Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotrilal tényleg könnyebb...

Rivotrilal tényleg könnyebb leszokni a xanaxról?

Figyelt kérdés
13-éve szedem a xanaxot. Eleinte 3x1mg-ot,majd az évek alatt fokozatosan emelkedett 4-5mg-ra. Most mát ez az adag mennyiség nem,hogy kevés,de még rosszabb állapotba kerültem tőle. Meg próbáltam csökkenteni,de az elvonási tünetek úgy kiütöttek,hogy az ágyból sem bírtam felkelni. Erős remegés hányinger szédülés hasmenés depresszió.....stb. Most rivoval helyettesítem,illetve próbálnék leszokni róla. Persze a 13-évnyi gyógyi szedés szakorvos mellett történt. ):! Most teljesen tanácstalan vagyok. Ha szedem a xanaxot rosszul vagyok,viszont rettegek a rivotriltól,mert arra ugyan úgy hozzászokok. A rivot 2 hete szedem,és most már az ágyból is felkelek,de szeretnék gyógyszermentesen élni egyszer. Minden értelmes tanácsot megköszönnék.

2014. ápr. 7. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Hat ennyi ev gyogyszerezessel utan nem lesz egyszeru.... Pszichoterápián nem segít?
2014. ápr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam magamnak csökkenteni,de kórházba kerültem. Ott meg még emelni akarták,azzal az indokkal,hogy túlságosan szorongok. Gondolom ez a megvonási tünetek voltak,de akkor most mi van?
2014. ápr. 7. 12:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Az orvossal kell megbeszélni a csökkentést, o írja elo, hogy milyen ütemben menjen. Pl ha alapból szidsz mondjuk háromszor ket tablettát, akkor valószínűleg az elso lépés a 2-1,5-2 lesz, ez mondjuk egy hónapig. Aztán 2-1,5-1,5 megint egy hónapig es igy tovább. Pici adag önként szabad csökkenteni.
2014. ápr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy a xanaxot már nem is bírom szedni,ezért váltott az orvosom rivora. Hogy tisztán lássunk ez volt a kérdésem,hogy rivotrillal le lehet e szokni a xanaxról? Az orvosom szerint igen. Remélem érthető amit írok.
2014. ápr. 7. 13:07
 5/9 NoDrugs ***** válasza:
100%

Hello,


A Rivotrillal nem lehet leszokni a Xanaxról, ugyanis mind a kettő benzodiazepin és ugyanazt teszik az emberi agyban, így csak az egyik benzofüggőséget felváltanál egy másikkal.


Ha le akarsz szokni ilyen nagy adagról olvasd el az Ashton Kézikönyvet. Abban le van írva hogyan kell csinálni.

2014. ápr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 NoDrugs ***** válasza:
50%
Azért vagy tőle szarul mert benzodiazepint csak 2-4 hétig lenne szabd szedni maximum, mivel utána ellentétes hatásokat fejt ki.
2014. ápr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Magyar nyelvű kiadása kapható a könyvesboltokban? Olvastad már? Vannak benne tanácsok az elvonási tünetekre? NoDrugs nagyon szépen köszönöm. Esetleg,ha még eszedbe jut valami amivel tudnál segíteni az jó lenne.
2014. ápr. 7. 18:34
 8/9 NoDrugs ***** válasza:
Én fordítottam magyarra. Internetről le lehet tölteni a magyar változatot. Minden kérdésedre kimerítő választ találsz benne.
2014. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NoDrugs ***** válasza:

Érdemes lenni keresned egy addiktológust aki tisztában van a benzomegvonással és a több hónapig tartó fokozatos elhagyás alatt felírja neked az adagot.


Nyilvánvalóan az az orvosnak semmiképpen nem nevezhető ember, aki szerint Xanaxról Rivotrillal lehet leszokni erre nem alkalmas. Arról már nem is beszélve, hogy 13 éven keresztül írta fel neked lelkiismeretfurdalás nélkül.


Érdemes lenne megfontolni a Valiumra való átállást mivel annak sokkal hosszabb a felezési ideje ezért sokan átállnak rá, akik a fokozatos és lassú csökkentés módszerét választják.


Más sajnos nem fog segítani. Csak a nagyon lassú elhagyás, a türelem és az idő.

2014. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!