Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mazochista vagyok? Gyógyítható...

Mazochista vagyok? Gyógyítható? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A legelső emlékem arról, mikor szerintem kezdődött még kiskoromban volt, mikor még a szüleim fürdettek, és mindig azt kértem, hogy engedjenek a kádba még forró vizet, és mikor nem figyeltek mindig aláraktam a kezem a csapon kifolyó forróvízbe(,aztán persze azt mondtam véletlen volt). Nem tudtam miért csináltam, egyszerűen jó érzés... De ez már régebben történt, azóta durvább dolgok is történtek.

Nem úgy kezdődött, ahogy mástól hallottam, hogy na akkor 'vagdossuk magunkat, mert az menő'. Nem. Nem vagdosom magam, egyáltalán nem. Egyszerűen a hétköznapi életben mindig találok valamit, amivel nagy fájdalmat okozok magamnak, pl fojtogatás, égetés stb. Eszembe jutnak, és igen felizgatnak, vágyom rá hogy megtegyem, hogy valahogyan szenvedjek. Nem poénból csinálom, sőt vissza szoktam tartani magam, elterelem a figyelmem. De nem megy mindig, egyszerűen nem bírok koncentrálni olyankor ahova kéne. Most 15 éves vagyok, van egy barátom, egy éve járunk. Tudom, korai, de megpróbálkoztunk a pettinggel. Nem éreztem semmit, de nem ő vele volt a baj, tudom. Simogatott, kedves volt stb... De nem tudtam ezektől felizgulni. Még ő is észrevette, meg is kérdezte, hogy mi nem jó, de nem mertem neki elmondani. Akkor már el kell mondanom, hogy valamilyen vonzódás köt mindig az olyan férfiakhoz, akik valamilyen szinten megaláztak(-nak). Nem vagyok büszke rá, egyáltalán nem. Szeretem a barátomat, de ez nem az az érzés.

Mást viszont soha nem tudnék bántani, lelkileg sem, fizikailag meg főleg nem.

A szüleimnek sem mondtam semmiről semmit. Tudom el kéne, de nem merem, mert hát.. nem vagyok rosszban velük, sőt. De ismerem annyira őket, hogy nem értenék meg ezt.

Nagyon rossz ez így. Nem tudom, mit tegyek. ha eljárnék pszichológushoz jobb lenne a helyzet? De nem tudom hova járhatnák. Falun lakok, és itt nincs ilyen. Esetleg a sulimban az iskolapszichológus, de attól félek, elmondaná a tanáraimnak ezt. Kérlek segítsetek, vagy csak adjatok valamilyen tanácsot!



2014. okt. 6. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Ezen mit tudna a pszichológus segíteni? Mondd meg a pasinak hogy szereted ha ütnek, vágnak lehet díjazná ha megverhet.
2014. okt. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Valamelyest én is ilyen vagyok.

15/L

2014. okt. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezen egy pszichológus egyértelműen tud segíteni. Szerintem keress fel mihamarabb egy elismert szakembert. Hosszú folyamat lesz, de megéri. (Ne pszichiátert!) Nem javaslom az iskolapszichológust.
2014. okt. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Az ilyesfajta vonzódás sokszor ered valami gyerekkori élményből, nálad ilyesmi nem lehetséges? De azt is el tudom képzelni, hogy valakinek simán ilyen az ízlése. Szerintem a barátodat óvatosan próbáld meg rávezetni a dologra. Ne így mondd neki, hanem pl ha simogatja a nyakad, tedd rá a kezed az ő kezére, és picit szorítsd meg (tehát hogy ezáltal ő is szorítsa kicsit erősebben a nyakad), tehát vezesd rá fizikailag, hogy mi a jó neked. Vagy ha úgy mondod neki, hogy azt hiszed jobban tetszene, ha nem kifejezetten gyengéd lenne, hanem kicsit határozottabb, markolászósabb és talán picit erőszakosabb, akkor is már útmutatást adnál neki, és idővel rátalálna, hogy mi a jó neked pontosan :) A szüleidnél szerintem ne erőltesd ezt. Iskolapszichológust én sem ajánlanám, hivatalosan titoktartási kötelezettsége van, de kiskorú esetében ezt néha meglehetősen tágan értelmezik..
2014. okt. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolapszichológus nem fogja elmondani ezeket a dolgokat se a tanáraidnak, se a szüleidnek. Köti a titoktartás, ne aggódj emiatt. Ha másokat veszélyeztetnél, akkor szóba jöhetne az, hogy elmondja valakinek, de mivel te nem akarsz senkit sem bántani, 100%, hogy ez köztetek marad. Én kifejezetten ajánlom az iskolapszichológust, hiszen ahogy írod, nagyon nincs más lehetőséged. Erről a szüleidnek sem feltétlenül kell tudnia, ha megkéred a pszichológust, akkor arról sem szól nekik, hogy nála jártál. Az iskolapszichológus teljesen ingyenes, ráadásul ha egy alkalom után úgy döntesz, hogy neked ő annyira nem szimpatikus, akkor egyszerűen nem mész többet. Ha segíteni nem is biztosan tud, szívesen meghallgat, és szakemberként el tudja mondani, érdemes-e leküzdeni ezt, lehet-e ezen egyáltalán változtatni, és ha igen, ki tud ebben segíteni. Nem fog téged elítélni és cikizni sem, az nem tartozik bele a munkakörébe.
2014. okt. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Semmi baj nincs veled. Rengetegen élünk domináns/szubmisszív vágyakkal.

2. Egy jó pszichológus sosem árt.

3. Meg kell bízni az iskolapszichológusban. Állam fizeti, ezért van. Látott, hallott már ennél jóval bonyolultabb eseteket is.

4. Nagyon éretten, összeszedetten írod le a "problémádat". Ezt hívják érzelmi inteligenciának. Gratulálok.

2016. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia, ezzel én is így vagyok, de én legjobban kötözgetni, celukszozni, leragasztani szeretem magam. Le szoki nem tudok, próbálj minél többet lenni a családdal és ne mond el nekik, ha ezt teszed akkor nem lessz lehetőséged ezt csinálni magaddal. Vagy a haverodnak mond el ezt, és még mond neki hogy ilyenkor szóljon rád. Így egyhamar le fogsz tudni szokni róla ha ügyes vagy.
2020. jan. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ti kajak betegek vagytok🤣🤣 milyen fogyatekos tanacsot adtok neki? Ez egyaltalan nem normalis, de meg egy kicsit sem jezusom szakember mihamarabb regi kerdes de azert leirom senki se szuletik ugy hogy megfogok egy ongyujtot es elkezdem egetni magam... ez gyerekkorbol adodik alárendelt szerep
2021. dec. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!