Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orvosi szakvélemény meghozásán...

Orvosi szakvélemény meghozásának ideje kb mennyi?

Figyelt kérdés
Transzszexuális a gyerekem és gimnázium után szeretné elkezdeni a hormonkezelést. Az a kérdésem, hogy kb. mennyi időbe telik, amíg valami pszichológus vagy pszichiáter szakvéleményt ad ahhoz hogy hivatalosan is nemet változtathasson?

2014. szept. 10. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 5 pszichiáterről, és klinikai szakpszichológusról tudok, aki jelenleg Magyarországon (Budapesten) érvényes F64.00 szakvéleményt képes adni. 2 db szakvélemény szükséges. Szakvélemény kiadásához betöltött 18. életév szükséges.


Dr. Tolnai Valéria egy 1 órás vizsgálat, és meglévő érvényes szakvélemény alapján adja ki a szakvéleményt.

Dr. Nagy Gertrúd kb. 1 hét alatt adja ki a szakvéleményt.

Dr. Simon Lajosnál akár hónapokba is beletelhet a procedúra.

Dr. Indries Krisztián 3 ülés során adja ki a szakvéleményt, mely kb. 1-2 hónap, pénztárcától, és időtől függően.

Dr. Wéber Katalin a szakvéleményt 1 héten belül ki tudja állítani.


Ezen felül a hivatalos név- és nemváltoztató kérelem beadásához szükséges urológus (transzszexuális nők esetében) ill. nőgyógyász (transzszexuális férfiak esetében) szakvéleménye.


Ezen szakvélemények birtokában a kérvény beadásának költsége 3000.- és hivatalosan 30 nap, gyakorlatban 3 hónap kell az elbírálásához.


Közben ajánlom Önöknek a hormon (Tesztoszteron, Prolactin, Ösztradiol, Progeszteron) vizsgálatok, nagy labor vizsgálat, és ultrahang vizsgálat elvégzését, ugyanis ezek feltételei Dr. Gasztonyi Zoltán esetében a hormonkezelés elkezdéséhez. (A doktor úr név-és nemváltás, valamint a herék/petefészkek/méh eltávolítása előtt is ír fel hormont.) Hivatalosan a név-és nemváltásnak, valamint a nemi szervek eltávolításának meg kell történnie.

2014. szept. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az előző válaszadó válasza már elavult.

Például én úgy tudom hogy Dr. Nagy Gertrúdnak már nincsen engedélye szakvéleményt adni.

Én a pinkvanilla pont hu per forum oldalt ajánlanám, az ottani beszámolókból lehet az éppen aktuális pszichológusokról a legtöbb infot találni.

Jelenleg én Lipárdy Krisztinát ajánlanám.


A fizetősek drágábbak, gyorsabbak, az államiak olcsóbbak, lassabbak, de úgy hallottam nemsokára módosulni fog a törvény, és min 12 hónap lesz.

2017. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!