Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén lennék?

Skizofrén lennék?

Figyelt kérdés

Mostanában merült fel bennem ez a kérdés.


2010 óta van egy "másik felem". Minden nap, minden percben velem van, őt én irányítom. Tisztában vagyok vele, hogy ő nem létezik, mindig is tudtam, de jó elmondani neki a gondolataimat. Ez lehet azért is alakult ki, mert nincs testvérem, itthon nem tudom kivel megbeszélni a gondjaimat. Alapjáraton semmi bajom, teljesen egészséges vagyok, jó tanuló, értelmes. Ez a dolog nem zavar, egyenlőre nem komolyabb, mások nem veszik észre.

Amit még megfigyeltem, hogy a figyelmem hamar alábbhagy, sokszor nem tudom miről beszéltem. Nehezebb odafigyelnem a tanárokra, arra, amit olvasok. Gyakran érzem azt, hogy figyelnek, összeesküvés elméleteket gyártok.


Furcsa egyéniség vagyok, de ez nem zavar :)

Orvoshoz nem akarok fordulni, csak kíváncsi vagyok hogy ez tényleg skizofrénia-e.

Egyébként gyakran szorongok, főleg ha félek valamitől, amit nekem kell megcsinálni. Nem hinném hogy ez hozzátartozik a betegséghez, de gondoltam leírom.


Köszönöm szépen a válaszokat!

14/L



2014. szept. 26. 21:44
 1/4 ~XOXO~ válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy skrizofrén. Gyakran előfordul az egyke gyerekeknél hesetleg egyedul erzik magukat. Ez idovel el fog mulni :)
2014. szept. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem skizofrénia, szerintem ez egy képzeletbeli barát csupán, ami sok gyereknek van, igaz, kicsit fiatalabb korukban...A skizofrén nincs tisztában azzal, hogy a másik énje nem létezik, az számára nem egy külső, elképzelt alak, hanem valóban önmagának egy másik személyisége.Többnyire ezek a személyiségek nem is tudnak egymásról.

A többi pedig, amiről írsz, tipikus tinikori "dili".

2014. szept. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy skizofrén. Én is azt mondom, hogy van egy "képzeletbeli barátod". Nekem is van mai napig, pedig 21 éves vagyok, nincs testvérem, valószínű azért alakult ki bennem még 7-8 évesen. Nincs másik személyiségem, mert mindig ugyan az a hülye ökör vagyok :DD

Magammal szoktam megbeszélni a gondjaimat, magamban beszélek néha, de csak akkor amikor egyedül vagyok, ha pl.: buszon ülök, akkor magamban gondolkodom és beszélgetek magammal. Az én "képzeletbeli barátomat" inkább önmagam annak a részének mondanám, aki a helyes döntéseket hozza. Az agyam okos, egyenes felének. Mert ha mélyen elgondolkodom magamban, vagy beszélek magammal, meggyőzöm magam, akkor 90%-ban mindig a jó döntést választom mindenben.


Lehet, hogy ez hülyén hangzik, meg idiótának tűnök, de én inkább ezt tudom el képzelni rólad, magamból kiindulva.

2014. szept. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Kedves utolsó, a leírásod alapján magamra ismertem :)

2014. szept. 27. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!