Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valami pszichés betegség...

Lehet valami pszichés betegsége az ismerősömnek?

Figyelt kérdés

16 éves lány. Nagyon jól ismerem őt, talán én tudok róla a legtöbbet, mivel közeli ismerősöm. Kiskorában sokan csúfolták. Otthon is vannak problémái (a szülei sokat veszekednek: rá hárul a feladat, hogy ilyenkor védje a tesóit és közbelépjen, ha rosszabb lenne a dolog, illetve az anyja neki önti ki a lelkét; az apja, néha az öccse és a húga is pszkálják, de a tesói sokszor csak elutasítóak vele, a nagyanyjával meg rosszban vannak). Az évek során ennyit tudtam meg, de amúgy senkinek sem nyílik meg, mintha félne túl közel engedni magához az embereket. Gyűlöli a romantikus és érzelmes dolgokat, nem szereti az embereket, és mintha nem tudna együtt érezni sem velük (vagy legalábbis nem mutatja ki). Ha valakivel rossz történik, talán még élvezi is. Furán öltözködik és szereti, ha az emberek felháborodnak rajta vagy megijednek tőle. Hol zárkózott, hol pedig meglepően nyílt. Állandóan hazudik egy csepp megbánás nélkül, hiszen élvezi. Néha képmutató, egy csöpp rossz érzés nélkül beszéli ki az embereket, kétszínű. Ahogy elnézem, senki nem ismeri annyira, hogy ezeket észrevegye... Egyszer tök vidám, egyszer letört, de még sosem láttam sírni. Az állatokat viszont szereti, nagyjából hat éves korig a gyerekekkel sincs semmi baja, és szerintem fizikaileg képtlen lenne bárkit is bántalmazni. A terveit állandóan váltogatja, nem képes felelősséget vállani. Nem tud egy dologra sokáig koncentrálni. Ha valamit elront, mindig keres valami okot, amiért nem ő volt a hibás. Van, akikkel tényleg kedves: ők azok a barátnői, akiket elsős kora óta ismer, de még nekik is simán hazudik.

Évek óta "figyelem" őt, és ezt vettem észre. Őszintén szólva aggaszt, hogy ilyen...



#lány #furcsa #pichés betegség
2014. júl. 30. 22:16
 1/2 A kérdező kommentje:
Régebben még elmondott dolgokat, a családjáról például innen tudok ennyit. Egyébként meg olyan jól hazudik, hogy csak onnan veszem észre, hogy tudom, hogy nem igaz (pl. nem azért lógott gyógytesiről, mert a kerestapja kórházban volt, hiszen vele nem tartja a kapcsolatot. Úgy állította, olyan érzelmekkel, hogy akár még én is elhittem volna.
2014. júl. 30. 22:20
 2/2 anonim válasza:

Szerintem nem érzi az embereket embernek. Úgy érezheti mindenki cserben hagyta és az embereket nem érdekli mi törénik vele. Így ő miért ne tehetné meg másokkal?? Az állatokat meg a kis gyerekeket azért szeretheti mert úgy gondolja ők nem bántják nem hagyják cserben őt. Az idegei a családi veszekedésektől ki tudnak készülni. Nem sír mert úgy szokta meg saját magát hogy erősnek kell lennie.

Szerintem kissé embergyülölő is,nem tudom hogy psichológiailag ez külön név alá tartozik-e de azt tudom hogy a Körülötte lévő emberek tették ilyenné.

Bocs ha sok a helyes írási hiba,telefonról vagyok. Amit leítlrtam ne kezeld tény ként,ez csak az én véleményem.


Egy kérdésem nekem is van,csak szeretnék egy statisztikát csinálni magamnak,azok alapján amit leírtam hány évesnek gondolnál??

2014. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!