Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagdossák magukat a 13...

Miért vagdossák magukat a 13 évesek?

Figyelt kérdés
13 évesen honnan szereznek egyáltalán pengét és mi olyan rossz az életükben hogy ilyen fiatalon vagdossák magukat?:O
2014. márc. 9. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Ki vagdossa? Azért ez szerintem nem olyan gyakori dolog
2014. márc. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az önvagdosásnak nagyon komoly lelki okai vannak, ez egy néma segélykiáltás, jellemzően valamilyen szégyen amit nem mer elmondani senkinek, de magában tartani sem képes.

Hogy egyszerü legyen egyik legismertebb oka a családon belüli erőszak.

2014. márc. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Egy elkezdi, a többi meg majmolja. Nem mindig van bármiféle önpusztítási hajlam mögötte. A kiskamaszok sok hülyeséget leutánoznak egymásról. Amikor én hetedikes voltam, akkor a suliban az volt a "divat", hogy az aktuális szerelmünk keresztnevét belekarcoltuk a karunkba, amíg már egy kicsit vérzett, és nyoma maradt. Szerencsére nem maradt heges.
2014. márc. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Akik vagdossák magukat, egy részük mentálisan sérült, beteg ember, másik részük meg egyszerűen divatból csinálja, mert ugye most az a trend, hogy ha nem esik hanyatt tőle a kiszemelt fiúcska, akkor egyből neki pokol az élete, nagyon szenved, és muszáj vagdosni magukat. Amit persze le kell fényképezni, másokkal megosztani, stb, stb. Aki tényleg sérült, beteg, az nem henceg vele meg nem mutogatja.


"mi olyan rossz az életükben"

Addig örülj, amíg nem tudod. Bár azért némi képzelőerővel megáldhatott volna a sors.


"13 évesen honnan szereznek egyáltalán pengét"

A borotválkozási kellékek vásárlása nincs életkorhoz kötve.

2014. márc. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet tudni, mi olyan rossz az életükben. A 13 évesek élete sem feltétlenül fenékig tejfel. Ráadásul tinédzserként sokkal érzékenyebben reagálnak az apróbb problémákra is.

Általánosságban azt hiszem, elmondható, hogy aki vagdossa magát, az nem rendelkezik megfelelő problémamegoldó készséggel. Így nem oldják meg a problémát, a feszültség bennük marad, amit valahogy le kell vezetni... ez önsértésbe fordulhat, különösen ha az illető magát hibáztatja és magát akarja büntetni.

Nagyjából erről van szó.

2014. márc. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk gimiben fél osztály csinálta, feltételezem mindenkinek érzelmi gondjai voltak, nem, sokkal inkább az volt, hogy majmolták egymást egy elkezdte a többi meg csinálta...

Mondjuk azt sem értem meg, hogy ha valakinek érzelmi gondjai vannak abból hogy jön ki az hogy jobb lesz neki ha a karját vagdossa.

2014. márc. 10. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%
Biztosan most ez a trendi,hogy vagdossák egymást.Tudod,ez hasonló,mint "hogyan öltözködjünk,mi a trendi ma-holnap" Majd kinövik(reméljük)
2014. márc. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 12-13 évesen csináltam, és nem divatból, hidd el sok minden volt rossz. Többek között a kedves osztálytársaim akik reggel 8-tól délután 2-ig b*sztattak órán és szünetben is, két év után már kicsit elegem volt hogy minden nap ez megy. És még elég sok egyéb ok volt.
2014. szept. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!