Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Komolyan gond lehet az elmémmel?

Komolyan gond lehet az elmémmel?

Figyelt kérdés

Ugyan tettem már fel hasonló kérdést egy előbbi e-mail címemmel, de nem kaptam kielégítő választ, így kénytelen vagyok újabban megtenni.

13 éves vagyok és analitikus geometriával, valós analízissel, gráfelmélettel, trigonometriával illetve lineáris algebrával foglalkozom. Szerves kémiát és funkcionálanalízist is tanulok. Főképpen a matematikai bizonyításokban, illetve a problémák észrevételében, általában komplikáltságuk ellenére is kiváló és precíz megoldásukban jeleskedem. És azt veszem észre, hogy egyre inkább kezdek hasonlítani egy skizofrénre. Ezenkívül állandóan szinte pánikszerű hangulatba kerülök, és minden mögött valami összeesküvést látok. Sokszor 5-10 percre képtelen vagyok megszólalni, mert úgy érzem, mintha valami úgymond "nyomná" az elmémet és képtelen vagyok egyetlen egy szót is kinyökögni. Ilyenkor olyan érzés kerülget, mintha nem is a valóságban lennék vagy csak egy film külső szemlélője lennék vagy épp, mint amikor álmodik az ember és az a felettébb kellemetlen érzés fogja el, hogy valami gond van. Jellegzetesen gondterhelt, meggyötört, alváshiányos az arcom főképpen ezek miatt. Pszichiátriára már kaptam ugyan időpontot (december 5.), de úgy érzem, hogy addig belegebedek ebbe.

Hogyan lehetne ezt csak egy picit enyhíteni?



2014. máj. 2. 14:28
 1/5 anonim válasza:
54%

Kezdetnek nyugodj meg :)

Már annyira átvetted a helyzet természetszét, hogy akaratlanul is az elméd reflexből erre a viselkedési formára állrá...

Gondolom az IQ szinted nem alacsony, és igyekszel is teljes mértékben kihasználni az adottságaidat :) ez jó egy bizonyos pontig, de azért csak óvatosan! A túlságosan megterhelt elme könnyen ,,elhasználódhat,, Próbálj meg többet pihenni, lazítani, ha úgy érzed agyalnod kell, inkább menj sportolni, vagy akármit...:)

A pzichiátrián leginkább gyógyszerekkel fognak kezelni, és szerintem az, ami nagyon NEM hiányozna neked...Gondolom nem kell részleteznem miért...

Szerintem önerővel is le tudnád küzdeni ezt, vagy legalábbis elviselhetővé tenni. Csak tanulmányozd picit a pszichológiát, és lásd a dolgok miértjeit :)

2014. máj. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

December 5-re kaptál időpontot???

Amúgy, attól még, hogy zseni vagy, lehet gond az elméddel. Van egy ismert matematikus, aki skizofrén volt: John Nash. Ő meg tudta tanulni, hogy hogy éljen együtt a problémájával, és Magyarországon is foglalkoznak ilyesmivel: [link]


Úgyhogy nem kell attól félned, hogy esetleg "kiderül valami", és úristen teletömnek gyógyszerekkel, mert nem tömhetnek tele, amíg nem vagy ön- és közveszélyes. (Márpedig a tüneteid alapján nem vagy.) És nyugodtan fordulhatsz nem gyógyszeres terápiás módszerek felé, ha esetleg lenne valami. Én úgy gondolom, hogy jobb pontosan tudni, hogy milyen problémával áll az ember szemben.

2014. máj. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Joola ***** válasza:
82%
szia! szerintem te ilyen szórakozott professzor leszel nagy korodban, feltételezem sokra viszed majd :) biztosan nagyon magas az intelligenciád, csupán erről van szó. ha valóban szenvedést okoznak neked ezek a "lefagyások", én pszichológust javaslok, ez a dec.5. meg egyenesen röhejes. egy vagy két alkalommal menj el, aztán úgyis látni fogja, hogy mi a gond forrása. ha beszélgetnél, írj nyugodtan, idén végzek pszichológián, talán tudok tanácsot adni.
2014. máj. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbálj kicsit lazítani. Esetleg sportolhatsz is. Pszichiátriára simán mehetsz, szerintem értelmes segítséget kapsz tőlük is.

Javaslom, hogy majd menj matematikusnak, egyrészt az egy csodálatos világ, másrészt ott nagyon tolerálják a kicsit furcsa, szórakozott embereket! :)

2014. máj. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Erdős Pál írásait tudom ajánlani! :)
2014. máj. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!