Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderlineosok, amikor gyűlöli...

Borderlineosok, amikor gyűlölitek magatokat akkor mitől szoktátok jobban érezni magatok?

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy saját magamat ütögetem... De nem azért mondom, hogy Te is csináld azt, csak én tényleg jobban érzem maga tőle.
2010. jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól, ha jól betépek. Vagy ha falba verem az öklöm vagy a fejem, de ez inkább dühroham esetén jellemző. Még nem jöttem rá, mitől lehetne "normálisan" jobb...
2010. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A mazoista "módszerre" én is rájöttem :S betépni meg jó dolog ha van mivel.
2010. jan. 17. 17:39
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, hogy az vagyok-e, klinikailag nem bizonyították még be (igaz, nem is jártam ilyen ügyben dokinál), de gyerekkoromban gyakran, mostanában pedig nagyon ritkán, de nekem is vannak öngyűlölő pillanataim. Az önpusztítás nem megoldás! (Én haraptam magam, meg ütöttem a falat ököllel, a harapásnak maradandó nyoma van.) Én ilyenkor próbálok nem erre figyelni, elterelni a gondolataim, közösségbe menni (nem nehéz, két gyerekem van :D), másokkal foglalkozni, vagy olyasmivel eltölteni az időm, amit szeretek csinálni... Van, hogy tükörbe nem akarok nézni, kényszeresen, ilyenkor várok egy kicsit, aztán tudatosan megyek a tükörhöz, hogy most akkor belenézünk, és szépen kielemezzük, hogy mi a retkes bajunk van magunkkal. Vagy ez, vagy az bejön, ha meg egyik se, mert jön a dühroham, és megint harapom magam, akkor utána annyira rossz a felismerés, hogy kárt tettem magamban, hogy az rettenet. Nekem nem éri meg... Igyekszem a fenti módszerekkel elkerülni, amennyire lehet!
2010. jan. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem sem bizonyított, de mostanában mindennél jobban gyűlölök egy valamit a testemen és hiába mondják, hogy fogadjam el tudom, hogy soha nem fog menni csak ha változik, de az nem lesz könnyű..

Amikor a tükörbe nézek egy idegen néz rám vissza üres szemekkel és azt is gyűlölöm, hogy gyűlölöm magam. Nem tudom, hogy lehet ennek véget vetni, de remélem nem csak egy doboz altatóval.... néha sikerül kicsit elterelnem a gondolataimat, de hiába, mert utána visszatérnek.


3. szerintem jól csinálod, néha tényleg segít a társaság, hogy ne kövüljek meg, de nem akarom a környezetemben lévőkre rázúdítani a problémámat egy pszichológust meg úgysem érdekli őszintén más nyomora. Persze nem is mindig van akivel mindent meg tudnék beszélni..:SS

2010. jan. 17. 19:45
 6/12 anonim válasza:
sya én is ettöl szenvedtem a felsorolt tünetek azt mutatják igen ez a te betegséged! a legjobb amit tehetsz és ez nekem is bejött hogy utánanézel a betegségnek megtanulod szorol szora amit irnak rola vagyis rolad mert tudatosit hogy te milyen vagy és gondolkozz GONDOLKOZZ ez a legfontosabb! engen kezeltek vele de a gyogyszerek a betépés és sammi más nem olyan hatátásos mint az hogy átérezd a betegséged jo és rossz oldalát ezt tudatositsd és megint csak a cselekedeteid elött gondolkozz milyen érzés ez a környezetedben élöknek mert ha igazán bordos vagy akkor a legjobb szándéku ember vagy aki másnak nem árt csak magának de sokszor azzal ártasz a legtöbbet másoknak ha magadnak ártassz! ezt ne felejtsd el! a dokim azt mondta a gyogyulás utja ha nem hagyod hogy az érzelmeid irányitsanak mert mi az érzelmeinkkel élünk ezért a kitörések! mivel minden akár negativ akár pozitiv hatás ér azt 100 szorosan éljük meg és ezen uralkodj! fogadd el a betegséged és élj vele együtt de ugy hogy irányitod! ha bármiben segithetek nem bántsd magad irj nekem e-mailt! Segitek! én 10 éves korom ota élek ezzel 30 vagyok két gyermekem van most várom a harmadikat! hogy tudj rolam valamit!jo ha kibeszéled magadbol jobb mint az önbántalmazás csonkitás mert az akár egy életre megmarad!nekem is a késnyomok! kitartás!
2010. jan. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért nem megyek ilyen messzire, hogy vagdossam magam, akármennyire is bánt ez dolog a testemmel kapcsolatban. Nem szeretném beszuggerálni magamnak, hogy beteg vagyok, helyette inkább az érzéseimet megpróbálom arra használni, hogy a vonzás törvényével megkapjam amit szeretnék és kijavítsam ezt a hibát. Ha nem sikerül akkor jön a szike, de akkor sem az én kezemben lesz..
2010. jan. 25. 14:35
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
a drog/ fűfogyasztás is borderline szindrómához vezet. ha nem akartok jobban benne lenni a szarban, akkor ne tépjetek, mert súlyosabb lesz! mindenkinek tanácsolom
2010. márc. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amióta serdülőkorban léptem, egyre jobban felemészt ez a betegség. Pszichiáterhez is járok, de az igazat megvallva nem igazán hiszek az antidepresszánsok hatásosságában.

Sajnos csak mostanában tudtam/tudtuk a 'betegséget' diagnosztizálni, sok éve szenvedtem már tőle.


Amit észrevettem, amikor visszaemlékeztem a régebbi időkre, hogy öszönösen zenével vezettem le a belső feszültségeimet. Nálam kétféle zene jöhetett szóba: metál (Echo of Dalriada) és a 2005 körül divatos eurotrance zene (Peat jr & Fernando) Mindkettő levezető volt: az előző levezette a gyűlöletet, az utóbbival meg kiélhettem az óriási szeretet -és ragaszkodási vágyaimat.

2010. ápr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Bocsánat hogy nem a kérdésre válaszolok.Én azt szeretném kérni Tőled kedves kérdező,hogy ha tudod annak a válaszoló lánynak az emailcímét aki most várja a harmadik babáját-

(A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 01-25 06:18-)

akkor el tudnád nekem privátba küldeni?Köszönöm szépen.

2010. jún. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!