Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jó páran hallottunk már az...

Jó páran hallottunk már az alvásparalízisről. Ugyebár ez bénulással stb. -vel jár. Na de mi van ha én ébren látom teljesen?

Figyelt kérdés
Pl.: Megyek a házban... (folyosó) és egy oldalra eső szoba vagy fürdő ajtajában látok egy pillanatra egy alakot... néha csak árny néha teljesen látom... nem dermedek le... megyek tovább... majd később eszmélek rá hogy MI A PI*SA? Ez is alvásparalízis? :/ másrészt volt hogy nem egy pillanatra hanem 2-5 másodpercig vagy picit tovább is láttam az alakot és jött felém... ( alapjában egy félhulla volt alsótest nuku és lebegett vagyis száguldott felém... nem fostam be... csak hirtelen nem tudtam hova rakni és meglepődtem inkább. vagy amikor egy fekete árny alakot láttam a szemem sarkában... hátranéztem... még láttam 1-2 másodpercig majd azt láttam hogy egy fekete foszlánnyá vállík és egy pontban a fekete köd felszívódik... vagy amikor rendes paralízisem volt az ágyban... nem tudtam mozdulni és stb és amikor éppen már tudtam nyögni valamennyire és féltem hogy erre az a valami ami mászik mellettem ( éreztem ahogy nyomja le mellettem az ágyat ) felfigyel és megtámad... hirtelen felmertem és tudtam kelni majd hirtelen egy SEMMIT láttam :D nagy feketeség...

2014. jún. 25. 22:23
 1/5 A kérdező kommentje:
kérdező vagyok csak folytatom mert nem fért ki... nos szóval nagy feketeséget láttam és bármerre néztem fordultam se végtagom se semmim nem láttam ( de nem volt olyan sötét sőt... csak én nem láttam és persze egyedül voltam a zárt szobában ) majd a feketeség fekete köd formájában mint az alak egy pontban marha gyorsan eltűnt felszívódva... nos ennyi... szerintetek ezek mind paralízis? vagy skizofrénia? erős stressz általi halucináciok? :/ MI A F*S*Z*M LEHET? reális magyarázatot ha lehetséges utána jöhet minden ezoterikus is...
2014. jún. 25. 22:28
 2/5 anonim ***** válasza:

A paralízis bénulást jelent. Alvási paralízisnél az ember alszik, de olyan, mintha ébren lenne, és nem tud mozogni. Kicsit hasonlít ahhoz, amikor borzasztóan félsz valamitől, és a hirtelen, döbbent félelem maga bénít le.


Az, hogy ébren látsz valamit, ami nincs ott, az hallucináció. Gyakran csak a fáradtság az oka, de jelenthet neurológiai vagy szemészeti problémát, és utalhat skizofréniára is. Amennyiben viszont más skizofréniás tüneteid nincsenek, ettől valószínűleg nem kell tartanod.

2014. jún. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyen alkalommal nem szúr az oldalad, akkor valszeg nincsen vakbeled.
2014. jún. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alvás előtt, félálomban vagy alvásból felriadva teljesen normális a hallucináció.
2014. jún. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. jún. 28. 22:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!