Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek is olyan az agyatok,...

Nektek is olyan az agyatok, mint egy rádió? Mindig megy benne valami zene?

Figyelt kérdés

Nehéz volt eldöntenem melyik kategória erre a megfelelő, mert valójában nem érzem konkrétan egészségügyi problémának, de mindenképp mentális dolog. Hogy probléma-e vagy sem, ez attól függ, hogy ez normális vagy sem, ezért tettem fel a kérdést.

Szóval arról van szó, hogy az én fejemben a nap 24 órájában megy a zene, néha már észre sem veszem, néha el kell gondolkodnom, hogy mi is megy éppen. Most pl. egy régi Ace of Base dal. Pedig nem is szeretem, csak a hűtő néha olyan fura hangokat ad ki magából és a hangszínből valószínűleg ez ugrott be. Reggelente szinte mindig ugyanaz a nóta van a fejemben, az szerintem a telefon ébresztőhangjától van. Csak akkor hallgatok napközben zenét, ha vezetek. Amikor kiszállok, utána órákig az a dal megy a fejemben, amit utoljára hallottam. Tanulok gitározni és gyakorlás után este és éjjel az megy a fejemben, amit gyakoroltam. De olyan is előfordul, hogy csak rágondolok egy dalra és ott ragad. Egy szempillantás alatt letudom cserélni a képzeletbeli lemezt, ha akarom és az fog menni az agyamban órákig, amit kiválasztottam. Néha jó, néha őrjítő. Van, hogy nem figyelek rá, hogy mi megy éppen, mert gondolkodom, de ha neki állok keresni, akkor rájövök, hogy most pl. még mindig az Ace of Base szám megy. Kezd unalmas lenni, azt hiszem most rágondolok egy kis Tankcsapdára.

Na de ez komolyan normális?


2014. okt. 16. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
:D ... Igen normális ,ne aggódj ! Nálam is megy most a zene .. Sokszor van dallamtapadásom ,most is ;-)
2014. okt. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha zene megy a fejedben lévő "rádióban" az teljesen normális. Az a nem normális, ha talkshow-t adnak és a műsorvezető közvetlenül hozzád beszél :)
2014. okt. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! 2. ezen nagyon jót nevettem :-D
2014. okt. 16. 11:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Én szinte zseninek számítok a témában, 17 vagyok, de 6 hangszeren jászok elég profi szinten. E mellet szinesztéziám is van, néha még látom is a zenét, de még én sem tudok a fejemben úgy lejátszani egy számot mintha tényleg hallgatnám, főleg nem olyat amit én választok... Az amúgy természetes, hogyha hallgatsz egy számot, akkor 1-2 óráig az megy a fejedbe.


Amúgy, ha nem zavar annyira, akkor szerintem ez még jó is :)

2014. okt. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Erről a dallamtapadásról én is hallottam már, de nálam tényleg arról van szó, hogy letudom cserélni a lemezt és egy az egyben hallom, ahogy az van. Most pl. a Try megy a Pinktől :-)

4. Lehet, hogy Te a szinesztézia miatt nem hallod, mert jobban koncentrálsz a látványra. :-) Azért irigyellek a 6 hangszerrel, talán ilyen képességgel illene már jobban zenélnem? 3 éve tanulok, de eléggé közepes szinten vagyok. Bár azért hozzáteszem, nekem az átlagnál kevesebbszer kell meghallgatnom egy dalt, amikor tanulom, sokszor tényleg elég a fejemben lejátszani. Eléggé lusta vagyok, bizonyára ha több energiát fektetnék bele, biztos jobban tudnám kamatoztatni ezt a képességemet.

2014. okt. 16. 12:42
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy abban jó vagyok, hogy nagyon gyorsan megtalálom a hangnemet egy dalhoz, lehet ezért is van ,hogy bizonyos hangokból eszembe jut egy dal, mint pl. a telefon ébresztő hangjáról is valószínűleg abban a hangnemben lévő zene ugrik be, vagy akár egy szirénáról is eszembe jut valami.
2014. okt. 16. 12:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szerencsés vagy. Sz@r lenne egész nap a híreket hallgatni.
2014. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez is igaz :-D
2014. okt. 17. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!