Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg jobb lenne mindenkinek...

Tényleg jobb lenne mindenkinek, ahogy mondják?

Figyelt kérdés
Az életem rossz volt, folyamatosan bántottak. Összejöttem egy lánnyal, 2 évig voltunk együtt, de dobott másért. Ezek után megint visszakerültem a régi kerékvágásba, tehát anyám végig miatta gúnyolt, hogy elhagyott, apámat nem érdekli mi van velem. Anyám új palija meg többször rámtámadott, de mivel nem volt semmi komoly ,ezért segítséget se kaptam. Mindenért engem bántanak, azt mondja, hogy az útjukba vagyok. Járok pszichológushoz, ahol anyám az első alkalom után nem jelent meg, én még megyek, de ne mnagyon tud segíteni. Mindig fel van emlegetve a külsőm, hogy nem kellettem senkinek stb. Majd elkezdtem vagdosni a kezem, ezt meglátták, anyám csak annyit mondott, hogy miért nem megyek biztosra és ugrok le valahonnan. A barátja kigúnyolta a dolgot, apámat ez se nagyon érdekelte. Előtte eltört az ujjam, elkezdte feszegetni, hogy nincs is eltörve, meg szimulálok stb. A pszichológus, meg hogy írtam nem foglalkozik nagyon a dologgal- Mégis mit tegyek? Szerettem a barátnőmet, de elhagyott, nem tudom feldolgozni se, mert végig fejemhez vágják a dolgokat. 17 éves fiú létemre itt tartok, nem volt jó gyerekkorom, de most már elviselhetetlen az egész. Nem vagyok emós se semmi hasonló, de már kezdek összeroppanni. Amikor egyedül vagyok már csak csendben ülök és bámulok magamelé. Minden házimunkát nekem kell csinálni, mert ha nem, megint ordibálás jön. Hogy tudnám kezelni a dolgokat, ha a szüleim elüldöztek mindenkit mellőlem és tőlük se kapok segítséget? Csak azt mondják, hogy miért nem mentem biztosra. tudom, hogy ez kb egy hosszú hisztizés, de most már én se tudom mit kéne tennem, mert elment mindentől a kedvem. Mit tehetnék?

2014. aug. 24. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Neked komoly lelki problémáid vannak, amit meg is értek.

Ha a pszichológus nem tud segíteni, akkor próbálj meg másikat keresni, mert nem mindenkinek jó ugyanaz, ami másnak jó. Lehet hogy egy másik pszichológus többet tudna segíteni.

Amit tenni tudsz, hogy próbálsz erős maradni, tanulsz, majd pedig a saját lábadra állsz, dolgozol és felépíted a saját életedet, ahová már nem lesz másoknak beleszólása, amit elérsz, azt majd magadnak köszönheted, élsz, tapasztalsz és leszel valaki így vagy úgy.

És nem, nem jó megoldás, hogy meghalsz. És undorító, ha egy anya ilyet mond! Az nem is anya! Jómagam is anya vagyok, van egy fiam, de képtelen lennék ilyenre, amit veled művel a te "kedves" anyukád. Ahelyett, hogy segít, még inkább gúnyol. Akkor inkább, ha már segíteni nem tud, legalább maradjon csendben!

Szóval fel a fejjel! Fiatal vagy még, változik a külsőd is, érettebb leszel majd, más emberek közé kerülsz, hidd el később minden jóra fordul! Pozitívan állj hozzá a dolgokhoz!:)

2014. aug. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólóval.

Csak annynit tehetsz,hogy nagyon jól tanulsz,és sokat,hogy később minden rendben legyen az életedben,legyen egy jó munkahelyed. Ha megtehetném,én a helyedben már most elköltöznék otthonról,és ne is lássam többet azokat az embereket.

Nagyon tönkre tudják vágni egyes szülők a gyerekük életét.

Pszichológust pedig váltanod kell,és addig próbálgatni amíg nem találsz olyat aki úgy érzed segíteni tud.

Sajnos ki kell várni, és utána minden jóra fordul.

Találsz párt is magadnak. Arra pedig később fogsz rájönni ,hogy a külső semmit nem számít. Ez max suliban számít valamit. De az meg úgyis hamar elrepül...

Fel a fejjel,és próbálj arra gondolni ,hogy a te gyerekednek soha ne legyenek ilyen problémái,.

2014. aug. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!