Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Zárt osztályra hogyan kerülnek...

Zárt osztályra hogyan kerülnek a betegek?

Figyelt kérdés

Ki kezdeményezi?

Milyen állapotban kell lenni a betegnek ahhoz, hogy oda kerüljön?

:(


2014. márc. 15. 06:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Ön- és közveszélyesnek.
2014. márc. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha ön- és közveszélyes, akkor kerül a pszichiátriára. Hacsak nem hajlandó önként bemenni.
2014. márc. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugy gondolod hogy ott lenne a helyed?

2014. márc. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos már igen :(

Folyamatosan rettegek, hogy az irreális viselkedése miatt most már fizikailag is baja lesz :(

A valóságtól most már nagyon elrugaszkodott, "nem hall semmit", amit a szerettei mondanak neki, nem emlékszik dolgokra.

Az viszont még jobban aggaszt, hogy annyira "spanolja" magát, hogy folyamatosan felfokozott idegállapotban van.

Viszont kifejezetten ragaszkodik a saját gondolataihoz, saját életéhez ... és én ebben eddig sem akartam megakadályozni.

Hazudik ... bár ezt korábban is tette ... nem szándékosan, de ez az állapot is súlyosbodik, itt is az a baj, hogy a hazugságait valósnak éli meg.

Ez már nem demencia :( .... attól sokkal súlyosabb !

Az 5 suicid kísérletét "lekezeltem" valahogy, de most nem tudok vele mit kezdeni ..... és nem suicid, de egyéb tragédia fog vele történni ... sajnos magának okozza, már csak a "saját gondolatvilágában él" :(

Az én drága Édesanyámról van szó, 74 éves, egyébként sem egészséges ... most már napi szinte retteg a család.

A 6 unokája most már semmilyen kapcsolatot nem akar vele, a 250 km-re élő tesóm is azt mondta, befejezte, nem érdekli ... maradtam én.

Hosszú ... le sem lehet írni :(


A kérdésemre csak nem kaptam választ :(

Pld. mi számít ön- és közveszélynek?

Tiszta pillanataiban a legjobb anya világon !!!! De ez már egyre kevesebb idő :(

2014. márc. 15. 07:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Önveszélyes:szuicid gondolatok,késztetések,pl.idővel,hellyel eltervezett öngyikosság,olyan fokú demencia,hogy nem tudja magát ellátni,de és pl csak úgy gyógyszereket kapkod be,lehet nem is szuicid szándékkal,öncsonkítás,önvagdosás,rengeteg pszichiátriai betegség,és olyan állapotok,amiben látod,hogy ha negyed órára vagy él napra egedül hagyod,baj lesz,elsétál csak úgy,eltűnik sok időre,ilyenek..

Közveszélyes pl mert "elment az esze"(rengeteg betegség van itt,beszűkült állapottól kezdve elbutulásig,függ attól hogy akarattal vagy véletlen csinálja,de a végkifejlet ugyan az)pl. kicseréli a gyógyszereidet,ellopkodja és beleteszi más ételébe,italába,bezár valahova,hadonászik késekkel,feldühödik a saját gondolatvilágától,és tetlegességig jut miattuk..

Tehát minden olyan cselekedet,ami a saját életére ,és a tiétekre nézve is nagy kockázat.

Vidd el egy jó pszichiáterhez,talán ő megmondja mi a baja.Nincs diagnózis,mi a baja?

Eddig kezelték?Miket tesz?Nagyon sajnálom,de ne hagyd ott,tarts ki!Mindenképp orvosi segítség kell,és már csak te vagy neki...Talán még megérdemel annyit,hogy vele legyél,bár elhiszem,mennyire nagyon nehéz lehet,de még megér pár orvosi konzultációt!

Ha nagyon durvul a helyzet és tényleg veszélyes lesz,akkor nincs mit tenni..Ha nem nagyon durva,akkor vannak ilyen otthonok,szerintem ott vigyáznának rá,és meg is tudod látogatni,nem "teszi tönkre"az életedet,levegőhöz jutsz.

2014. márc. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A háziorvosával beszéljetek. Ő az illetékes!
2014. márc. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6/6-os hozzászólónak:

Bocsi, de orvosirnok vagyok ...belgyógyászaton !! És eleget "rádolgozunk" a háziorvosokra, akik csak aláírják a beutalókat és a 96 ezer fős körzetből a mi kis Ambulanciánkat terhelik ! Elemi dolgukat nem csinálják meg, nem még felfogni, hogy valakinak baja is lehet ! Nem részletezném.


A fölöttünk lévő szinten van a pszichiátria... ezt se részletezném, dupla személyzettel, különbféle foglalkoztatóval, a bel.osztályon meg két nővér küszködik a vérzővel, agyvérzettel, alkoholistával, infarctusossal, stb.

A csodás pszichiátriai orvosunk szókincse elég trágár, bár csak 2x hallottam, de elég is volt. Az átmenetileg megzakkant hölgyeknek a tanácsa az: keféljen egy jót.

A teszteket még úgy se minősíteném !

Nekem az exférjem is 5x volt suicid, az anyukám is 5x, igaz, most nem vittem kórházba, már gyakorlatom van, hogy megítéljem. 24 óra alatt ki is aludta magát, aztán újra kifejezte akaratát, hogy Ő boldog, nem szóljunk bele az életébe. Igaz, az arcán tenyérnyi haemota, mert már megütötte az élettársa, amit nem is csodálok.

Becsukott szemmel is tudom, hogy hol van a megyei kórház toxikológiája :(

És ismerem az eljárást is, mert fogtam az anyukám, amikor korábban a gyomrát mosták ki az ambulancián, utána esetkocsival megyei kórház (ez előírás). Bőven lenne mit írnom !!!! Többször megtapasztaltam már, hogy 48-72 óráig vannak kómában !!!! bepelenkázva, stb. :(


Meg tudom különböztetni a dementiát is ! De most a dementián kívül valami más van a mamámnál .... valami extrém felspanolt idegállapot, amibe csak egyre hergeli magát bele !!!

Az én életem ... annak már mindegy !

Örökös rettegésben, mikor gurul le a lépcsőn, mert már a járása is bizonytalan, ráadásul csigolya összeroppanása is van. Mikor veri meg az élettársa, mikor vesz be megint annyi gyógyszert és bezárkózik, hogy be se tudok menni, stb :(

"Kitisztul" a gyógyszerektől, és minden családtagját "ellöki" magától !

Folyamatosan remegek, itthon pityergek és rettegek :(


Nem is tudok már mit írni, egyértelmű számomra, hogy nem éltétek át, hogy valamelyik szeretettetek székletben, vizeletben, nyála kicsorogva tehetetlenül fekszik a földön. :(


Bocsi, ne haragudjatok, azt hiszem súlyos hiba volt ide írnom :(

2014. márc. 16. 07:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hol laktok,de a kistarcsai kórházban van 1 orvos,akit nagyon szeretek,isteni jó,nem bunkó..Nyilván oda kell tolni egy kis pénzt,(nem kéri..),de ő az osztályvezető--Először ha magán rendelésére viszed,akkor hozzá kerül a kórházba.
2014. márc. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem akarok szemét lenni ,de nem sok ideje van hátra ,és mindenki elfordul tőle ,ez most komoly? Annak idején gondolom normális ember volt ,és akkor ő foglalkozott veletek ,vigyázott rátok. Ennek kölcsönösnek kéne lennie. Persze ha nem túlzol ,és tényleg súlyos az állapota akkor lehet igazad van. Ezt nektek kell eldönteni ,véleményt alkotni róla így látatlanba nem lehet.
2014. márc. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!