Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, ha minden pszichoter...

Normális, ha minden pszichoterápiás ülés iszonyatosan felzaklat?

Figyelt kérdés
amikor hazajövök, férfi létemre folyton sírógörcsöt kapok, olyan felzaklató tud lenni a dolog.
2014. máj. 7. 16:15
1 2
 1/19 hektorr7 ***** válasza:
18%

Nem normális!! Én mindig felszabadult vagyok utánna olyan mintha egy hatalmas kőszikla ami már hetek óta ott van a szívem fölött hirtelen leesik!


Neked vagy a terapeutád sz*r vagy te vagy gyenge ember

2014. máj. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
kivi vagyok te mit művelnél ha átélted volna azt amit én. távolról sem vagyok gyenge ember. a terapeutámat pedig nagyon jónak érzem, mindig ráérez a problémára és nagyon tud szembesíteni saját magammal.
2014. máj. 7. 16:36
 3/19 hektorr7 ***** válasza:
19%

hidd el sok mindenen átmentem már

Én nagyon rossz élethelyzetben voltam mindig is Sok kudarc ért, gyerekként vert apám folyamatosan, meg is égetett. Iskolában folyamatosan megaláztak, bántottak. Én is magamat vagdostam, csikket égettem a kezemen. De nem süllyedtem le mélyre az önsajnáltatásban! Egyszerűen fogtam magam leporoltam, felkerestem egy pszichiátert két éve. Adott többféle gyógyszert és pszichológushoz is elküldött. Amióta terápiában vagyok mintha kicseréltek volna. Nekem lenne is okom az önsajnálatra meg mások hibáztatására de helyette inkább magamban keresem a hibát és bátran kérek segítséget és pszichológussal próbáljuk egyberakni a gyerekkoromban elcseszett személyiségemet!


Körülbelül öt éve volt már öngyilkossági kísérletem. Bevettem több doboz gyógyszert (nem írom le milyet nem adok tippet) kihívták a mentőt hozzám, félkómában voltam. A legközelebbi emlékem az volt hogy kórházban vagyok. Ott mondták hogy kimosták a gyomromat, rohammentővel vittek kórházba, aláírattak nyilatakozatot h. többször nem leszek öngyilkos stb.. Bekerültem egy hétre pszichiátriára, gyógyszerekkel tömtek és mondták nem éri meg eldobni az életem mert értékes ember vagyok!



Hidd el nem érdemes belesüllyedni ebbe az önsajnáltatásba ahogy teszed h. sírógörcs minden terápiás ülésen hogy oda ne rohanjak!!! Nekem és akiket megismertem pszichiátrián sokkal nehezebb sors jutott!! Nekem lenne okom panaszkodni de nem csinálom mert attól nem fogok előbbre jutni, tovább kell menni még ha néha úgy érzem is hogy nem tudok akkor is lökdösöm magam

2014. máj. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 hektorr7 ***** válasza:
7%
de ha már én leírtam mik történtek velem én is kivi lennék hogy a te életed mitől olyan szánalmas hogy felzaklat minden egyes terápia!
2014. máj. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

szerintem még nagyon sok terápiára lenne szükséged, mivel iszonyatos állatságokat vágsz a fejemhez.

bátran állítom, hogy rosszabb dolgokat éltem át, mint te, és pont nem az az ember vagyok aki lesüllyedt volna valaha is és sajnáltatná magát. mindig mentem előre, soha nem adtam fel. csak én nem veszem gyengeségnek azt hogy megélem az érzéseim.

2014. máj. 7. 16:53
 6/19 A kérdező kommentje:

ja és soha nem süllyedtem le oda, hogy öngyilkos akarjak lenni, szóval ez a "nem adok tippet" beszólásod is egyenesen szánalmas volt.

és azt sem értem hogy honnan jött, hogy másokat hibáztatnék. semmit sem tudsz rólam, és mégis ugatod a közhelyeket. hát nem ezért írtam ki a kérdést, nem vagyok erre kíváncsi. elég lett volna annyit írnod, hogy t nem ezt tapasztaltad a terápiás ülések után, ugyanis ez volt a kérdés.

2014. máj. 7. 16:56
 7/19 hektorr7 ***** válasza:
19%

Jó akkor sz*r ember vagyok. Én is gyakran így érzem. Na mindegy de ha leírnád h. mik vannak a terápiás ülésen talán el tudnám és mások is dönteni hogy normális e asírógörcs avagy már kórosnak számít.


