Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik beteg vagyok?

Pánik beteg vagyok?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok! Igen nehéz ggyerekkorom volt és az elmúlt 3 hónap életem talán legnehezebb időszaka volt! Sajnos kb másfél 2 hónapja hipochondriás tünetekkel pszichiáterhez fordultam mert nagyon szenvedtem :( kaptam napi 0.25mg feontint aztán egy hétig semmi bajom nem volt! De utána egyre többör átlag egy hézen 3-4× olyan rosszúllét jőn rám érős szívdobogás izzadás ájulás érzés és iszonyatosan szúr a mellkasom! Ez csak akkor jön ha egyedül vagyok!voltam a házidokimnál aki semmi szervi problémát nem talált! Szerintetek pánikbetegség lehet? Ha igen akkor ez kezelhető? Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. márc. 24. 07:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

igen kezelhetõ, de jobban jársz, ha inkább nyugtató meditációs gyakorlatokat, légzõgyakorlatokat sajátítasz el, mintha elkezded szedni azokat a függõséget okozó bogyókat, amiknek a hiánya önmagában pánikrohamot okoz... én már 10 éve szenvedek tõle, ameddig hagytam magam gyógyszerezni, addig csak akkor voltam jól, de a gyógyszerektõl meg nem ment a tanulás... a meditációs gyakorlatok segítenek kitisztítani a fejet, a légzõgyakorlatok pedig fizikailag lenyugodni.

+ érdemes ha anyagilag nem is megengedhetõ de legalább negyedévente felkeresni egy értelmes maszek pszichiátert aki nem csak hümmög és bólogat, majd nyugtatót ír mint akiket a tb-fizet...

2014. márc. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Az utolsó tanáccsal egyet értek, de kiegészíteném azzal, hogy sportolj is valamit és szedjél idegre ható vitaminokat, igyál citromfű teát.Kezelhető a pánikbetegség, de csak segítséget fogsz kapni. Magadnak kell megtanulni kezelni a rohamot.
2014. márc. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Tehát arra hogy a rohamok teljesen és végleg megszűnjenek nincs esély?
2014. márc. 24. 21:09
 4/20 A kérdező kommentje:
Még egy olyan kérdésem lenne hogy rátok milyen hezetekben jön elő a roham???
2014. márc. 24. 21:48
 5/20 anonim ***** válasza:
nálam régen bármitõl jött, ami megpörgette a szívem, pl futás, de akár egy egyszerû stresszesebb helyzet, pl ha leszólít egy csöves... mára már csak élénkítõ szerektõl jön elõ mondjuk kávétól ..
2014. márc. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Értem :) remélem sikerül felülkerekednem ezen az egészen :)
2014. márc. 25. 09:49
 7/20 anonim ***** válasza:

Mindig nyugtatóval kezdik.

Ezzel azonban nem lehet jó eredményt elérni. Az ilyesmit antidepresszánssal lehet kezelni, amit több mint 1 évig folyamatosan szedni kell. Az első pár hét nehéz, viszont ha beáll, akkor tünetmentes leszel és nincs vészes mellékhatása sem, valamint nem is tompít. Miután letetted fél-1 év után valamennyire valószínűleg visszatér, úgy kb a fele szintre, mint előtte, de jobban kézben lehet tartani.

El nem múlik véglegesen soha, aki azt állítja, hogy nála igen, az is nem volt soha "rendesen" pánikos.

2014. márc. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 katniss_ ***** válasza:
persze, hogy kezelhető, elsősorban ez fejben dől el, van rá gyógyszer is természetesen. Mivel csak 19 éves vagy nem ajánlom hogy belemenj bármilyen hosszútávú gyógyszerezésbe, de ha szedsz valamit akkor én a rivotrilt ajánlom prozaccal, ezek jól szétvernek és tünetmentes leszel :) VISZONT EZ NEM MEGOLDÁS, CSAK ADDIG AMEDDIG SZEDED
2014. márc. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék gyógyszert szedni főleg nem rivotrilt!!! Anyukám rivotrilt szed de szerintem az inkább kábítószer és nem gyógyszer! Mindenesetre 23-ra kaptam időpontot a dokihoz aztán meglátjuk mit mond! Addig sajna marad mankónak a frontin :/
2014. márc. 25. 20:29
 10/20 anonim ***** válasza:

A 7.vagyok.

Nem igaz, hogy fejben dől el, pontosabban az nagyon kevés hozzá. Ez is egy betegség, mint a magas vérnyomás, ott se tudsz semmit fejben tenni ellene, ha megfeszülsz sem.

Én végigcsináltam antidepivel tudom, mit beszélek, míg az ellenzők 99%-a eleve nem is szorult rá soha, mert nem érinti a betegség, így csak az elméletet mondja vissza.

Nyugtatót szedegetni, mondjuk heti 1-2 darab mennyiségen felül az a legrosszabb, az tényleg minden csak nem megoldás és többet árt, mint az antidepi. Akkor döntsd el, hogy 0 gyógyszer vagy hogy jöjjön, de akkor ne a nyugtató, hanem célirányosan.

2014. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!