Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki pánikbeteg az ok...

Ha valaki pánikbeteg az ok lehet arra, hogy nem dolgozik? Úgy értem, hogy kaphat a betegsége miatt valamilyen támogatást, ha képtelen dolgozni, vagy halljon éhen?

Figyelt kérdés
2014. aug. 23. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Nem igazán. A "pánikbetegség" a hisztéria egyik fajtája. Nem támogatják. De az éhhalál küszöbén nem jelentkezik, önvédelemből elballag ennivalóra dolgozni az ember. Nem kell megsértődni, ez orvosi vélemény.
2014. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pánikbetegségre van gyógyszer, amit a tb támogat. Az állam ennyiben járul hozzá, hogy tünetmentes legyél és dolgozzál, abban nem fog támogatni, hogy emiatt otthon ülhess. Ennyi erővel a kezeletlen allergia miatt is kéretne valaki támogatást, hisz tényleg nem tud dolgozni, ha rendszerint begyullad mindkét szeme.
2014. aug. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Egyesült Államokban mindenféle mentális betegségre adnak segélyt, így ott a betegeknek valóban nem kell dolgozniuk. Magyarország viszont mivel nem jóléti állam, itt még a kormány szerint a vakoknak és rokkantaknak is kéne dolgozniuk...


Szóval jobban jársz ha elmész egy orvoshoz ahol kapsz valami gyógyszert és elmúlik a szorongásod (kár hogy a gyógyszer hosszútávon tönkretesz teljesen). Én is hasonló cipőben járok egyébként, de tudom hogy itthon sem maradhatok munka nélkül.

2014. aug. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gondolom a "mindenféle mentális betegségbe" nem feltétlenül tartoznak bele az olyan kezelhető problémák, mint a pánikbetegség. (Nyilván jobb lenne, ha az állam nem csak a gyógyszereket támogatná, hanem a pszichoterápiás kezeléseket is.) Azonban szerintem butaság lenne pánikbetegeknek megadni a lehetőséget, hogy ne kelljen dolgozniuk, elvégre úgy mi motiválná őket a gyógyulásban? Nem szenvednek gyógyíthatatlan kórban, azonban sok akaraterő szükséges a változáshoz. Ha rögtön bedobják, hogy ó, neked nem kell utaznod és embereket, munkát elviselni, mégis mi motiválna? Miért kelnél fel nap mint nap? Elvégre ha a betegség munkában akadályoz, nyilván a hobbitevékenységekben, gyereknevelésben is. Ebből muszáj kijönni, mert súlyos pánikbetegséggel nem élet az élet, de az nem segít, ha felmentenek a munka alól.
2014. aug. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnék gyógyszert szedni. :-( Kár, hogy az állam nem támogatja a gyógyszermentes terápiákat, mint pl. kognitív terápia és hasonlók. Úgy érzem egyedül képtelen vagyok kijönni ebből a betegségből, de pénzem nincs arra, hogy a méregdrága alternatív terápiákat kifizessem, mert nem dolgozok. Tudom, hogy csak akarni kell, de egyedül nem tudom legyőzni sajnos. :-(
2014. aug. 24. 13:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem tartom a gyógyszert ördögtől valónak, legalábbis én terápiával gyógyultam ki, de a kezdetekben muszáj volt gyógyszert is szednem, mert nem bírtam. Aztán amikor a kezelés megtette a hatását el tudtam hagyni.

Tehetnél egy próbát tb-s pszichológussal is, mert azért ez nem állapot, hogy nem tudsz lépni semerre. Nem lehet, hogy valójában a munkával kapcsolatban vannak olyan irreális félelmeid, ami miatt nem is akarsz igazán munkaképes állapotba kerülni?

2014. aug. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4: Igazából nem segít senki. Konkrétan én nem vagyok pánikbeteg (legalábbis nem ájultam még el) de már az is gondot okoz nekem, hogy elmenjek a boltba. Hobbim nincs pont ezért és még interneten keresztül is nehezen kommunikálok másokkal. Folyamatosan szorongok és pokol az életem.


Ha lenne megoldás amit az állam is támogat, örömmel fogadnám, de nincs. A gyógyszeres kezelés pedig egyrészt nem megoldás; másrészt úgy néz ki, hogy elmész a mentálhigiénés gondozóba, ott beszélsz 5 percet és kitalálja a diagnózist, aztán felírja a gyógyszert. Legközelebb pedig egy év múlva kell menni, addig pedig a gyógyszert a háziorvos írhatja fel. A gyógyszer természetesen hatástalan ezért nem szedem, de a háziorvos is leszarja.


Nem akarok otthon ülni pénzért, de dolgozni sem tudok. Szóval egy ördögi kör.


6: TB-s pszichológushoz lehetetlen bejutni, mert még a fekvőbetegeket sem tudják ellátni, annyira túlterheltek. Aki pedig tud elmegy inkább külföldre, vagy simán magánpraxist csinál. Próbáltam már bejutni de leszarták azt, hogy mit akarok.

2014. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A legjobb amit tehet ilyen esetben szerintem ha megprobálsz okj-san letenni egy olyan szakmát amit otthonról tudsz végezni. Biztos vagyok benne, hogy oda is nagyon nehéz lenne bejárni de próbálkozni kell és erőt kell venni magadon de mondom tudom hogy nehéz. A gyógyszerek nem annyira jók. Ebben tényleg csak az segít ha erőt veszel magadon. Agyban dől el az egész. És aki ilyeneket mond hogy ez hiszti arra ne figyelj oda mert az emberek általában ezt nem értik meg ezért nem lehet őket hibáztatni mert nincsenek benne és nem tudják mivel jár ez. Úgy hogy ennyi a lényeg az hogy ne add fel :)
2016. márc. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!