Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért történt ez velem? /Én...

Miért történt ez velem? /Én ezt nem akartam! /

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves fiú vagyok, depresszióval, szorongással, kényszerbetegséggel kezelnek.

De ezt csak azért írtam le, hogy köze lehet-e ezeknek a betegségeknek ahhoz, ami történt velem.

Az egész ott indult, hogy mindig is vonzódtam a fiúkhoz...és a lábukhoz..

Én ezt normálisnak tartottam, de nyáron rájöttem, hogy még rengeteg ember vonzódik a lábakhoz, és ennek a neve az, hogy lábfétis.

Olvasgattam dolgokat más fétisekkel, parafíliákkal kapcsolatban, és olvastam egy cikket a nekrofíliáról.

Ez még nyáron volt, emlékszem, és volt egy olyan gondolatom, hogy 'Mi lesz, ha én is azzá válok?'

Utána elkezdtem rettegni ettől a gondolattól, hónapokig szorongtam, tiltakoztam ellene, de a gondolat ott maradt, és kínzott..

A gondolat még a mai napig megvan, de a szorongás már rengeteget enyhült.

És azt vettem észre, hogy most már vonz a dolog..

Ez nagyon beteges, tudom, próbálok tenni ellene, de mégis vonz..

Én ezt nem akartam, én normális ember akarok lenni, nem olyan, aki a halottakra gerjed..

Egyébként merevedésem még úgy nem volt, ha rá gondolok, mint pl. a lábfétisnél, csak egy picit áll fel, de mégis érzem, hogy vonz.

Mit tehetnék? Járok pszichológushoz is, mondjam el ezt neki? Végülis én beszéltem magamba, mert én agyaltam rajta hónapokig...igaz a fene se akart rajta agyalni, de ez is ilyen kényszergondolatszerűség..központba került, akaratom ellenére is.

Szóval, mivel én okoztam magamnak, le is tudom magam beszélni róla?

Egyébként gyógyszeres kezelést is kapok, antidepi+nyugtató, épp ezért nem szorongok már annyira a dologtól.

Kérlek ne ítéljetek el, én ezt tényleg nem akartam...



2014. jan. 23. 07:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Én csak egy dolgot nem értek.

Ha kezelés alatt állsz és már így is gyógyszereket kell szedned mi a róka combjáért olvasgatsz ilyesmiket?! Te is tudod hogy mennek ezek a dolgok. Olvasol róla, a tünetek közt találsz egyet ami illik rád. Elkezdesz agyalni és lassan magad is elhiszed, hogy a többi is igaz rád. Elkezdesz szorongni és ráparázol az egészre. "Mi van ha tényleg az vagyok?!" Aztán szépen lassan el is hiszed. Az egész egy amolyan "Tiltott gyümölcs" lesz számodra. Ha eszedbe jut egyből görcsösen próbálod elfelejteni ami egyre nehezebben fog menni. (És ez nem csak mentális betegségeknél van így, legalábbis így tapasztaltam.)

Nem vagyok orvos. De szerintem a legnagyobb probléma az veled (és ez lehet, hogy ez a "gyökere" a többi betegségednek is), hogy folyamatosan foglalkozol a témával. Nem azt mondom, hogy dugd a fejed a homokba, de ha az ezen való agyalásra fordított időben olyasmivel foglalkoznál ami örömet okoz ezek a gondolatok pillanatok alatt el tűnnek a fejedből és lassan mikor eszedbe jut azt sem fogod érteni, hogy hogy is agyalhattál ezen...

Biztosan van valami ami érdekel. Legyen az bármi: hobbi, sport, tanulás, csajok. Akármi amiben örömöd leled. Keresd meg és azzal foglalkozz inkább. El fogja terelni a figyelmed. Ha továbbra is "Olvasgatsz dolgokat" annak nem sok jó vége lesz.

A helyedben elmondanám a kezelőorvosomnak a dolgot. Jobb ha tudja...

Remélem kimászol ebből az egészből...

2014. jan. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez még tavaly nyáron volt.

Kezelni most kezdtek el nem régen.

Én próbáltam olyanra gondolni, ami örömet okoz, próbáltam terelni a gondolataim, de teljesen beleégett az agyamba ez a dolog..

Hát, remélem én is, hogy egyszer majd vége lesz..

2014. jan. 23. 08:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Kettő közül az a kutya az erősebb, amelyiknek többet adsz enni.Ha te a helytelen gondolatokon járatod az agyad, azok erősödnek meg benned és a végén elfogadod majd, sőt, egyéb rossz dolgok is jöhetnek.

Úgy látom, ,meg tudod különböztetni a helytelent a helytelentől.Egyetlen megoldás tehát, hogy szándékosan próbálsz ellenállni azoknak a gondolatoknak, amik helytelenek.Erre nagyon jó a figyelem elterelés.Ha jön a helytelen kényszergondolat, akkor gyorsan koncentrálj valami olyanra, ami jó és erényes dolog.Akkor egy idő után a rossz majd feledésbe merül!És keress hasznos hobbikat, elfoglaltságokat, amik lekötik a szabadidődet és a gondolataidat józan irányba terelik.

Azért jár az agyad ilyeneken, mert van rá időd!És talán valami nem helyes úton folyik az életedben.

Bárhogy is van, csakis a józanság és a szeretetteli, helyes gondolatok, cselekedetek gyakorlása az, ami kihúzhat téged ebből a helyzetből.Nem pedig a gyógyszerek.

2014. jan. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég ritkán kerül az ember magától olyan helyzetbe, hogy érintkezni tud egy hullával. Viszont gondolom nem akkora a késztetés, hogy a vonzalmad - ami igazából egy tabu dologról, nem feltétlenül a holttestről szól - miatt megölj valakit, vagy kiáss egy halottat. A fejedben viszont azt csinálsz, amit akarsz, és erről nem kell tudnia senkinek. Ez olyan, mint hogy ha gondolatban kirabolsz egy bankot, azért nem csukhatnak le. Ha gondolatban nem a pároddal fekszel le, az még nem megcsalás.


De ha nagyon gáznak érzed, akkor szívesen mesélek az én katona és háború-fétisemről, amibe még a repülők meg a tankok is beletartoznak :D Valószínűleg arra is rá tudnál kattanni, ha jól van tálalva.

2014. jan. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Joola ***** válasza:
ha ennyire zavar téged, meséld el a pszichológusnak! elítélni nem fog érte, ne parázz ezen! mindannyian perverzek vagyunk kicsit :)
2014. jan. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!