Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek mi a depresszióra a...

Nektek mi a depresszióra a megoldásotok? (pl zene, rajz, megbeszélés, sport stb. )

Figyelt kérdés

Màr egy hete depis vagyok.

Ès úgy érzem hogy kiakarnak űzni ebből a vilàgból, meg h mennyivel lenne jobb az élet nélkülem.

Az elmúlt 2 évben elvesztettem a dédnagymamàmat, szívrohamot kapott és szinte a karjaim közt halt meg. Azóta se nagyon tudtam ezt feldolgozni, mert mikor rá gondolok a síràs kap el ( de nem vagyok sírós fajta)

próbàlnàm elterelni róla a gondolataimat, sporrtal, de az most nem lehetséges mert most műtőtték a karomat. A rajz sem nagyon megy balkézzel, inkàbb szomorú zenéket hallgatok, bâr ez csak annyiban segít, h milyen lenne eltűnni erről a bolygóról. Nem gyakran vagyok ideges, de ha tesóm felhúz akkor elmegyek a közeléből oda ahova nem tud utânam jönni. pl hâztető, padlàs.

Nemtudom h mi a fene van velem, mindenkinek segìtek egy szó nélkül és kiàllok màsokért és magamért (érdekből)

Màr úgy érzem hogy nem voltak boldog pillanatok az életemben. A baràtaim szerint nekem mindenből csak a kín, szenvedès jut.

Èdesanyàm is olyat mondott: -" Sokkal boldogabb lenne az élet nélküled"

és ezek miatt vagyok én depis...

A Mai érzésem az volt, h én szerintem nem a Földről jöttem, mert ott nincs szàmomra hely...

Ha ez így megy tovàbb, új bolygót nézek magamnak... és ott maradok egyedül a gondolataimmal......


by: Son Goku 25



mit tudtok tanàcsolni??? 16/L


2014. aug. 13. 01:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Sportolj. Menj el futni minden nap fél órát, vagy biciklizz egy órát, vagy keress egy sportegyesületet, ahol labdajáték-csapat tagja lehetsz, kosár-, kézi-, röplabda, vagy akármilyen sportolás, csapatban.

Ülj be egy könyvtárba, ott legalább van légkondi :) - és olvass, hallgass olyan zenét, ami otthon nincs meg.

Keress természetbarát csoportokat, akik minden hétvégén kirándulni mennek.

Lennének még ötleteim, de nem tudom, az ország melyik részén laksz, az azért eléggé behatárolja a lehetőségeket, ahogyan az is, hogy városban vagy faluban laksz.

Arra pedig semmiképpen se adj, hogy az élet boldogabb lenne nélküled, mert ez nem igaz. A világ veled EGYÜTT kerek, és hiányoznál, ha nem lennél. Feladatod van ezen a Földön, azért jöttél világra. Csak meg kell találni, mi a feladatod. Mindenkinek van feladata itt, neked is. Lehet, hogy az, hogy tanulj és gyermekekkel foglalkozz, lehet, hogy az, hogy segíts valakin majd egyszer, lehet hogy más, nem tudom. De a világ VELED EGYÜTT egész, és igenis, Rád is szükség van. Bízz magadban.

2014. aug. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez az erzes a koroddal jár. (nagyjabol mindenki atesik/esett rajta). Resze a felnotte valasnak. Szoval ne izgulj, hamarosan jobb lesz. (Ilyenkor a hormonok is erosen mukodnek, valtozik az anyagcsered stb. szoval a lehangoktsagnak elettani alapjai is vannak.)

Olvass sokat, hallgass zenét. (nekem ezek jonnek/jottek be). De barmi mas jo, ami lekot. Irtad, hogy sportolsz, hamarosan rendbejon a karod es tudsz ujra sportolni...elotte meg ott lesz a gyogytorna.Az is kihivas!


Dednagymamad elvesztese fajdalmas, ha ket ev alatt nem dolgoztad fol, akkor kezd el. Pl. ird ki magadbol (naplo vagy valami kis novella dednagymamad emlekere, esetleg a romonsagtol gyujts ossze mindenfele emleket-torteneteket, hogy o milyen volt/lehetett fiatalon, gyerekkent, hogyan elt stb. egyreszt lekotod magad, masreszt valoszinuleg egyre kevesbe lesz fajdalmas ra gondolni, rola beszelni es felnottkorodra meg lesz mit levenni a polcrol es a gyermekeidnek, unokaidnak megmutatni, higy na o volt az uknagymamatok/szépnagymamatok). Egyebkent meg el kell engedned. Azt hiszem ha a halalakor ennyire a kozeleben voltal, akkor az egy 14 evesnek lelki trauma is lehet es ha magad is feldolgozatlannak erzed ezt, elmehetnel pszichologushoz (a gyermekorvosoddal kell beszelned es mondani, hogy ez a gondod, ugy erzed pszichologus talan segithetne... es akkor fog tudni mondani valamit, hogy hova menj, ami valoszinuleg nem a fizetos verzio).


