Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kérjek segítséget, vagy...

Kérjek segítséget, vagy elmúlik magától?

Figyelt kérdés
Közel két évvel ezelőtt sajnos belemásztam egy borzasztóan romboló kapcsolatba. A lényeg kb. annyi, hogy egy (számomra mai napig undorító) alak kettős életet játszott: tudtomon kívül szerető lettem (én azt hittem barátnő). A folyamatos hazudozásai miatt nagyon nehezen sikerült végleg kilépnem a dologból, utólag már nagyon butának gondolom magam, hiszen sok egyértelmű jel volt, amiket ez az alak mindig ki tudott magyarázni. A dolog ott vált még durvábbá, hogy a másik nő tudomást szerzett rólam, és elkezdett a lakásomon, telefonon, e-mailben zaklatni. (A férfi nem védett meg, letagadta a nőt, azt mondta, hogy a nő a volt barátnője, akivel szakítottak..) Nehezen, de sikerült kilépnem ebből, és megszakítanom minden szereplővel (tehát a hozzájuk tartozó baráti körrel is) a kapcsolatot, azt hittem túl vagyok a nehezén.. a gond azonban ez után kezdődött.. nagyon magamba zuhantam, teljesen összetörtem, és gyengeségemben elkezdtem inni.. ez egy 3-4 hónapos időszak volt: rendszeresen leittam magam egyedül este, majd elindultam az "éjszakába".. rengeteg furcsa, kétes alakkal kerültem kapcsolatba, úgy éreztem teljesen elvesztettem a kontrollt. Aztán valahogy szerencsésen kezdtek alakulni a dolgaim, találtam egy jó munkalehetőséget, abszolút abbahagytam az ivást, idén pedig végre a szerelem is rám talált. Problémák azonban attól félek még mindig vannak. Valahányszor megszólal a csengő, vagy kopognak elkezdek durván remegni, a szívem hevesen ver, pánikrohamhoz hasonló tüneteket produkálok. (A nő anno folyamatosan verte az ajtómat vagy állandóan csengetett).. ráadásul félek az utcán egyedül mászkálni (főleg este), állandóan azt hiszem, hogy valami "kellemetlen ismerőssel" találkozok, ma például egy 15 perces kerülővel jöttem haza, mert az egyik utcasarkon láttam valakit és megijedtem (csak hónapokkal később esett le, hogy abban a 3-4 hónapos időszakban mennyire felelőtlen voltam, és csak a szerencsémnek köszönhetem, hogy nem lett semmi bajom, nem támadtak meg, stb.. valószínű ez most tudatosult bennem, és ezért ez a túlzott félelem..) Amikor a barátommal, vagy a barátaimmal vagyok egyáltalán nem érzek ilyet, de mivel egyedül élek, ezért nem mindig megoldható, hogy legyenek mellettem (ráadásul nem élhetek úgy, hogy ne merjek soha egyedül lenni).. Aki volt olyan kedves és elolvasta: érdemes valakitől segítséget kérnem, vagy hagyjak időt magamnak, hátha ezek a félelmek elmúlnak?

2014. ápr. 28. 00:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Pánikrohamszerűid vannak,még mindig nem tudsz nyugodtan aludni,szóval igen erős benned a lelki trauma...Én ezzel nem mennék orvoshoz(pasi vagyok majd idővel elmúlik ,keménykedem meg ilyesmi),de ha Te úgy gondolod lehet hogy felkereshetsz egy agytúrkászt aki segít egy picit,gondolom biztos tud.

De ha nem akkor ,vegyél egy jó nagy harcikutyát és vidd magaddal mindenhová :) na jó ezt csak viccnek szántam,de akár lehetne ez is opció.Magadban kell ezt lerendezni,ez tuti tisztázatlan ügy,ezért is aggódsz mindig,lehet érdemes lenne találkoznod a másik nővel aki az ajtód verte(közterületen ahol szemtanúk is vannak)És felnőtt ember módjára megbeszélni hogy Te nem tehettél semmiről,téged is átvertek,becsaptak stb....Lehet ha tudnád vele ezt így rendezni akkor nyugodtabban aludhatnál ,mert ő akkor már nem fogja az ajtód verni.De amúgy ennyi idő után nem kerestek meg,miért is keresnének?Tovább léptél ,szerintem ezzel már ők is tisztába vannak(mert akkor elöbb kerestek volna de miért is?Mi okuk lenne rá?)

És mivel rád talált a szerelem,lehet hogy elkéne gondolkozni hogy bútorozzatok össze!

A lelki békéd mindent megér!Tudom hogy mit érzel,ne hagyd hogy ez megrontsa az életed!

