Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns hirtelen...

Antidepresszáns hirtelen abbahagyásának mellékhatása?

Figyelt kérdés

Másfél évig szedtem pánikbetegségre antidepresszánst. Naponta két szem Cipralexet.

1 hete hirtelen abbahagytam, és 2 napja nagyon szédülök!


Azért lehet,mert hirtelen abbahagytam a gyógyszert? Mikor fog elmúlni?


Napi 3 liter vizet iszom, a vérnyomásom ugyan alacsony,de eddig is az volt, így biztos nem ezektől van.

Szerintetek?


Előre is köszönöm a válaszokat! 24/L



2014. jún. 6. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg az ilyen gyógyszereket fokozatosan, 2-4 hét alatt szokás elhagyni.

Bár eme szert én is egyik napról a másikra hagytam el, bár én csak 2 hónap szedés után. De az "elvonási tünetek" még így is jobbak voltak, mint a szer mellékhatásai...

2014. jún. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor szerinted ez "elvonási" tünet? Mert biztos hogy nem pániktünet, mert nekem szívjellegű tüneteim voltak, nem szédülés!
2014. jún. 6. 11:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazából ezért nem javasolják, hogy azonnal elhagyd. De nálam 3 nap volt, ameddig a kellemetlen tüneteket éreztem, és utána abszolút megszűnt.
2014. jún. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Napi 2 Cipralex már elég komoly mennyiségnek számít. Ezt orvos tudta, és segítsége nélkül abbahagyni, több mint felelőtlenség.

Megkérdezem: miért hagytad el csak így a gyógyszered? Meggyógyultál?

2014. jún. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
nekem is napi 2 szem van felírva, 1 reggel 1 este...
2014. jún. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna ilyen hirtelen abbahagynod. A szédülés ettől van, mert sajnos pár éve én is átéltem, pedig én fokozatosan építettem le. A szédülést tudod csökkenteni valami növényi nyugtatóval. Hetente kellett volna csökkenteni 1/2 szemmel a gyógyszert. Ha írtak nyugtatót is, akkor most egyenlőre szedjed.
2014. jún. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!