Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Koncentrációs és tanulási...

Koncentrációs és tanulási zavarok hátterében mi állhat?

Figyelt kérdés

Nem újkeletű probléma nálam, de most már kezd komoly gondot okozni. Szinte semmire nem tudok koncentrálni, ami nem érdekel. Semmilyen bevált, hatásos módszerem nincs a tanuláshoz. Elkalandozok, nem hallom meg, amit mondanak nekem, olyan mint egy háttérben duruzsoló rádió. Egyetemre járok, háromszor annyi időt fordítok tanulásra, mint az évfolyamtársaim, és kb fele olyan jól sem teljesítek.

Nem tudom mi lehet a gond velem, én próbálok figyelni, rengeteg időt feccőlök bele, többféle tanulási stratégiát is kipróbáltam már, de mintha az agyam semmit nem lenne hajlandó befogadni.

Pajzsmirigyes vagyok, de kezelve van, így elvileg szervi probléma nem áll fent. Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a háttérben?


2014. febr. 24. 12:03
 1/2 anonim válasza:
Lehet hogy az a probléma h egyfolytában a tanuláson jár az eszed és nem tudsz kikapcsolni..Én is már hónapok óta tanulok folyamatosan, szinte mást sem csinálok egész nap, és nemrég kezdtem el észrevenni h kb semmit nem tudok megjegyezni, egyfolytában aludnék. Azt javaslom, szakadj el egy kicsit a tankönyvektől (ha teheted akkor legalább néhány napig) ne is gondolj rájuk, és csinálj vmi olyan dolgot amit szeretsz. Sportolj és legyél levegőn jó sokat.
2014. febr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Üdv.


Lenne egy erős tippem. Kellene némi plusz információ, de erős a gyanum.

Van-e hiperaktív tüneted? (állandóan mozgó láb,kéz, beszédkényszer, gondolatrohanás)?

Sűrűn felejtesz el dolgokat? Sűrűn hagysz el dolgokat? (pénz, igazolványok, iskolai tanszerek, telefon, stb.)

Impulzív vagy? Befolyásolható? Könnyen megragadnak külső ingerek? Meggondolatlan vagy?


Én egy ADD/ADHD-ra tippelnék. Aka figyelemzavar, hiperaktivitás.


Írtad, hogy ami nem igazán érdekel arra nem tudsz figyelni. És ami érdekel? Arra meg jobban, mint az átlag ember? Tehát ami igazán megfog, abban jó vagy, gyorsan megtanulod, "hiperfokuszod" van?


Olvass utánna ezeknek, és kérlek oszd meg mire jutottál.


Én ezzel élek együtt, és bár nem régen jöttem rá az egészre, azért talán tudok segíteni, ha úgy érzed ez lesz a probléma. Ez ugyan annyira előny, mint hátrány, és ha az ember jól menedzseli magát, igazi spíler lehet az életben, szóval pánikra semmi ok!

2014. febr. 26. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!