Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem megőrülök amiért...

Úgy érzem megőrülök amiért senkihez nem fordulhatok segítségért bizalommal. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, Debrecenben lakó kertvárosi fiatalember. Átlagos tanulmányi eredmények, nincsenek családügyi gondjaim.


Az egyetlen problémám az, hogy nincs senkim akihez szólhatnék. Az iskolában senki nem hallgat meg, amikor egy-két srác megkérdezi hogy mi a gond és elmondom nekik, akkor vagy hülyének néznek (ez a jobbik eset), vagy motyognak valamit, majd szépen arrébb állnak (látszik rajtuk hogy furcsának tartanak, és nincs mondanivalójuk, meg egyébként is minek pazarolják rám az idejüket.. ez az eset fáj jobban).


Én próbálok a lehető legőszintébb és odaadóbb lenni másokkal, de egyszerűen mintha hülyének nézne mindenki. Itthon szintúgy nem tudok beszélni a szüleimmel, mert apa magasról tesz arra hogy mi van velem, anya pedig egész nap a papírjait írja, vagy más dolga van.


Vajon kinövöm valaha ezt a nyomorult helyzetet? Mert szó szerint nyomorult módon érzem magam, és nem tudom ennek mi az oka. Pszichológushoz nem merek fordulni, mert félek miként tekintenének rám az emberek, ha kitudódna.



2014. jan. 22. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Merre mész majd tovább? Mi szeretnél lenni? ha tovább tanulsz-ott ez enyhülni fog, összehozza az embereket a közös tanulmány, egyetem, főiskola. Szomorú lettem, mert eszembe jutott, hogy a te korodban hasonló szomorúság bántott (rég volt). Akkor megpróbáltam összehozni beszélgető asztaltárságot: versekről, saját írásokról aki akar jöjjön a xy cukrászdában szombaton 4-kor. És össze is jöttünk páran, 5-6 szor, olvasgattuk verseinket, le is írtuk, naplóba.. azután magába hamvadt. Később Platón Timaiosz-ra hívtam - akit érdekel- az is ment egy darabig, azután magába hamvadt. De azért enyhült ez a bezártság, amit írsz. Próbáld meg: ami érdekel téged, arra egy ilyen beszélgetést szervezni.De később enyhülni fog ez, szerintem, saját tapsztalatom szerint..(N)
2014. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elkene menni az egész családnak pszichológushoz, ahol elmondhatnad nekik gondjaidat és megoldást talalnatok rá. Gyűjts rá pénzt ha a szüleid nem fizetnek ki. Ha van egy biztos családi háttér amit most beszélgetésre értek akkor rájuk támaszkodva a sulit egy magad is megtudod oldani. Bár 2ev múlva úgy is tovabbtanulas. Próbálj meg jobban a tanulmanyaidra koncentrálni, mert gyenge főiskolákon nem biztos, hogy megtalalod a helyed. Egyetemeken több a visszahuzodo inkább beszélgető nem állandóan bulizo ember. Ez most nem általánosítás, mert minden egyetemen van gyökér is.
2014. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szeretném megpróbálni az egyetemet műszaki irányban, bár tartok tőle hogy ott is fásult és egykedvű emberek közt leszek :/


Tetszik hogy neked voltak olyan barátaid akikkel művészeti dolgokat tudtatok megvitatni, lehet én csupán rosszkor vagyok rossz helyen a mai társadalomban ahol a fiatalokat nem tartja össze semmi.

2014. jan. 22. 22:20
 4/5 A kérdező kommentje:

22:15: attól rettegek, hogy csak egy főiskolára lesz elég a vitt pontom (bár ez nem biztos, mert Debrecen legkeményebb informatikai iskolájába járok, lehet hogy a tanulmányi átlag csak azért ilyen lehangoló mert egész nap szívatnak minket)


Ha bekerülök egy fősulira, ott ilyen "bulizós" diákok vannak?

Mert akkor ott is én leszek a "különös, szótlan, furcsa, stb."-nek elkönyvelt fazon

2014. jan. 22. 22:29
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem a kampuszon szárnyakat kapsz majd. ott már fiatal felnőttek vagytok, úgy élsz, ahogy akarsz, megszűnik a tipikus emberek vezető szerepe, nyomása.

egyet nem értek: amikor még most a középsuliban végül mégis beszélgetsz valakivel, akkor miért arról beszélgetsz, hogy "mi a gond". ha jól értem, akkor pont szünetel a gond, úgyhogy beszélj valami érdekesebbről, ne arról, hogy nincs kivel beszélned.

2014. jan. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!