Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem lehet, hogy félrediagnoszt...

Nem lehet, hogy félrediagnosztizálták?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szóval a fiúmról 16 éves korában kiderült, hogy autista, de én valahogy furának találom, hogy autista lenne. Illetve nem hiszem. Én az autistákról azt hallottam, hogy nem szeretik, ha megérintik őket, teljesen a saját világukben élnek, nem szeretnek igazán senkit. Viszont ő nagyon is szeretetre vágyik, odabújik hozzám, megpuszil, én is megpuszilhatom etc. Sőt, olyan szerelemvallásokat tud rögtönözni olyan költői hasonlatokkal, hogy csak lesek. Naponta kb.80x mondja, hogy szeret (nem zavar, sőt). Amiben másképp viselkedik, mint az átlag, az az, hogy nagyon félénk, társaságban nem oldódik, nem igazán tart szemkontaktust, csak velem , meg a szüleivel, és nem beszél valami sokat, ha olyan kedve van. Szóval, nem lehet, hogy nem is autista, csak visszahúzódó? Ja, 26 éves.
2009. dec. 13. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmusnak nagyon sok fajtája és nagyon sok fokozata van.
2009. dec. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az autizmusnak is vannak fokozatai, szóval ettől még simán lehet autista.
2009. dec. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmus nagyon sokféle lehet, és fokozatai is vannak. Van akin senki sem látja elsőre, h autista, van akiről azonnal kiderül.


Simán lehet, h autista a barátod és régen ugyanerre a tünetegyüttesre lehet hogy azt mondták csupán, h visszahúzódó.


De nem mindegy? Ha szereted, és boldogok vagytok, akkor nem számít.


:-)

2009. dec. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmus enyhe formája az Asperger szindróma, talán ez lehet neki is. Amúgy én magamon diagnosztizáltam felnőttként, hogy valószínű aspergeres gyerek voltam, de lehet, hogy csak hipochonder vagyok. Nézz utána a google-ba az asperger szindrómának. Amúgy meg tényleg tök mindegy, ha szeretitek egymást és boldogok vagytok és te semmi furcsát nem veszel észre.
2009. dec. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy ha szeretjük egymást, nem számít, nekem nem is számít, csak kíváncsi voltam, hogy nem lehetséges-e, hogy nem is autista, mivel teljesen más elképzeléseim voltak az autistákról, mint amit nála láttam. Utánaolvastam ennek az Asperger szindrómának, és biztos, hogy az van neki, most már látom, mivel több dolog is passzol rá belőle (fura hobbik, amiért a végletekig rajong, visszafogott gesztikulálás, időnként fura kézmozdulatok, arckifejezések, de a beszéd terén semmi elmaradás az átlagtól. Ez teljes mértékben illik rá)

De mondom, nem számít nekem, mivel imádom, csak a kíváncsiság hajtott.

2009. dec. 13. 20:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!