Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Édesanyám 9 éve, 54 évesen...

Édesanyám 9 éve, 54 évesen halt meg mellrákban. Én 32 éves vagyok, és meg vagyok róla győződve, hogy örököltem az emlődaganatért felelős hibás gént. Hogyan éljem túl az esetleges hibás génemet?

Figyelt kérdés
Ahogy telik az idő egyre jobban meg vagyok győződve arról, hogy én is ebben fogok meghalni. Viszont ha mégsem örököltem, magamba beszélem, így tényleg kialalkuhat. Hiszek a gondolat teremtő erejében. Hogyan tudnék felülkerekedni ezeken a negatív gondolatokon?
2008. júl. 22. 18:45
 1/5 anonim válasza:
Hát nehéz lesz meggyőzni magadat ebben.De mindenesetre járj szűrésre a te esetedben fél illetve negyed évente is jó lenne szűrésre menni , mert ha hamar felfedezik akkor legalább még menthető vagy és talán mégse örökölted ezt a hajlamot akkor is legalább az orvos meg tud nyugtatni hogy minden oké.Ha viszont annyira el van fajulva a dolog hogy szinte már halál félelmed van akkor még a pszchihologus
2008. júl. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A melleimet havonta vizsgálom, ezt mondjuk mindenkinek kell, de mammográfiára nem javasolják a túl gyakori szűrést. Meghát a TB sem fizeti. Talán még az UH-ot sem. A pszichológust viszont jó ötletnek tartom! !
2008. júl. 22. 20:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Itt tényleg az a legnagyobb gond, hogy "bebeszéled" magadnak a problémát, és gyakorlailag "elvárod", hogy megjelenjen. Számítasz/készülsz rá, egyfolytában magadat vizsgálod - az agy pedig számítógépként működik, és a gyakran ismételt gondolatokat teljesíti.

Akár félelem, akár öröm érzése tapad egy gondolathoz, mindenképpen intenzív érzésről van szó, és ezek gyorsabban teljesülnek, mint azok a gondolatok, amelyekhez közömbös érzések kapcsolódnak.

De ne aggódj, mert semmi sincs veszve! :)

A tested egészséges akar lenni!

Javaslom, nézd meg ezt az oldalt: [link] , és programozz magadnak vizet! Írd egy papírlapra pl. ezt: "Egészségesek a melleim, köszönöm!" Vagy ezt: "Elmúlik a félelmem, a testem egészséges. Köszönöm!". Tedd rá a vizet a papírra, és hagyd ott pár órát, hogy rögzíthesse az információt, majd utána idd

meg!

Emellett javaslom még az agykontroll nevű módszert is, és pozitív gondolatok/mondatok ismételgetését.

Például:

TUDOM, hogy egészséges a testem, és az is marad.

Felhőtlenül boldog vagyok, TUDOM, hogy minden rendben van a testemben.

Testileg, lelkileg és szellemileg is egészséges vagyok és szabad.


Hirtelenjében ennyi jutott eszembe.

Szerintem tudsz te segíteni magadon, ne menj még pszichológushoz, csak ha végképp nem boldogulsz!

Sok sikert! :)

2008. júl. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Próbálj meg egészségesen élni. Fontosnak tartom a méregtelenítést, és az immunrendszer erősítését. Valamint a nyirokrendszer méregtelenítését. Erre ma már magyon jó gyógynövény termékek vannak. Szívesen megírom privát e-mailban, hogy én melyiket használom.


Mellesleg ma már a környezeti hatások miatt sajnos mindenki veszlyeztetett egy kicsit, én is ezért próbálom tisztítani a szervezetem.

2008. júl. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hallottam már a vízprogramozásról, érdekesnek hangzik!


Utolsó hozzászóló, köszönöm, várom az emiledet.

2008. júl. 30. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!