Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi alkoholt kell meginnia...

Mennyi alkoholt kell meginnia egy kamasznak, hogy az káros hatással legyen rá?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és mivel most volt a konfirmációm, osztálykirándulásom, meg még most lesz a ballagás, bankett, ezért ez a hónap eléggé ´´ivós´´ volt. Erről jutott eszembe az, hogy mennyit kéne meginnom ahhoz, hogy maradandó károkat okozzon? Vagy igazából ahhoz napi szinten innom kéne? Fiú vagyok, 67 kg. Főleg sört ittam, töményből nagyon keveset. De sörből sem fogyott el 2-3 doboznál több.


U.I: Más esetben nem szoktam inni, nem bulizok, nem cigizek, és igen, anyám tud róla, mielőtt páran elkezdenének itt okoskodni..

Még annyit, hogy felvidéki vagyok, ezért lesz még csak a ballagás, mielőtt kérdeznék :D



2014. jún. 18. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennyi sörtől nem lesz semmi bajod, gondolom berúgnod sem sikerült ennyitől, ez nagyon kis mennyiség és nem is értem, hogy mit értesz maradandó károsodás alatt.
2014. jún. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak kicsit jobb kedvem lett. Maradandó károk alatt az agyi léépülést, meg ilyeneket értek. Természetesen tudom, hogy ennyitől nem lesz bajom, csak feltételesen kérdezem, hogy mennyit kéne innom, mennyi ideig, hogy az kárt okozzon.
2014. jún. 18. 18:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontos mennyiséget nehéz erre mondani. Fiatal vagy és ilyenkor károsabb az alkohol, mint felnőttkorban, de alapvetően úgy gondolom, hogy ha valaki mondjuk naponta iszik 2-3 doboz sört az már függőséghez vezethet, komolyabb betegségekhez viszont nagy valószínűséggel nem, de semmiképpen sem egészséges és akár kezdődő alkoholizmusnak lehet a jele. Más a helyzet a töménnyel, ott a napi fogyasztás komoly betegségeket okozhat néhány év alatt. Egyébként egyénfüggő is, hogy kinek mennyit kell meginnia ahhoz, hogy ténylegesen rossz állapotba kerüljön. Ha valaki mondjuk kéthetente bulizik és iszik pár sört, felest, attól még nem lehet baja. A vörösbort pedig kifejezetten ajánlják is napi fogyasztásra, kis mennyiségben, mert egészséges, persze itt jó minőségű borokról beszélek. 15 évesen, szerintem a 2%-os gyümölcsös söröket idd inkább, de nyilván nem lesz semmi bajod havi néhány doboz rendes sörtől sem, a töményt viszont nem innám a helyedben és a cigit is hanyagolnám.
2014. jún. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A "málymoly" oldalon az alkohol okozta májkárosodást előidéző mennyiséget így határozzák meg:


"Az alkoholos májkárosodás oka tehát a túlzott alkoholfogyasztás. A májkárosodás súlyosságát az határozza meg, hogy mennyit, mit, milyen gyakran és mennyi ideig iszik meg az egyén. Általában férfiaknál naponta 60 gramm tiszta alkohol (ez 12 dl sörnek, vagy 6 dl bornak, vagy 1,5 dl töménynek felel meg), nőknél már naponta 20 gramm tiszta szesz (azaz 4 dl sör, vagy 2 dl bor, vagy 1/2 dl tömény) éveken keresztüli fogyasztása biztosan májkárosodást okoz. Az egyéni eltérések azonban igen nagyok, ennél nagyobb mennyiségek sem mindig, másoknál sokkal kisebb terhelés is káros lehet. A májbetegség kialakulása tehát nem annyira az elfogyasztott mennyiségtől, inkább az egyéni érzékenységtől függ. A nők mája érzékenyebb, mint a férfiaké.


A rossz minőségű, olcsó, házilag gyártott, sokszor hamisított italok az alkohol mellett egyéb mérgező anyagokat is tartalmaznak, amik fokozzák a májkárosítást."


Tinédzsereknél a rendszeres alkoholfogyasztás memória zavarokat is okozhat.


Az alkoholfogyasztás titka mindig a MÉRTÉK!

Ha alkalmanként iszol és nem részegségig, valószínű semmi baj nem lesz belőle, csak ne szokj rá a rendszeres fogyasztásra.

2014. jún. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat :)
2014. jún. 20. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!