, nem röhögnek ki, mintha egy pasi csinálná ezt. Meg ott van ugye a gyerekvállalás is, bár erről még nem tudok nyilatkozni.
2014. jan. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A kritikát is :)

Nem, nem látom mindenben a negatívumot, csak itt épp azokat soroltam fel.

A fiúkkal jóval egyszerűbb: légy őszinte ember magaddal és másokkal... és ennyi. De egy nő annyira sokszínű...nem fogom neki tudni megmagyarázni ezt a sok mindent. Én egyszerű ember vagyok, aki szereti ha valami igazságosan működik, nem kavarok, ritkán sminkelek, bár kreatív művészeteket gyakorlok, de az ugyanennyi erővel lehet férfias is (pl. festészet.)

Nem szeretek másokat befolyásolni, a nőiességemmel hatni (mielőtt valaki belekötne: van, szép alakú csaj vagyok, sportos külsővel, nőies arccal.)

Az a gond, hogy öltözködni sem tudok: előnytelen dolgokat választok és unom az ezzel járó macerát is :)

A magasabb elvárások?... többet kell dolgoznunk ugyanannyi pénzért :) és senkit nem érdekel ha épp menstruálsz vagy a gyerek kórházban van és vele kéne lenned.

A befogadás képessége, a lágyság és a gondoskodás érzése megvan, de emberként és nem nőként élem meg.. lehet hogy ez a baj.

A terhességen nemrég gondolkodtam: egy barátnőm azért szeretett terhes lenni, mert körülötte forog a világ olyankor... ezzel szemben én úgy érzem, hogy korlátozva vagyok: nem tudok lehajolni (áá, már most sem, olyan érzékeny, pedig még az elején járok.) Nem tudok a busz után futni, folyton mindennel vigyázni kell (amivel nem,arra is rámondják), de a helyet a buszon azt nem adják át :D az mondjuk nagyon jó mikor már érzem a mozgást, de ott még nem tartok most, a kisfiam meg régen volt :)

Várom a további kommenteket! Akármilyenek is legyenek :)

2014. jan. 19. 14:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!