Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós lehetek vagy csak...

Depressziós lehetek vagy csak lusta?

Figyelt kérdés

Elegem van az életemből, nincs semmim és senkim. Nincsenek barátaim, egész nap nem csinálok semmit, nincs hobbim, nincs is kedvem semmihez, folyamatosan álmos vagyok és teljesen motiválatlan. Felkelni is nehezemre esik. Semminek nem látom értelmét. Nincsenek céljaim, nincs jövőképem. Minden miatt szorongok, nem tudok normális emberi kapcsolatokat kialakítani, ha valakivel beszélgetnem kell, izgulok, össze-vissza mondok minden hülyeséget. Úgy érzem, mindenki utál. Nem akarok élni, teljesen felesleges vagyok. Az a legrosszabb, hogy tudom, hogy csak én tehetek róla, hogy ez van és csak én változtathatok, mégsem teszem és nem is tudom, mi lehetne a megoldás. Egyre többet gondolok a halálra, hogy véget szeretnék vetni ennek az egész kilátástalanságnak.

18/L


2014. máj. 27. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Egészségügyi problémáid vannak? Hiztal, fogytal? Alvásnal mi a helyzet?
2014. máj. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hektorr7 ***** válasza:
Keresd fel legelőször is a háziorvosodat ő majd elküld megfelelő szakorvoshoz. Az ilyen mértékű meglassultság utalhat hormonális problémára is (pl: pajzsmirigy alulműködés) és pszichiátriai oka is lehet (súlyos depresszív zavar). Először is véleményem szerint a belszervi okokat kellene kizárni és ha ott nincs eltérés pszichiátriai kezelés szükséges (gyógyszeres és pszichoterápiás)
2014. máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Tudom milyen mások is vannak szerintem ebben a helyzetben. Ha nem egészségügyi a baj, márpedig szerintem nem szerintem most ez az alja ahogy leírtad innen csak felfele van.Én ilyen helyzetekben ha teljesen egyedül érzem magam és kilátástalannak a helyzetem megpróbálok kitűzni apró célokat magam elé. Próbálok minél többet eljárni otthonról, és emberek közelében lenni hogy ne forduljak be teljesen. Keress egy hobbit kezdésképpen és azt javaslom ha van valami sport vagy kulturális dolog ami egy picikét is érdekel kezdj el járni valahová. Ott próbára teheted magad megpróbálhatsz kicsit nyitni azok felé az emberek felé akiknek hasonló az érdeklődése és ha 1-2 baráti kapcsolatra szert teszel már azzal jelentősen léptél előre. Lényeg hogy ne ülj otthon és várd a csodát. Mert magától az nem fog jönni.
2014. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hello, exactly the same.

I'm doing like you.One way to quit: Need a relationship, and have a sex every day

2014. máj. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!