Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Még mindig evésszavarom van,...

Még mindig evésszavarom van, félek, hogy visszaesem. Hogy másszak ki belőle végleg?

Figyelt kérdés
Régen sokféle diétát próbáltam, de semmi sem használt.. egy ideig szedtem hashajtót, de anya észrevette és nem vehettem tovább... persze nem tudta az igazi okot, miért szedem. Azután tavasz táján elkezdtem magam hánytatni, azt se tudtam, mit csinálok, de nem hagyhattam azt a sok kalóriát lerakódni, tennem kellett valamit, így is kövér vagyok, hát még ha még jobban elhízom... na mind1.. rájöttem, hogy ez nem jó, szóltam szüleimnek is, mondták is h milyen akaratgyenge vagyok, mások sokkal komolyabb dolgokról szoknak le (pl alkohol) én meg egy szimpla hányásról nem tudok, hogy jól nézzek ki... folyton leszidtak emiatt és szégyelltem magam, nem hánytam többet, bár néha nagyon akarok, most is visszajön sokszor a kaja, de visszanyelem... mert úgyis megtudnák, ha hányok. Ettől függetlenül továbbra is napi minimum 3x mérem magam, ez befolyással van az egész napomra.. újabb és újabb diétákat csinálok, most épp elkezdtem paleózni.. Egy kutatómunka kapcsán, amit csinálni lehet suliban egészség témakörben elkezdtem utánaolvasgatni ennek, könyvtárba mentem, meg minden, és rájöttem, hogy más nem csinálja ezt. El sem tudom képzelni, milyen annak, aki nemméri magát mindig, nem nézi folyton az alakját pl egy kirakatüvegben, vagy hogy kiáll- e a hasa... nekem ez már meghatározó a mindennapjaimban, és képtelen vagyok róla lemondani...ugyanakkor borzalmas, hogy folyton legszívesebben elsírnám magam, mert még ha bő ruhákat veszek, az alatt is látszik a hasam...valaki nem tud tanácsot adni? ehhez már több kell, mint önuralom... 16/l

2014. szept. 2. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Paleozzál akkor, de ésszel, és ne mini adagokat egyél, hanem hidd el, hogy amit eszel, az egészséges és táplálja a testedet - szükséged van a tápanyagokra, ahhoz hogy erős és agyilag is kiegyensúlyozott, boldog légy. Lehet fogyózni (kb 200 kalóriával kevesebbet bevinni, mint a szükséges, tehát olyan 1200 körül ehetsz naponta). Lehet sportolni, attól feszes leszel és nem fog kiállni a hasad. Fogalmam sincs a dolog lelki oldaláról, mert nem érint, ezért adok főleg racionális tanácsokat, de ha a lelki okok nincsenek kezelve, lehet, hogy az egész sz.rt sem ér. Ha enyhébb a dolog, próbáld átalakítani a gondolkodásmódod. Ha egy másik embert látsz, aki ducibb nálad, ő csúnya? Elítélendő? Ha nem, akkor miben több, mint te? Ilyesmi. De mondom, nem értek a lelki részéhez. Csak vigyázz az egészségedre, mert nyelőcsőgyulladást, gyomorfekélyt, mindenféle vitaminhiányt kaphatsz, amitől csúnya lesz a bőröd és kihullik a hajad. Motiváld magad... Amivel tudod.
2014. szept. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:) Ez mind tök igaz :) Mondjuk nem eszek mini adagokat, pont, hogy időnként nekiesek a kajának.. de próbálom visszatartani :D Amúgy csomót sportolok, balettozok, meg kb minden nap (ha nincs sok tanulnivaló) sportolok- legyen az futás, cardio, bármi :/ És hát igen, nem tudom, én nem ítélek el senkit azért mert kövér.. csak magamat valahogy sehogy se tudom elfogadni.. :/ Nem tudom, miért :( De köszi a válaszodat :) Próbálgatom magam motiválni...
2014. szept. 3. 20:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező! Én teljesen megértelek, mivel régen anorexiás voltam, és bár most már gyógyult vagyok, van, amit nem csinálhatok vissza többé.. És ez is hozzá tartozik, amit mondasz. Az biztos, hogy nem normális, mások nem is gondolkoznak olyanokon, hogy csak bő cuccot vesznek fel, hogy ne látszódjon a "hasuk" még a amúgy nincs is.

És a többi részét is értem, ma majdnem elsírtam magam a 4-es metrón, amikor megláttam az alakom visszatükröződését..


Amit fontos, hogy tudj, hogy nem biztos hogy az a valóság amit a tükörben látsz. Például kialakulhat testképzavar, amikor vékonyságod ellenére is kövérnek látod magad, nem tudsz reálisan ítélni.. Erre nagyon kell vigyázni, mert egy ideig megy majd a nem hányás, de lesz egy határ, egy súly amit ha túllépsz, eltörsz és nem érdekel, hogy mit kell megtenned, csak sikerüljön lefogyni.. És akkor visszajön a hányás meg minden. És hamar belekerülhetsz a bulimiába.. Ne becsüld alá, mert az ilyenek végén mindig áll egy bulimia, egy anorexia, EDNOS, amiknek életre szóló következményei vannak, akár a halál is.