Ami meg hogy egyedül félsz az utcán mászkálni...megértelek,a mai világban amúgysem biztonságos,erre talán annyit tudnék mondani,az lehet otthon is jól jönne hogy gázpisztolyt beszerezni.Ugyanúgy néz ki mint valami rendes fegyver csak gáz jön ki belőle amitől az ellenfél összecsinálja magát,na meg ha azt hiszi hogy igazi és durrantasz egyet az is elég kemény.VAgy akár beszerezhetsz sokkolót is(vastag ruhán keresztül nem jó) .Esetleg beiratkozhatnál valami küzdősportba ahol megtanulhatsz támadni és védekezni is,ez nagyon sokat számít,és a sportokkal nem csak a testet hanem a lelket is edzed!

2014. ápr. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
23%

basszus!

természetesn "idővel is csillapodhat,ám, eznemaz

űEMMUI NEM MÚLIK EL MAGÁTÓl!

2014. ápr. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
100%

Kérj segítséget! Talán már az sem volt véletlen, hogy ebbe a zavaros kapcsolatba belesodródtál. Nagyon sok rosszon kellett átmenned. Most egy jó időszakot élsz, ez segíthet abban, belevágj egy terápiába, hiszen van, akire tudsz támaszkodni. Ha időnként ennyire eluralkodik rajtad a félelem, azt jelzi, hogy a dolgok még nem kerültek helyre a lelkedben. Ha van rá lehetőséged, keress fel egy pszichológust, aki segít ebben neked. Hidd el, hihetetlenül felszabadító érzés, mikor sikerül megtalálni ezeknek a dolgoknak a gyökerét, és átélni, ahogy alapjaiban lesz jobb az élet.


Azt, hogy a tüneteid maguktól idővel jobb vagy rosszabb irányt vesznek, senki sem tudja megmondani.

2014. ápr. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget orvostól és/vagy költözz másik kerületbe.
2014. ápr. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos és biztató volt.

Az első válaszadónak: való igaz, hogy egy kicsit lóg a levegőben a dolog, de inkább szeretném elkerülni a találkozást; az agyammal tudom, hogy nincs már miért megkeresniük, úgy érzem ezt a részt már magamban kell lejátszanom. Amúgy felmerült az összeköltözés, nagyon boldog lennék, ha összejönne. :) Mellesleg a gázpisztoly és az önvédelmi sport is jó ötlet, valószínűleg ez utóbbi az amúgy más téren felgyülemlett stresszt is segítene levezetni.

A többi válaszadónak, főleg a harmadiknak: köszönöm, azt hiszem igazad/tok van, lehet ez a legalkalmasabb időpont arra, hogy tudatosan is rendbe rakjam ezt a dolgot (segítséggel), utánanézek, hogy kihez tudnék fordulni.

2014. ápr. 28. 02:48
 6/22 anonim ***** válasza:
Én is arra gondoltam olvasás közben, hogy már önmagában az, hogy egy ilyen zűrös kapcsolatot "vonzottál be" problémára utal. Segítséget kérni pedig tényleg soha nem árt, rengeteg dolgot helyre tesz, például a jövőben már időben képes leszel érzékelni az aggasztó jeleket.
2014. ápr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ellenvéleményen vagyok... Te pontosan azokon a folyamatokon mentél át a valóságban, amit egy pszichoterapeuta elméletben végig tudott volna imitálni.

Ha időben kérsz segítséget pont így próbáltak volna gyógyítani, de Neked szerencséd volt megtapasztaltad, a folyamatot élesben.

Egy kis utókezelés nem ér már annyit, mint amennyibe kerülne.

Te sajnos / szerencsére edzettebb vagy, mint akiket tudnak pátyolgatni a pszichológusok.

További sok sikert és összeköltözést.

2014. ápr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Koszonom, igazad lehet, valoszinu mar korabban is lehetett gond, de ezek akkor nem tudatosultak bennem ..
2014. ápr. 28. 14:07
 9/22 anonim ***** válasza:

Nem akarok okoskodni, de Neked egy középszerű pszichoterapeuta semmi újat sem tudna már mondani.

Ő tanulna a Te eseteidből és azok saját megoldásaiból.

2014. ápr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

7-es és 9-es válaszadó: nagyon szépen köszönöm, így még nem is gondoltam a dologra. Őszintén megmondom, nem tudom mit csinál egy pszichoterapeuta, már csak kíváncsiságból is utánanézek. :)

Akkor ezek szerint mégsem állok olyan rosszul.

Nagyon érdekes amúgy az eltérő véleményeket olvasni, mindenkinek köszönöm!

2014. ápr. 28. 15:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!