Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék sorstársakkal...

Szeretnék sorstársakkal (borderline sy) beszélgetni. Mondjátok, hogy nem vagyok egyedül ezzel?!

Figyelt kérdés

27 éves, klinikailag igazolt borderline szindrómás vagyok. Az utóbbi 1 évben teljesen magányos és elszigetelt lettem. Szinte az utcára se nagyon mozdulok ki, mert egyszerűen nem érzek elég erőt magamon. A munkámat és magamat úgy ahogy ellátom, de szívesen beszélgetnék hasonló emberekkel, mert azért jó lenne már emberek közé is menni néha.Kicsit zárkózott lány vagyok.

Szóval ha valaki szeretne, akkor nyugodtan írjon.



2014. máj. 15. 23:12
 1/6 hektorr7 ***** válasza:
59%

Szia Kedves Kérdező!

Én is borderlineos vagyok. Anorexiám van mellette, szorongásos-depresszív zavar, vagdostam a lábam, kezem régebben most gyógyszerek miatt már nem! Mindenkit elüldözök magam mellől. Önsorsrontú vagyok mások szerint. Az a baj hogy nem is tudom milyen tulajdonságaim vannak folyamatosan változnak. Hol így érzem hol úgy. Egyik nap okosnak tartom magam másnap görbe háttal járok, és úgy érzem semmire se vagyok képes. Mindig váltogatom a céljaimat. Ha nem jön össze valami nem küzdök tovább érte hagyom elmenni. Szerelmeimmel és a közeli ismerőseimmel úgy vagyok hogy egyszer imádok valakit míg másik nap ha nem reagál gyorsan pl facebookon összeveszek vele, vagy ha sz*r kedvem van üvöltözök vele, kifakaodok és csak néznek hogy mitől vagyok idegbeteg. Mindig a fejemhez vágják hogy nem tudják milyen is vagyok. Ezerszínűnek tartanak. Egyik nap ezt mondom másik nap meg azt. Nem tudom milyen nézeteim legyenek. Úgy irigylem azokat az embereket akik kitartanak a nézeteik mellett. Például én olyan vagyok hogy szavazáskor nem mentem el szavazni. Erre barátommal beszélgettünk elmondta jobbikra szavazott és megkérdezte én kire. Erre mondtam hogy én is a jobbikra. Vagy ha látom hogy valaki vallásos azt mondom én is az vagyok.


Sokak szerint utálatos vagyok és nem szerethető. De nem tudom az okát hogy mi legnagyobb baj a viselkedésemmel.


Sok szerelmem is elhagyott a viselkedésem miatt állítólag. Szerintem nem a viselkedésem miatt hanem azért mert rámuntak és csak szexre voltam jó nekik. Megdugnak aztán kidobnak.

Most egyedül vagyok és csak a munka óriási mennyisége miatt nem gondolok szerelemre, leköt hogy van mit csinálnom stb.. Munkaalkoholistának tart a pszichiáterem joggal. Két munkahelyem van rengeteget dolgozok. És sokat is keresek de boldogságot nem tudok venni pénzen. Sajnos :(


Na ezt csak leírtam hogy kapj egy kis képet arról milyen életük is van az ilyen személyiségkarakterű embereknek. Ezt nem tartom betegségnek am. A személyiségzavarokat csak rossz emberi tulajdonságoknak tartom. A személyiségzavaros embernek több rosz tulajdonsága van mint a "normál"-nak


Amúgy pozitívumai szerintem hogy hihetetlenül érdekes vagyok, megmaradok az emberekben, nyomot hagyok bennük. Nem biztos hogy mindig pozitívat :O)

Nagyon érzékeny vagyok, másokra meg főleg. Én képtelen vagyok felismerni azt hogy mikor miért van jó kedvem, jól esett e az étel amit ettem, nem látom a testemet (anorexiából kifolyólag is) önképzavarom van, self-zavarom pszichiáter szerint.


Na szóval borzalmas állapot és a borderline embert nem lehet elviselni csak ideig-óráig. Még a legnormálisabb embert is kikészíti, felidegesíti, leszívja az energiáit stb.. Én pl nem érzem a határokat. Folyton rossz időpontban zavarok másokat. Pszichiáteremet volt hogy éjjel hívogattam segítségért mert ki voltam borulva.

Ja meg még annyit hogy a borderline emberekből (belőlem is) szinte teljesen hiányzik a bűntudat. Nem tudnak más bőrébe belehelyezkedni, más szempontjait megérteni és normálisnak tartják ha éjfélkor hívogatnak másokat, vagy végtelenül kihasználnak, manipulálnak olyan embereket akiket rá lehet erre venni!


Na remélem tudtam segíteni. Egy kicsit jó volt tisztázni, kiírni magamból ezeket. Ha kérdésed van írj privit. :)

2014. máj. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is. 25/L

Nekem kórosan szuicid hajlamban mutatkozik meg főként.

2014. máj. 18. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hektorr7 ***** válasza:
9%
utolsó akkor te még őrült is vagy. Menj el zárt osztályra
2014. máj. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hosszúhajú ***** válasza:
100%

durva vagy hektor. a borderline pedig nem őrült, csak határeset. tudod,pszichotikus - neurotikus.

ez kell egy öngyilkosjelöltnek, hogy leőrültezd

2014. máj. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nem probléma,hogy ezt mondja. ismerem ezt a hozzáállást túl jól is, többek közt a tudatlanság az oka. A zárt osztályon meg még senki nem gyógyult meg öngyilkossági késztetésből úgymond. Azt hiszed a sok hülye gyógyszer segít? Hát nem..
2014. máj. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Szintén borderline vagyok(elég rég óta), sok sikertelen próbálkozás után már beletörődtem, hogy egyedül vagyok. Sőt, szándékosan elkerülöm a lehetőségét is egy kapcsolatnak és a szexnek is, így sokkal ritkábban van pl dühkitörésem. Viszont az unalom sokszor szinte elviselhetetlen, ezért olyanok privát üzenetét várom, akik szintén bpd-sek és szívesen beszélgetnének egy sorstárssal online.
2019. jún. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!