Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek milyen gyógyszert...

Szerintetek milyen gyógyszert fognak felírni?

Figyelt kérdés
Generizált szorongásom van, ezt kezelték Cipralex+frontinnal, viszont nem szűnt meg, annyi, hogy este tudok aludni, viszont se szorongás, se az se múlt el, hogy látászavarom van, álomszerű érzet, gyakran nem érzem a nyelvem, a bal karom gyengének érzem, holnap megyek időpontot kérni pszichiátriára, szerintetek erre milyen gyógyszert fognak írni?

2014. szept. 21. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Én generalizált szorongásra és depresszióra napi 150 mg Olwexyát és 0,5 mg Rivotrilt kaptam. Magas pulzusra béta blokkolót is szedek.

Nekem tökéletesen bevált ez a kombináció, de ne feledd, hogy mindenkinek más gyógyszer használ.

2014. szept. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ugye a rivótól, nem leszek hülye? ha nekem is ezt írnák fel
2014. szept. 21. 20:56
 3/7 A kérdező kommentje:
És mitől lesz magas pulzusom? jelenleg csak 73, valamelyik gyógyszer felviszi?:O
2014. szept. 21. 20:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Én már nyolc éve szedek Rivotrilt kisebb-nagyobb megszakításokkal, a legmagasabb adagom 3x0,5 mg volt, ezt sikerült lecsökkenteni 2x0,25 mg-ra, de a memóriám sajnos már nem a régi...

Viszont elhiheted, hogy nagyon ellenzem a benzókat, de a szorongás a gyógyszereim nélkül olyan méreteket ölt, hogy nem tudnám megfelelően ellátni a napi teendőimet.

A 0,5 mg nem egy magas dózis. Egyébként a Frontin és a Rivotril "erőssége" megegyezik. Azért jobb számomra a Rivotril, mert a szerotonin receptorokon is dolgozik, így jobb hangulatot okoz.

A pulzusom nekem nem gyógyszer nyomta fel, a szorongás pörgeti a szívem, és a béta blokkoló az olyan testi tüneteimet csökkenti, mint az elpirulás és az izzadás.

Megértem, hogy félsz a hosszútávú hatásoktól, de gondolj bele, hogy egy kezeletlenül hagyott szorongásos zavar micsoda kárt okoz a szervezetedben.

A gyógyszer felírásánál mindig a lehető legjobb életminőség elérése kell, hogy legyen a cél.

Elismerem, hogy évekig tartó pszichoterápiával is jó eredményeket lehetne elérni, csak sajnos nekem nincs hetente 8-10 ezer forintom magánpszichológusra, a TB keretében igénybevehető szakember pedig tapasztalatom szerint nem ér semmit.


Remélem megtalálják neked a legjobb kombinációt, jobbulást kívánok!

2014. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap megyek háziorvoshoz beutalóért, mert már nem igazán bírom a helyzetet, magándokira sincs pénzem nekem se :S
2014. szept. 21. 21:51
 6/7 A kérdező kommentje:
Na én is ezt a két gyógyszert kaptam
2014. szept. 22. 16:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Tényleg? Milyen dózisban? Majd írd meg, hogy érzed magad tőle!
2014. szept. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!