Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Cipralex segített valakinek...

Cipralex segített valakinek kioltani a derealizációt/deperszonalizációt? Ha igen, akkor mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

Voltam pszichiáternél, a szorongásos tüneteim mellett említettem neki ezt is, de nem fordított rá különösebb figyelmet, annyit mondott, hogy ez a szorongás tünete. De én akkor is ezt érzem amikor éppen nem túlságosan szorongok, akkor is kellemetlen ez az érzés, és kellemetlen elmenni vele idegen helyekre, mert ott sokkal könnyebben "be tudnék csavarodni"...

Előre is köszi a válaszokat!



2014. ápr. 21. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:

A derealizáció tényleg lehet a generalizált szorongás tünete, és igen, akkor is jelentkezhet, amikor épp az adott pillanatban nem szorongsz.

Viszont hogy a Cipralex segít-e?

Sajnos manapság az a trend, hogy mindegy, mivel mész oda, felírják az épp legdivatosabb gyógyszert, aztán vagy segít, vagy nem. Én anno bipoláris depresszióra kaptam, mondjuk tényleg pörögtem tőle, nem is akár hogyan, viszont egyáltalán nem voltam önmagam, nagyon durva személyiségváltozást okozott, aminek köszönhetően sikerült mindenkit elűznöm magam mellől. Emellett végig üresnek éreztem magam, hiába pörögtem, már semmi nem tudott lekötni, semminek nem láttam értelmét. Továbbá olyannyira túléberített, hogy a végén már a kimerültségtől estem össze. (Továbbá még volt jó néhány mellékhatása.)

Elég durva szer, vigyázz vele!


Legutóbb januárban voltak derealizációs tüneteim (szorongás, munkahelyi stressz...), ekkor már inkább a háziorvoshoz mentem el, aki nem írt mást, mint egy enyhe nyugtatót, meg 2 hét pihenést. Egy hét után meg is szűntek a tünetek.

Te magad mondtad, hogy nem fordított rá különösebb figyelmet. Érdemes lenne valaki olyan pszichiátert keresned, aki meg is vizsgál rendesen, nem csak ránézésre felír valamit, aztán ha nem jön be, csak mossa a kezeit.

2014. ápr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tökéletesen leírta a dolgokat az első válaszoló.


Én is kaptam már szorongásra, depresszióra és szociális fóbiára Cipralexet, de többet ártott mint használt. Néha voltak olyan kiborulásaim tőle, amikor csapkodtam, kiabáltam és veszekedtem másokkal. Közben a libidóm megszűnt létezni, a végtagjaim remegtek, ideges fáradtság lett úrrá rajtam... Aztán letettem magamtól a gyógyszert. Az érzelmi egysíkúság még fél évig megmaradt sajnos, mire végre elkezdtem egyáltalán bármit is érezni...


Ahogy elnézem ezen az oldalon is, a Cipralexet reklámozó gyógyszerügynökök a legaktívabbak mostanában. Rengeteg orvos ezt írogatja fel...

2014. ápr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy a Cipralex-el lenne baj, inkább az hogy nincs rá jobb szer, per pill. A GAD már csak ilyen. Lassan gyógyul...Mellesleg nem olvastam még itt a fent nevezett gyógyszert reklámozó hirdetést, vagy kérdést.

Egy gyógyult pánikbeteg..

2014. ápr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Serlift
2018. máj. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!