Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Figyelemhiányosság 20as...

Figyelemhiányosság 20as éveinkben is kialakulhat?

Figyelt kérdés

az utóbbi hónapokban veszem észre magamon,hogy semmi nem köt le 10 percnél tovább,tanulni se tudok,mert folyton elkalandozik az agyam,semmi célom nincs az életben.

pedig nem volt ez mindig így.

teljesen leépülök,vagy elmúlik,nem tudom mi lenne jó nekem

egy lány


2014. júl. 25. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, de általában ne, önálló betegség, mint a kisgyerekkori figyelemhiány.


Valószínűleg nagyfokú szorongás, depresszió vagy egyéb pszichés - ritkán organikus (szervi) probléma áll mögötte.


Nem pánikolni kell, hanem elmenni orvoshoz. És nem fogsz leépülni, nyugi. :)

2014. júl. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez engem is foglalkoztat, ugyanis ugyanezek a tüneteim! Pontosan úgy, ahogy te is írod. És 22 éves vagyok.


De szerintem egyébként a kérdésedben benne van a válasz, idézem:



" semmi nem köt le 10 percnél tovább,tanulni se tudok,mert folyton elkalandozik az agyam,semmi célom nincs az életben. "



Szerinted egy olyan embert, akinek nincs célja az életben ugyan mi kötne le? Én ebben látom a problémát, megjegyzem, a magam részére is. Nyilvánvaló, hogyha valaki motiválatlan, közönyös, érdektelen, lusta, akkor nem lesz kitartó semmiben. Márpedig a tanulás összpontosítást, koncentrált figyelmet igényel, hiszen gyakran száraz és monoton munka. Önfegyelem kell hozzá. Egy motiválatlan ember ezt nyűgnek érzi és inkább hagyja az egészet.



Szerintem is a depresszió vagy hasonló lehet a háttérben. Velem is ez a helyzet, és azt veszem észre magamon, hogy még egész rövid szövegeket is csak átfutok, nem olvasom végig. Régebben imádtam idegen nyelvekből új szavakat tanulni, most valahogy ez is szünetel. Ezek miatt valahogy az az összbenyomásom, mintha félgőzzel működne az agyam, képességeimen alul teljesítenék.

2014. júl. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!