Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelik a skizofréneket...

Hogyan kezelik a skizofréneket? Valaki el tudná részletesen mondani?

Figyelt kérdés

[link]

Mert ezen az oldalon ezt írják:

"A heveny szakaszban rendszerint kórházi ápolásra van szükség. Ez egyebek mellett védelmet is nyújt a betegnek, a családját pedig egy időre mentesíti a betegséggel való együttélés terhe alól."



2014. febr. 10. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
4%
Elektrosokkal, ha az sem hat akkor meg tajgetosz pozitív.
2014. febr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Én lobotómiával kezelném. Egyből lenyugodnának...
2014. febr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Első és második válaszoló! Tudjátok, hogy az érzéketlenség is egyik velejárója a skizofréniának?

Belétek egy csepp szeretet nem szorúlt! Akkor is ezt mondanátok, ha családtagotok lenne beteg?

2014. febr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyet értek a 3. válaszolóval. Amúgy is inkább válaszolnátok normálisan a kérdésemre. Valaki le tudná írni, hogy szokták kezelni a skizofréneket???
2014. febr. 10. 20:50
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Nekem egyik rokonom skizofrén, én őt 10 éve ismerem, de ő csak gyógyszert szed és 10 év alatt egyszer sem kellett kórházba menni. Szerintem sehogy nem kezelik, beállítják a gyógyszereit és ha el van magának, különösebb veszélyt jelentő probléma nem merül fel, akkor sehogy nem kezelik, csak a gyógyszereit szedi rendesen és lütyő.
2014. febr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Miét, ha gyógyszert adnak neki, az szerinted nem kezelés? Akkor m a franc?


Gyógyszeresen kezelik, antipszichotikummal.

2014. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem kell idegbetegnek lenni, ha elolvasol egy választ!

A kérdező linkelt be egy cikket a kórházi ápolással kapcsolatban, arra írtam, hogy akit én ismerek, annak nincsen kórházi ápolása. Ő csak a háziorvosához jár be időnként és felíratja a gyógyszereit.

2014. febr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Antipszichotikummal.
2014. febr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Több fajta gyógyszer kombinációjával.

Ha nagyon súlyos az eset, és másképp nem megy, akkor elektrosokkal. Igen, itt Magyarországon, a mai napig is! De ebből a beteg semmit nem érez, mert altatásban megy.

2015. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!