Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne pszichiátriai...

Érdemes lenne pszichiátriai beutalót kérnem a háziorvostól, vagy oda azért komolyabb bajjal járnak az emberek?

Figyelt kérdés

Állandóan ideges vagyok, a legkisebb stresszre is (legyen az munkahelyi, vagy otthoni) agresszíven, vagy épp ellenkezőleg, mély lehangoltsággal reagálok. Belső monológokat tartok magamban, amiben kiosztom a körülöttem élőket, de ez nem hoz megkönnyebbülést, csak feszültséget. Ébredés után azonnal kezdődik, reggel hatkor már fáj a fejem, szúr a mellkasom az idegességtől. Ez egész nap tart.

Az életem a munka-alvás körül forog, sehova nem járok, a régi barátaimmal nem találkozom. Szexre jó, ha hetente egyszer vagyok alkalmas. Szervi bajom nincs, szerencsére, csak nincs hozzá erőm. Kiüresedtem, hobbim nincs. Régebben írtam, de ma már az se megy. Párszor üldögéltem néhány órát az üres lap felett, azóta feladtam.

Nem tudok aludni, sokszor két-három óra alvással megyek dolgozni. A munkámat egyébként, mint minden mást, a végtelenségig utálom, unom. Ez az "unom" érzés a dührohamig tud fokozódni, akár a buszon utazva, akár főzés, akár bármi más közben. Minden, de tényleg minden üres lett, száraz, unalmas, legjobb esetben is kellemetlen.


2014. jún. 18. 06:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A pszichiátriára nem kell beutaló! Viszont azt tudnod kell, hogy a pszichiáter több mint valószínű gyógyszeresen fogja kezelni a problémádat. Ilyen rendeléseken nem sok idő van arra, hogy a pácienst lelki segítségnyújtásban részesítse! Helyedben én első körben inkább pszichológust keresnék fel! Igaz fizetni kell érte, de sokkal többet ér mert ő nem fog nyugtatókkal teletömni!
2014. jún. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is jobban örülnék neki, de az számomra megfizethetetlen.
2014. jún. 18. 10:33
 3/4 anonim ***** válasza:

A háziorvoshoz azért jobb, ha elmész, mert ő még a beutaló kiadása előtt kivizsgáltat, nincs e esetleg szervi bajod. És addig is, amíg vársz a pszichiátriai időpontodra, tud adni enyhe nyugtatót is. Időben meg ugyanott vagy....

Különben a pszichiátert nem érdekli, hogy kivizsgáltak e előtte, mielőtt hozzá kerültél, ő ugy fog kezelni, mintha kivizsgáltak volna. Vagyis az sem érdekli, ha hiányzik a fél lábad...

2014. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolónak: Szerintem jobb, ha a pszichiáter dönti el, milyen kezelés szükséges a betegnek. Gyógyszeres, pszichológusos, netán kombinált. Ő mind a kétfajtát felírhatja receptre, TB re. Az meg hogy a maszek pszichológus örömmel vesz minden jelentkezőt, az biztos, mert a beteg mindjárt 10000.- huffal nyit be hozzá.
2014. jún. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!