De Te ha még az elején vagy, próbáld ezt elkerülni amennyire lehet!!! Borzalmas mindegyik és boldog nem leszel tőle, csak rosszabbul..

Amit tehetsz:

Ne nasizz! Nehéz, mert ott a gimi, haverok sok gyors kaja, de álld meg.

Igyál 2 litert! Anyagcsere gyorsító, én úgy csinálom, hogy fél literes üveget hordok magammal és megszabom, hogy minimum 3 ilyet meg kell innom. Csak vizet.

Egyél napi 4X, Ebben benne van az uzsi is, vagy 10 órai, ha úgy tetszik. A lényeg a rendszeresség és a lassúság. Egyél lassan és hamarabb jóllaksz.

Ne mennyiségre, hanem minőségre menj. Egyél inkább meg 1-2 gyümölcsöt, mint sem egy csokit.

Hagyd el a cukrot, mert az azonnal beépül.. Veszélyes és egészségtelen.

És persze sportolj, ne mindennap, mert az is tud beteges lenni. (exorexia)


A legfontosabb tényleg a mértékletesség. Mindig mond el magadnak, hogy "csak ma ne", csak ma ne egyél csokit, csak ma sportolj, csak ma légy egészséges, csak ma kezd el szeretni magad. És ha ezt minden reggel eldöntöd, akkor a sok "csak ma nem"-ből valami szuper fog kisülni. (persze az edzés itt se muszáj mindennap, szerintem az úgy egészségtelen és beszűkíti a gondolatot aköré.)


És FOGADD EL MAGAD! Csak így fogsz tudni örülni az eredménynek.

Sok sikert!! :)

2014. szept. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszodat! :) Sokat segített, ad motivációt.. remélem ezzel sikerül kimásznom ebből a rémálomból.. :/ :)
2014. szept. 5. 20:17
 5/5 Julie S ***** válasza:

Kedves kerdezo, ne bantsd magad/a tested. Nem eri meg. En ajanlom, hogy keress fel egy pszichologust, akinek el tudod meselni a lelki terheidet! Mert minel tobbet beszelsz roluk, annal tobbet veszitenek a sulyukbol.


Huszonevesen rajtam 20 kg felesleg volt, de a tukorben en vekonyabbnak lattam magam, mint valojaban voltam. Es mindezt azert, mert nem akartam tulsulyosnak latni magam, hiaba tudtam hany kilo vagyok. Utolag latom csak a fenykepeimrol, hogy mennyire hamis kep elt a kulsomrol a fejemben. Tulajdonkepp annyibol szerencses voltam, hogy legalabb a tulsulyom nem nyomasztott es nem rontotta az onbecsulesemet.


A paleo jo irany neked, ha tudsz azonosulni az elveivel. Ha nem fogyokurakent, hanem egeszsegmegorzo etrendkent/eletmodkent tekintesz ra. Talan idovel sikerul egeszsegesen gondolkodnod az evesrol, a sulyodrol, a kulsodrol. De ehhez elobb a melyebb lelki gondjaidat is rendezni kene, mert azokat vezeted le ebben a szenvedesben.


Amugy en is mindig megnezem magam a kirakatuvegekben, csak nekem tetszik, amit latok. :) Pedig nem vagyok tokeletes, de elegedett vagyok az eletemmel, boldog vagyok, nem az fog frusztralni, hogy eltuntek az izmaim, mert a gyerekem szuletese ota vagy nincs idom edzeni, vagy epp le vagyok serulve. Na bumm, nem lettem ettol sem csunya.


Szerintem dobd ki a merleget, hogy ne tudd merni magad, akkor sem, ha akarnad. Nyugodtabb leszel tole par nap, vagy het utan. A tukorben, kirakatuvegekben is inkabb azt nezd, hogy szep vagy. Ne veszitsd el a realitasodat (inkabb szerezd vissza), de tanuld meg szep lassan, szandekosan szepnek latni magad. Nem a full lapos hastol leszel szep/nepszeru/boldog/stb. Ez csak egy vagyalmod, ami elerhetetlen, mert sosem fogod eleg laposnak latni. Bunteted magad vele/erte. Ne tedd! Nincs ertelme. Vedd inkabb szamba, hogy mik a celjaid az eletben... karrier, csalad, muveszet, naplopas :), vagy barmi egyeb es azokert dolgozz. Mellette torodj a testeddel is persze, de ne a tested korul forogjon minden gondolatod. Jarj tarsasagba, szorakozz, vagy keress egy olyan hobbit, ami boldogga tesz - elvezd az eletet! Kapcsolodj ki ebbol a szenvedesedbol, mert nehez igy elni. Nem eri meg a sajat eletedet megkeseriteni. Bantanak majd meg eleget masok, legalabb te ne bantsd magadat!


Na, irtam itt mindenfelet. Remelem, lejott a lenyeg. :) Kivanom a legjobbakat! Meg elotted az elet, a te dontesed, hogy jol erzed-e majd benne magad. :)

2014. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!