Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegbeteg vagyok, vagy skizofrén?

Idegbeteg vagyok, vagy skizofrén?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen veszem rá magam, hogy idegen helyekre egyedül bemenjek, ettől teljesen kész vagyok, sőt az új helyzetektől is általában. Ilyenkor elkezdek szorongani, ideges leszek, hányingerem van, van amikor hányok is. Általában a kis helyeket szeretem, pl maszek boltok, a nagy Auchen stb-ktől kiráz a hideg is. Próbáltam, hogy szembenézek a problémámmal, és azért is bemegyek, de egyszerűen kikészít. Nem tudtok vmi gyógyszert erre?

Mármint a szorongásra, hányingerre, idegeskedésre.


2010. jan. 2. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem pánikbetegség gyanús (nem skizofrén meg idegbeteg vagy, hülyeségeket ne írj már...)

Keress fel egy pszichológust!

2010. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nem idegbetegség, se nem skizofrénia, csak egy egyszerű agorafóbia vagy pánikbetegség. Gyógyszereket tudok, de mindegyik vényköteles. Úgyhogy javaslom a pszichiátert, aki megbízhatóbban tud diagnosztizálni (már ha tényleg valami bajod van), mint a gyakorikerdesek.hu
2010. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem vagy :)

Ez agorafóbia, vagyis tömegiszony. A fóbiákból ki lehet gyógyulni, úgymond "edzéssel", fokozatosan hozzászoktatod magad a számodra kellemetlen helyzetekhez. Gyógyszer biztos, hogy nem kell, de egy pszichológus sokat tud segítei.

2010. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem vagy skizo, panikbeteg vagy agorafobias vagy! nekem is gondjaim vannak,es vannak pszichologusok akik csodat muvelnek a magunkfajtakkal:-D 21/L (csak viccelek )
2010. jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyik sem vagy, de az előttem lévők is jól mondták. Nekem is van ilyen problémám, mint neked, próbálkoztam több orvossal, évekig tartó pszihoterápiával, de egyik sem használt. Ettől még szerintem egy próbát megérnek, ahogy a gyógyszereknek is adhatsz egy esélyt.


Megjegyezném így utólag, hogy nekem mi oldotta meg: olyan helyzetbe kerültem, hogy muszáj volt szembenézni ezekkel a problémákkal, mivel sokkal nagyobbak jöttek a helyükre. Teljesen persze nem oldódott meg, de már bárhova el merek menni. Néha le kell ülnöm egy kicsit, ha nagyon hányhatnékom van, olyankor nagylevegő, akaraterő összeszed és folytatom tovább. Ha minden kötél szakad, akkor mellékhelyiség felkeresése után indulok tovább.


Remélem tudtam segíteni, ha csak egy kicsit is.

2010. jan. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
agoro / szociálfóbia.
2010. jan. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Agorafobia. Klinikai pszichologus vagyok. Ebbol amit elmeseltel 100 szazalek.
2010. jan. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Azt hogy bolond vagy.

Miért nem írsz egy pszihiáternek, hogy utaljon be?

Ott lenne a helyed, megjegyzem, nem szeretnék veled találkozni.

2010. jan. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem is volt hasonló,hogy reggel amikor suliba mentem,mindig úgy éreztem hogy mindenki engem néz és mindenki rajtam röhög ,de komolyan,nagyon szar volt,meg volt olyan hogy a suliba én voltam az ügyeletes és egyszerüen nem mertem bemenni a terembe mert féltem hogy kiröhögnek vagy nem tom :S

és amikor pl órán kihívtak a táblához,akkor hányingerem lett meg szédültem meg minden ... szóval utáltam ha én voltam a középpontban,amikor mindenki engem nézett :/


ez már elmúlt,de azon gondolkoztam hogy lehet azért volt ez,mert a suliba egy srác az osztálytársaival rámaggadtak mindenféle gúnyneveket és folyton olyanokat montak hogy Fúúj de rusnya vagy,és kb a fél iskolát ellenem forditották o.O nagyon gáz volt,egy éven keresztül nem bírtam úgy végig menni az iskola folyosóján hogy valaki bene szólt volna hogy -Úúristen,de ronda vagy!-.- vagy olyanokat h -Itt jön már eza büdös ogre -.-


és emiatt folyton fogyókúráztam,meg egyszer monta az egyik nyomigyerek hogy Stílust válthatnál! ezért kitaláltam hogy emo leszek és úgy sminkeltem magam meg úgy öltözködtem mint vmi kriptaszökevény,de ugye ennek is az lett a vége hogy engem bélyegeztek meg a suli emo-jának meg mindenki lekvázott mert befestettem a hajamat -.-" és vagdostam magamat,és még mindig megvan egy sebhely amit akor csináltam mikor egy osztálybotrány miatt az egész osztály ellenem fordult (annyi volt h bejelöltem fészen egy képen az osztálytársamat és neki nem tetszett aza emberke akinek bejelöltem ezért ofő órán ellenem forditottak mindenkit és azt monták h én playboy-os képen jelölgetem az osztálytársainkat) és anyira ideges voltam h hazajöttem és a körzőmmel elkeztem vagdosni a karomat :S


mostmár szerencsére nem csinállok ilyeneket,kivéve a koplalást,mert az apám folyton cseszeget hogy kövér vagyok :/

2011. jún. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!