Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bizonyos emberek, főleg...

Bizonyos emberek, főleg tinédzserek, mit tennének, ha le kellene törölniük magukat facebookról, vagy valaki megkérné őket szüntessék meg a profiljukat?

Figyelt kérdés

Nem kötözködésen szántam a kérdést, én is használom, viszont nincs nálam semmi kitöltve, mert csak chatelni járok fel, és amit muszáj ott beszélek meg, néha jó értesülni ilyen olyan programról, de máshonnan is megtudnám...szóval hetente max. egyszer nézek fel, és ennyi.

Ahogy pörgetem ilyenkor vissza hírfolyamot, látom, hogy (főleg fiatalabb ismerőseim),háromnaponta profilt cserél, oda nem illő idézeteket rak a pózolós képeihez, amit gondolná az ember majd kinövi, de azt látom, hogy ez 13-tól majdnem egészen 35-ig bezárólag (mert felnőtt nők is telefonnal az öltöző fülkében vágnak hülye fejeket), jellemző egy bizonyos, elnézést a kifejezésért 'rétegre'.

Nem vetem el a facebook pozitív használati oldalát, hisz igazából egyetemistáknak lett kitalálva, szólva aki egyetemista, az megértem, hogy az egyetemi élet miatt sűrűn posztol, programok, tanulás, jegyzetek stb. De ettől nem aggatja tele az oldalát olyan képekkel, amit non stop lehet nézni, és a testfelülete 80%-a kin van...

Szóval értem én, mi hogy működik a facen, miért teszik ezt az emberek, önbizalomhiány, magamutogatás, unalom űzés, ideálkép felépítés, stb.

És az jutott eszembe egyik nap, hogy elmehete ez egészen odáig, hogy érzelmileg valaki annyira függő lesz ettől, hogy ha valaki megkéri rá, még ha poén kedvéért is, hogy törölje az egész profilját, akkor nem tudná váll vonva megtenni? Mert amikor látom egyes emberek profilját, ez jut eszembe, hogy kétségbe esnének, hogy akkor most vége a 'világuknak', és nem mutogathatják magukat ott. Mintha nem tudnának nélküle létezni. Ez számomra kb. olyan minta a mosogatószivacshoz ragaszkodnék, és nem akarnám kidobni a kukába, mert szeretem...érzelmileg nem tudom átérezni, mit él át egy ilyen ember...

Mintha azért tennének meg dolgokat, azért mennének el ide-oda, csak, hogy kiírhassák, azért puszilják meg a másikat, hogy megmutassák ők mennyire szeretik egymást, aztán megy a csetepaté este. Úgy látom a facebook az ideálvilágok, és énképek fellegvára lett, ahol nem az információ csere hasznosságán van a hangsúly, hanem értelmetlen dolgok felnagyításán. Én senkitől nem sajnálom a szerelmet, viszont nem értem mért kell 10 képet kirakni amin smaciznak. Mért tudnak párok azon összeveszni, vagy szétmenni!, mert nem rakta ki a másik, hogy vele van kapcsolatban. Hogy ma már ez komoly kapcsolati konfliktus forrás, de már a családokban, rokonságba is betöri magát...'mért nem jelöltél vissza, szégyellsz?'.

Meddig fog ez még terjedni?

Ez most nem panaszáradat, inkább a gondolkodásra, és a személyiségre gyakorolt hatása érdekel, ha valakinek van kedve erről beszélgetni, vagy megosztani a véleményét.



2014. máj. 20. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:

14/F


Én naponta többször is megnézem, mert a Gondoltad Volna? oldal mindig tesz fel képet :D Gyakorlatialg azrt, meg chatelni járok fel, bár utóbbit csak akkor, ha valami tényleg kell.

2014. máj. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Remélem hamarosan észreveszik magukat, és abbahagyják az emberek ezt a hü*eséget... Én is regisztrálva vagyok, de csak azért mert így legalább kapcsolatot tudok tartani az ismerőseimmel, chaten kívül nem használom másra.


Kiraknak magukról képet, amin olyan pofát vágnak mintha valami elmebajuk lenne, és alul kommentbe megy a többiek hozzászólása, ami 99% hogy kb. így néz ki: jó lett!, Jól sikerült, stb.. Pedig őszintén megmondva hülyén néznek ki rajt...


Minek 5000 ismerős? Ezt sem értem. Ennek a háromnegyedét nem is ismerik, de azért össze-vissza jelölgetnek...


stb, stb...


Azt meg fel sem bírom fogni hogy ezeket hogy nem veszik észre??

2014. máj. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hmm ezt

[link]

2014. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát, nekem eszembe se jutna törölni egy önkényes kérésre. Nekem a véleménynyilvánítás egy fóruma a Facebook, olyasmi, mintha blogom lenne. Időnként képeket is rakok fel, ha történik velem valami, de az első használati forma gyakoribb.

Hál istennek az ismerőseim is hasonlóan használják, úgyhogy kevésszer fárasztanak poénos képekkel/játékokkal/kacsaszájas képekkel etc.

2014. máj. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elgondolkodnék. Végleg törölném magam a posztolos részéről, azt nem is szoktam. De sok messze lakó emberrel csak ott tudom tartani a kapcsolatot, ebből lenne propléma. Mindig csak a messenger részét használom, rendesen ritkán nézem.

14/L

2014. máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki, ha valaki megmutatná, hogy kell letörölnöm magam. De tényleg. Jó, mondjuk én azért, mert viszonzatlan szerelmes vagyok, és végig kell néznem a "szerelmem" ténykedéseit...
2014. máj. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jókat írsz Kedves Kérdező! Ezen már én is elgondolkodtam, hogy felnőtt embereknek miért van szüksége arra( ha boldog), hogy feltöltse a reggeliét kiírja hogy éppen boldog ha gyereke születik akkor a gyerekről van eszik, iszik, játszik, bilizik, alszik című kép 200db már az ultrahang képpel kezdődik a móka... Szerintem az emberek nagy része tök boldogtalan és egyedül vagy társasmagányban vergődik. A fiatalok ez egyfajta önkifejezés lett
2014. máj. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7es vagyok folytatom :) szóval a fiataloknak ez trendi. Szóval a sokképes emberkék, ahogy írtad kifele azt mutatják a világnak hogy náluk minden rendben. Én ezt kétlem. Én személy szerint kapcsolattartásra használom és arra nagyon jó, volt hogy a fbookon szólt egy ismerősöm hogy tud nekem munkát :)
2014. máj. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elvonási tünetek jelentkeznének.
2014. máj. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!