Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mutatják magukat jó...

Miért mutatják magukat jó humorúnak, derültnek a depressziósok?

Figyelt kérdés

2014. aug. 12. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
A jó humort nem lehet tettetni. Amúgy meg akkor ők ne is próbálkozzanak jól érezni magukat? Milyen kérdés ez? Vagy a mániákus depresszióról beszélsz...
2014. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azért, hogy hagyják békén őket, ne kérdezgessék a problémáikról meg ilyenek.
2014. aug. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval értek egyet. Én is voltam depressziós, és mialatt az voltam, senkinek nem vallottam be egy szóval sem, sőt, társaságban egyfolytában humorizáltam, röhögcséltem... Nem akartam, hogy meg tudják, hogy bajom van, hogy sajnálni kezdjenek, fel akarjanak vidítani + nem kértem volna a "jaj, szedd már össze magad" és "nincs is olyan, hogy depresszió, csak hisztizel" kommentárokból.


Néha emiatt az az érzésem, hogy aki fűnek fának mondja, hogy milyen mély depresszióban van, az általában csak unatkozik, vagy maximum valamilyen érzelmi krízisen megy át.

2014. aug. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez valóban létezik. A depresszióm kezdetén én is ilyen voltam, ez egyfajta társadalmi kényszer, barátokon túl, de néha még ott sem lehet kimutatni a negatív hangulatunkat, mert az természetellenesnek tartott, vagy egyszerűen nem tartozik másra. Később, értelem híjján hanyagoltam, a depresszió is elég sokat vett ki belőlem, hát még a non-stop színjátszás.
2014. aug. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is hasonlóra gondoltam - magamon tapasztalva, de nem voltam benn biztos, hogy ezért teszem. Illetve ismerek még egy két embert, akiről tudom, hogy depressziósak és mégis, ha nem tudnám rólunk, akkor egy vicces, jó kedvű embernek írnám le őket.

2014. aug. 13. 21:01
 6/6 anonim válasza:
hogy az emberek ne csezsgessék őket hogy miért olyanok amilyenek.
2014. aug. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!