A barataid eleg erdekesek, ha azt mondjak neked csak a szenvedes jut. Az elet soha nem szenvedes, csak ha annak fogjuk fol (en is voltam korhazban, majdnem ott haltam meg, sokat mutottek, de nem szenvedtem!, hanem kuzdottem :-)). Probald meg mas szemevel nezni a te eleted es kicsit elemezni, hogy valoban olyan szornyu volt-e eddig minden?;-) (biztos talalsz szep emlekeket is)

Ha nagyon magam alatt voltam en olyankor arra gondoltam, hogy milyen lehet azoknak, akiknek nincsenek szuleik, rakosok, eheznek, olyan helyen laknak, ahol naponta megkuzdenek a betevo falatert stb. azaz a vilagon elo nalam sokkal szerencsetlenebbekre gindolva kerestem azt, hogy nekem miert sokkal jobb. (pl. te legalabb el tudsz vonulni a tesod elol. de van ahol 15-en elnek egy viskoban es nincs hova elvonulni ;-)...azokhoz kepest, pozitiv, hogy van haztetotok...

Vagy anyukad valoszinuleg egy rossz pillanataban mondott igazsagtalan mondataval megbantott, de vannak (egyik baratnom is iylen), aki a te korodban elvesztette mindket szulojet es annak is roulne, ha veszekedosen, elviselhetetlen termeszettel, de elnenek.


Termeszetesen ezekkel nem a te problemaidat akarzam lekicsinyelni, mert mindenkinek a maga problemaja a legnagyobb, hiszen abban van benne, csak remelem gondolatokat ebreszt es sajat magad megtalalod a te utadat a felnottevalasodban es a jobb kedvhez! Hajra.

2014. aug. 13. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Sport, vidám, pörgős zene, napfény, és önkénteskedés. És a leírt gondolatok, akárhányszor eszedbe jótnak azonnal űzd ki a fejedből, azonnal!
2014. aug. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Amúgy nem ismerem az izlésedet, de engem ez a zenekar mindíg felpörget: https://www.youtube.com/watch?v=37jWfGx4aWw
2014. aug. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

16 évesen depressziósnak mondod magad? Szerintem csak depis vagy. :-)

Ez nem egyelő a depresszió betegséggel. De magad megnyugtatásáért fordulj először a háziorvosodhoz a panaszaiddal és a gyanúddal.

Ha ő szükségét érzi, szakorvoshoz fog küldeni, ráérsz ekkor aggódni.

2014. aug. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy depressziós csak "elhagytad magad" egy kicsit. Ha szomorú zenéket hallgatsz és ezeken agyalsz akkor ne csodálkozz, hogy depis hangulatod lesz. Menj kirándulni, barátokhoz, moziba, sétálj. Lényeg a levegőváltozás. Most bezárkóztál a kis világodba és azt képzeled, hogy mindenhol felhős az ég feletted, de hidd el pár méterrel arrébb már süt a nap és nem is látszanak a felhők.

MOZDULJ KI OTTHONRÓL :D

2014. aug. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. néhànyat kipróbàltam, ma kimegyek a tópartra, délutàn a baràtaimmal anime maratont szervezünk, és zenéket ajànlunk egymàsnak. Most pont egyik haverommal beszéltem,( kis Dragon Ball Z-hez hasonló sztorikat írogatunk) és megpróbált engem vígasztalni. Mind a ketten szeretjük ezt az animét, szinte ràm tervezte Goku Jr-t és magànak Vegeta Jr.-t és a vége a sztorinak a BARÀTSÀGról és a VÍGASZTALÀS volt a középpontba. De a végén minden renbejött Goku Jr életében... és àltalàban a mesékben nem lehet hinni de ebben Szerintem IGEN HINNI LEHET.
2014. aug. 13. 09:50
 8/10 anonim válasza:

Szia! :)

Velem is hasonlo a helyzet, ha gondolod ir nyugodtam. 17/L

2014. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyáron könnyebb kilábalni a depresszióból. Legyél sokat a napon, a D vitamin segit. Legalábbis nekem szokott. De van, hogy veszek be magnéziumot B6-tal. Szerintem a vitaminok sokat segítenek. De ez csak saját tapasztalat.
2014. aug. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csoportos terápiát és pszichológust tanácsolok.
2014. aug. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!