Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sportoló vagyok. és kezdek...

Sportoló vagyok. és kezdek "bekattani" . :S Nem tudom msot aggódjak vagy csak a kimerültségtől van?

Figyelt kérdés

Sziasztok

15éves fiú vagyok élsportoló heti 5 edzés + hétévgente 2 meccs is van :S Egy átlagos hétköznap reggel fél 8 kor indulok suliba és csak 20:00 kor érek haza :S Most hogy vége a szezonnak úgy érzem kicsit kezdek "bekattani" 1óránként sírok és közben röhögök magamon :D:D:D NEm tudom ez csak a kimerültségtől van vagy kezdjek "aggódni" :D ?

Válaszatikoat előre is köszönöm


2009. dec. 24. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
A túlhajszolt életmód, a stressz és a pihenés hiánya teszi.
2009. dec. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Mindegy hogy mit csinálsz, de a sportot ne hagyd abba. Én is ugyanígy voltam 14 évesen (én úsztam), és sajnos abbahagytam... ma huszonévesen már bánom.

Egyébként lehet csak a tél miatt vagy ilyen depi, szerintem várd ki a végét :)

2009. dec. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ez a kimerültség. tarts egy kis szünetet! de a sport kell, ne add fel!
2009. dec. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok, de még nem kattantam be, nekem reggel 5-től van már edzés.

Sztem ezt csak úgy tudod kivédeni, ahogyan mi is, azaz amikor lehet, nem stresszelünk, és a szórakozásnak is adunk ugyan olyan intenzitással, mint a sportnak.

Stresszoldókat ne kezdj el szedni, mert befolyásolja majd a teljesítményedet.

Próbálj kikapcsolni, amikor lehet.

2009. dec. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Egyértelmű, hogy a kimerültség miatt van és nem csoda. Nagyon nehéz lehet ez 15 évesen. Szerintem kikéne hagynod egy hetet, átaludnod vagy 2 napot és tévézni, olvasni kicsit. Próbálj meg kikapcsolni különben rossz vége lesz, kihathat az egészségedre és a teljesítményedre is.
2009. dec. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mit sportolsz?
2009. dec. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Focizok... Kapus vagyok és nagyon fárasztó fizikailag bírom de agyben lélekben kezdek összeesni :( :D

Köszönöm mindenkinek az "értékes" válaszokat és tanácsokat:)

2009. dec. 24. 14:17
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Szeva Sporitárs!


3 dologra gondolok...

1.) amit mindenki nagyon jól elmondott már előttem...strapás, stresszes életmód... ez lehet egy ok.

2.) Ha tart az idény, akkor nincs időd mással foglalkozni, csak a sporttal. Most viszont szünet van, és nem tudsz magaddal mit kezdeni. Nincs igazam? Most elvileg van időd bőven, de nem tudsz magaddal mit kezdeni, mert megszoktad már, hogy a sport tölti ki az életed minden részét.


A sport minden szempontból maga az egészség,...DE!

Az élsport kábítószerként hat Rád! Ha vége, jönnek az elvonási tüneteid, és sztem te most ettől szenvedsz. Ez az előzőleg adott válaszaid alapján beigazolódni, megerősíteni látszik.


3.) Mivel hajszolod magad a jobb teljesítmény érdekében (ez dicséretes!) sztem nem tudsz lazítani. Mentálisan sztem abszolúte, bár ezt pontosabban egy beszélgetés alapján jobban el tudnám dönteni.


Elfogadsz tőlem, karácsonyi ajándékként egy jótanácsot?? :-)

Akkor hallgasd végig ezt:

>> http://www.youtube.com/watch?v=vn9XJiYYq-8

:-D XD


Tehát a lényeg, hogy vhol levezethesd a belső feszültséged, ebben akár egy barátnő is a segítségedre le7ne...ha érted, mire gondolok... ;-)

Illetve meditálni edzés előtt, után... sztem neked, mint serdülő fiatalnak érdemes lenne ezzel próbálkoznod!


Ne kezdj el aggódni, hisz úgyis "ment7etlen" vagy... :-D hihi...

Szóval... komolyra fordítva, semmi bajod nincs... fel a fejjel! :-D


Annyiban viszont szívesen segítek, hogyha már nem bírod tovább, megnőtt benned a belső feszültség, és nagyon ki akarnád beszélni vagy írni magadból, írjd meg msn-címedet priviben (hozzászólásom alján jobbra), és kidumál6od magadból. Feltéve, hogy élni akarsz a felkínált le7őséggel.


Amúgy merre kapuskodsz? És mióta? :-)



Üdv, (és mindenkinek BéKá meg BÚÉK!):

EE

2009. dec. 25. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat midnenkinek :) A tiédnek ( utolsó válaszoló) kifejezeten örülök :) Barátő van :) (L) de még nem régóta... :( (L) :D irtam privátba szóval majd beszélhetünk :)
2009. dec. 25. 10:39
 10/11 A kérdező kommentje:
barátnő már nincs XD
2009. dec. 26. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!