Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt érzem, hogy nem akarok...

Azt érzem, hogy nem akarok tovább élni egy probléma miatt, de a többi dolgom rendben van. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az egész ott kezdődött, hogy tavaly novemberben az osztályom megutált egy félreértés miatt, pedig előtte nagyon jóban voltam a társaimmal, szerettem reggel iskolába járni. Ez a dolog néha javult, néha romlott, de már két hónapja ugyanolyan rossz a dolog, pár ember kipécézett magának és teljesen tönkretesznek.


Február óta könyörgök anyukámnak, hogy hadd menjek át a város másik jobbfajta gimnáziumába, de nem akar engedni, mivel a mostani sulim tőlünk kb 10 perc sétára van, a másik pedig kint a város szélén, meg azért, mert szerinte ott is megutáltatnám magam az osztállyal.

Úgy döntöttem, hogy ha nem engedi hogy iskolát váltsak, én nem megyek vissza jövő tanévtől abba a suliba és megölöm magamat, egy 10000% biztos módszerrel, ami biztosan megöl. Előtte még szeretnék esélyt adni annak, hogy hátha átmehetek a másik suliba.


Viszont annyi célom van még. Elkezdtem írni egy könyvtrilógiát, az elsőt be is fejeztem és hamarosan elküldöm egy kiadónak. A legjobb barátnőmmel egyre jobb a viszonyunk és itthon is jóban vagyok a testvéremmel és a szüleimmel. Annyira nehéz dönteni, hogy kibírjam-e azt a sz@r helyet ahol engem annyira gyűlölnek, vagy hagyjam ott, de ezzel együtt azt a sok célomat is.


Most mit csináljak?


2014. máj. 4. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Vágd pofán az összeset.
2014. máj. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már!:) Hanyadikos vagy? Próbáld meg megbeszélni azt a félreértést a többiekkel. Ha meg nem sikerül, akkor szard le őket:)
2014. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most vagyok kilencedikes, szóval még három évet ki kellene így bírnom, de nekem ez nem megy. Most a hosszúhétvégén már csütörtök délben azért görcsölt a hasam, mert holnap be kell mennem.
2014. máj. 4. 21:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fiatal vagy még, annyi lehetőség áll még előtted, amit elképzelni is nehéz gimnazistaként. Az élet tele van olyan helyzetekkel, amikor igazságtalanul bántják az embert, és az is gyakori, hogy nincs hova menekülni. Az előző munkahelyemen engem is terrorizáltak a kollégák (annyira csúnyán, ami elvileg már büntetőjogi kategória lenne). Nem volt lehetőségem azonnal váltani, mert ilyenek voltak a lehetőségek. Viszont megtanultam belőle, hogy reális önbizalmat nem akkor szerzel, amikor mindenki dicsér. Ellenkezőleg: akkor tanulsz meg igazán hinni magadban, amikor senki más nem teszi. A nehézségek mindig kellemetlenek, de egyúttal magukban hordozzák a fejlődés lehetőségét. Ha megpróbálsz így tekinteni ezekre a kihívásokra, többet nyersz általuk, mint amennyi szenvedéssel járnak. Tudom, hogy az embernek sokszor elege van (nekem is), de egy csendes pillanatban azért gondold ezt végig. Jön a nyár, nem fogod látni az osztálytársakat, talán ők is másképp néznek majd rád szeptemberben. Akik piszkálódnak veled, azoknak nyugodtan szólj vissza valami csípőset, túl fogják élni. Emiatt nehogy eldobd magadtól az életet.
2014. máj. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Temetkezz bele a tankönyveidbe és a trilógiádba, meg gondolj a barátnődre. El fog jönni az az idő, amikor már a tested fog jelezni, és akkor már anyukád is aggódni fog miattad.

Azért próbálkoznál öngyilkossággal, hogy felhívd a figyelmet a problémádra. Olyan módszert kellene választanod, ami csak jelzés értékű, és amitől nem fogsz meghalni, de mégiscsak jelzés.

2014. máj. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezdhetsz írni egy olyan történetet, amiben a főszereplő elkövetett egy olyan hibát, amit az osztálya nem bocsátott meg neki sosem. Aztán valaki eljön érte, és bejárást kap egy másik világba, ahol sokkal jobb, és ahol kalandokban is része van.
2014. máj. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Na akkor az én osztályomon van a helyed, ők is pont ilyen idióták mint te

hülyeségek miatt akarják az életüket eldobni

2014. máj. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az èletet egy challenege,mindig vannak kihivàsok,ez te neked is igy van meg mind kinés igy van! A te anyuka dank is vannak problèmai csak nem mondja nem akar azokkal tèvedek traktàlni, ami ma gond holnap elmulik ès tul jutsz rajta holnap más problèma lessz, amit majd az idövel mega sajat tapasztalata idöm te is tul vèszeled. Nèz a elöre olyan sok minden van ami èrtèk ès uj dolgot hoz az èletedbe egy kis kudrc miatt nem szbad mindent eldobni, anyukàd sokat szenvedett nèlkülözött mig terhes volt veled mig kihordott majd megszült, ezt a sok enregiàt ès oda adàst amit èrted tett te ne boritsad fel csak egy pillanatalatt. Nèzz elöre az èlet szèp ès sok olyan èlmèny var rad amit ma nem is gondolsz! Uj ismeretssègek uj baràtok uj kapcsolatok ami mèg kialakulóban van ès ezèrt èl mindenki ezèrt kell mindenkinek alkalmazkodnia hogy boldog ès tartalmas èletet èljen hogy a kudrcokat meg irja ès tul jus son az akadàlyokon! Tedd ezt ès ne von uj vissza minden nap egy uj nap ès ami ma gond azon holnap tul lèpèsre mosolyogva.
2014. aug. 7. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!