Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy bírjam ki az üzemorvosi...

Hogy bírjam ki az üzemorvosi vizsgálatot?

Figyelt kérdés

A kérdés hülyén hangzik, tudom. Azonban gyerekkorom óta rettegek az orvosoktól. Habár szültem már két gyereket, akkor valahogy túléltem a vizsgálatokat (bár nehezen :D). De ha belépek a rendelőbe, egyszerűen úgy felmegy a pulzusom, hogy hajjaj... Tavaly ilyenkor az üzemorvos is meglepődött rajta, és mondta, hogy menjek el a háziorvoshoz. Én meg mondtam neki, hogy dehogy megyek, semmi bajom. Mivel tényleg nincs bajom, itthon teljesen normális a vérnyomásom.

Namost jövő héten megint mennem kell... De eddig, sok év alatt nem sikerült rájönnöm, hogy hogy tudnám a pulzusomat normál tartományban tartani. Esetleg valami tipp? :)



2014. okt. 6. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerencsere ahol en dolgozom ott onkentes alapon tortenik az orvosi vizsgalat:)
2014. okt. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is szeretném tudni!

Utálom az orvosokat, félek is tőlük, életemben 3 normális dokit ismertem összesen (ebből 1 a mostani nőgyógyászom).

Én is ilyen 150-es vérnyomást, meg 110-es pulzusokat produkálok a dokiknál, pedig egyébként ha itthon, magamnak mérem, teljesen normális...

Szerintem nálam a sulis védőnői vizsgálatok az okok elsősorban, mert ott mindig úgy beszéltek velünk, mint a kutyákkal. :( Az SZTK-s fogorvosokról meg nőgyógyászokról meg ne is beszéljünk...

2014. okt. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, de én csak a második alkalomnál lettem nyugodtabb mert az elsőnél kb semmit sem csinált az orvos, 2 perc alatt lezavarta.
2014. okt. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem azt az orvosok is tudják, hogy a legtöbb ember izgul. És egy kicsit gyorsabb pulzust, enyhén magasabb vérnyomást betudnak a "fehér köpeny" szindrómának.
2014. okt. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Értesd meg magaddal, hogy ez nem azért van, mert te beteg vagy, hanem annak a szerencsétlen munkahelynek kötelező megvizsgáltatnia a dolgozóit, hogy bármi gond esetén ne tudják őrá húzni a vizes lepedőt, ha üzemi baleset, vagy valamiféle egészségkárosodás következne be és a munkavállaló a munkáltatót akarná perelni.
2014. okt. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Én is ilyen vagyok, pont ma mérték meg a vérnyomásom, 150 körüli volt... Pedig csak az orvosi vizsgálat miatt izgultam.

El kell menni, kibírni pár percig, utána nagyon meg fogsz könnyebülni! Kitartás! :)

2014. okt. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyere az enyémhez és nem kell izgulnod. Szökőévenként áll fel az asztaltól.
2014. okt. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy már voltál ott, ismered a dokit, ismerős a hely, semmi baj, probléma nem fog történni, stb...készülj fel lélekben a vérnyomásmérésre, és mondogasd magadban, hogy nyugi :)
2014. okt. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:) Hiába mondogatom. Egy éve majdnem sikerült, de ahogy közelítettem az ajtó felé, már éreztem is, hogy húha... Pedig reménykedtem, hogy csak aláírja a papírt, és rám se néz, de ez a doki kivizsgálást tart. :D És az a ciki, hogy az irodánkban lesz, ahol az összes kolléga látni fogja a kipirult képemet a vizsgálat után. Hát... ciki :S Esetleg valami homeopátiás nyugtató nem segíthet ezen?
2014. okt. 6. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!