Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elrohanok a problémák elől....

Elrohanok a problémák elől. Szó szerint. Valami gond van velem?

Figyelt kérdés
már több tanárom is beszélt velem erről. mikor pl tesiórán a fiúk bunkóskodtak velem már nem tudtam elviselni és kimentem az óráról. így kezdődött, és persze a tesitanárom elmondta az osztályfőnökömnek is. egy hete meg kosáredzésen volt egy olyan helyzet amit nem bírtam elviselni, és kirohantam a teremből. utána elmentem bocsánatot kérni az edzőtől és ő azt mondta h tudja h mád tanár órájáról is kimentem és nem csinálhatok ilyet, nem rohanhatok el problémáim elől. én azt mondtam neki h nem akartam jelenetet rendezni, de szerinte azzal h kimentem szinte közöltem a többiekkel a problémám. most velem valami gond van? mit csináljak?

2014. márc. 8. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem tanultad meg kezelni a problémáidat. Ezt a képességet jó lenne elsajátítanod. Iskolapszichológus van? Menj el hozzá, segíteni fog.
2014. márc. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Hidd el nekem, nincs veled semmi baj addig, amíg ki nem borulsz. Ez is egy problèmamegoldó technika, de nem a legjobb fajta. Nèzz utána, mások hogyan reagálnak az effèle helyzetekben? Nem szüksèges a sok aberrált megoldásait használni: pèldául, ne használj trágár szavakat, ne menj ököllel a provokálónak. Tudom, szörnyen nehèz taktika, sok türelmet igènyel,de egy idő után egyszerűen kivitelezhető, hogy nem veszed fel a kesztyűt. Ergo: nem reagálsz, próbálod figyelmen kívül hagyni a dolgot. Hidd el nekem, tudom mit èlsz át ilyenkor. Tehetetlen vagy ès mèrhetetlenül dühös. Üvöltenèl, máskor sírnál ès órákig rohannál, hogy minèl messzebb kerülj azoktól, akik bántanak. Vègső soron a pszichológus bevonása is praktikus lèpès, de tudnod kell, hogy fárasztóan hosszadalmas folyamat. Persze közben megismered önmagad is ès megfelelő támogatás mellett tudhatod magad. De a támasztèk nincs minden percben veled, ne feledd! Nem lebeszèlni akarlak, nehogy fèlre èrts. Nyugodtan menj el hozzá, ha ezt az időd engedi, hátha tud segíteni. Viszont meg kell tanulnod, hogy különbfèle stresszhelyzetekben hogyan kell jól megfelelni. Ezek a problèmakezelès taktikái. Nálam mindig ès minden helyzetben: a józan eszem. Már tanultam az elkövetett hibáimból, tudom mit nem tehetek ès hogyan jöhetek ki a legfájdalommentesebben a konfliktushelyzetekből. Fontos, hogy nem rohanhatsz el a problèmák elől, hiszen azok előbb vagy utóbb űgyis megtalálnak ès kímèletlenül a nyalkadba zuhanhatnak. Tanulj meg pár hasznos lègzèstechnikát, amivel a lehető leggyorsabban lenyugodhatsz. Sok sikert!
2014. márc. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!