Meg szerintem inkább ne versenyezzünk kinek az élete a rosszabb hanem próbáljunk meg segíteni egymásnak ne dobálkozzunk sárral. Én itt most ezt abba is hagyom, bocsánat ha megbántottalak nem volt szándékos!

2014. máj. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

jólvan, én is bocsánatot kérek, amiért bunkóztam... és nem vagy szar ember! :)


amúgy leírom nagyvonalakban a problémáim: nekem is gondok voltak mindig is apámmal. engem is vert és alázott végig gyerek/kamasz koromban, és ráadásul alkoholista is. anyámat is veri + még a nincstelen alkesz testvére is velünk is, és azzal is szoktak ordibálni meg verekedni. tehát úgy nőttem fel, hogy folyton ordibálás meg verekedés volt, csak abban volt különbség, hogy épp ki volt a soros. itthon tanulni sem tudtam, így sokszor - főleg gimis koromban - kimaradtam estig, mert vagy a szabadban vagy kávézóban esetleg kocsmában tanultam. amikor jött az utolsó év és közöltem hogy egyetemre akarok menni, akkor apám ismeretlen okokból tiltani akarta, anyám meg könyörgött, hogy maradjak vele, ne hagyjam magára apámmal, de persze válni nem hajlandó (és kb még el is tartja az apámat... szánalom).

eközben nagyon kifogtam a nők terén, volt egy barátnőm, aki végig lelkileg terrorizált a kapcsolatban (nagyon fiatal voltam, ezért lassan jöttem rá, hogy menekülni kell), aztán a szakítás után megveretett, leköpetett, meg folyamatosan zaklatott, jött utánam, néha az utcán vagdosta magát és csomókban tépte a haját visítva, zsarolt, fenyegetett mindennel...


na ezek azok a dolgok amiket még magamtól megoldottam, egyenesbe hoztam az életem, de aztán jött egy kegyelemdöfés. méghozz az, hogy házibuliban voltm haverokkal és egyikük véletlenül felgyújtotta a házat, és én nem bírtam kimenekülni onnan, és csakaz maradt hogy vagy benn égek vagy kivetem magam az ablakon az emeletről. hát, kiugrottam, amitől kómába estem és összetörtem magam.

testileg felépültem de azóta a mentális állapotom egy lidérc. folyamatos szorongás, rémálmok, nappali rémes képzetek, mindengéle pszichoszomatikus tünetek (hányinger, fulladozás, szívszúrás, görcsös fejfájás, ujjak elkékülése...etc.). volt olyan időszakom, hogy a boltba nem tudtam elmenni anélkül hogy majdem elájulnék. és ebből magamtól lábaltam ki!!! mert az orvosom elküldött pszichiáterhez, aki gyógyszerezni kezdett, amitől még mélyebbre kerültem, mint előtte bármikor. soha nem akartam meghalni, de amikor szedtem a gyógyszert akkor szinte kényszerített az elmém, hogy öljem meg magam, pedig kicsit sem vagyok szuicid hajlamú. szóltam hogy baj van de eszébe nem volt leállítani a gyógyszerről, sőt, emelni akarta az adagot, szóval otthagytam a fenébe, és megváltam az összes bogyótól a szeméttelepen. azóta sokkal jobban vagyok, még dolgoztam is egy ideig, tudtam kontrollálni az elmém valamelyest, de mégis eljárok azóta pszichológushoz, mert tudom, hogy egyedül nem tudom véglegesen megoldani.

főleg a tűzesettel kapcsolatos dolgok zaklatnak fel, mert nagyon nehezen beszélek azokrólaz érzésekről amik bennem voltak. de miután kibőgöm magam, megnyugszom és megkönnyebbülök, szóval segít a terápia, csak néha a segítség is fájdalmas. tipikusan az az eset hogy bele kell nyúlni a vérző sebbe a gyógyulás érdekében.

2014. máj. 7. 17:17
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ mióta jársz. Ha még az elején vagy, akkor szerintem hagyján, mert legalább látszik, hogy "jó helyen kaparászik" a szakember, viszont azért minden alakalomnak nem kéne ennyire durvának lennie. Mondd el neki mi a helyzet, mert lehet, hogy nem sejti és túl gyors tempót diktál.
2014. máj. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem valószínűleg jó,amit a terapeutád csinál, de valóban szólj neki erről, lehet, hogy ez a tempó túlságosan gyors neked.
2014. máj. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!