Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha pánikrohamot...

Mit csináljak ha pánikrohamot kapok dolgozatírás közben?

Figyelt kérdés

Ma akövetkező történt:

Fel kellett olvasni egy szöveget magyar órán. Eddig is izgultam ilyenek előtt, de semmi baj sem volt. Ma ahogy a mellettem ülőre ért a sor, bevert a szívem, és azt éreztem, ki fog ugrani. Nagy levegőket vettem, és próbáltam megnyugodni. Amint rám ért a sor, úgy éreztem, hogy elszakadok a világtól, nem vagyok önmagam, a szívem úgy dübörgött, hogy azt hittem kiszakad a helyéről, alig tudtam olvasni. A barátnőm is észre vette, hogy fura vagyok.

Múltkor pedig dolgozatot írtunk(matek verseny). 2 órás volt, de olyan rosszul éreztem magam a scendben, hogy megint azt éreztem, nem vagyok önmagam, és kiszakadok a világból, így végigtippeltem, beadtam és kijöttem a teremből.

Ha barátok mellett ülök, és úgy írok dolgozatot, nincsen baj. De ha olyan közelében akit nem ismerek, vagy nem áll hozzám közel...

És a probléma a következő: Holnap írunk próbaérettségit, három órásat. Már most annyira rosszul vagyok, hogy folyik rólam a víz. Hiába nyugtatom magamat. Egyszer csináltam egy előrehozott érettségit, és a pánik miatt kihagytam egy feladatot, és kiesett az emlékezetemből. Egyszerűen rettegek. Akárhogy nyugtatom magam, nem tudok visszajönni a normál állapotba. A haskorgásomtól félek a legjobban( a beleim korognak). Nagyon rosszul vagyok, ls nem tudom mit tegyek. Volt már valaki ilyen helyzetben? (muszáj megírnom, mert 6 jegyet ér...és igen, kiírtam már egy kérdést, de nem nagyon jöttek rá válaszok).

PSzichiáterhez is jártam, mert mástól is kaptam rohamokat, de ez holnap lesz, és muszáj megoldanom.


2014. ápr. 8. 19:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el egy pszichoterapeutához, vagy pszichológushoz, aki a pánikroham valódi okait igyekszik feltárni. Ideiglenesen persze segítenek a nyugtatók, de nagyon hozzászokás-veszélyesek, és egy idő után megint előjönnek a problémák. Szóval menj el egy szakemberhez, lehetőleg magánrendelésre, mert az államilag finanszírozottak általában nem nagyon foglalkoznak a betegekkel.
2014. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!