Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire fáj ha forró gyertya...

Mennyire fáj ha forró gyertya viaszt csöpögtetek a kezemre?

Figyelt kérdés
vagy milyen érzés? hagy maga után nyomot?

2014. nov. 8. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért akarsz te viaszt csöpögtetni a kezedre? o.O
2014. nov. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amilyen béna vagyok, én már folyattam rá véletlenül a kezemre... :/

Olyan érzés, mint amikor nyáron mezítláb rálépsz arra a betonra, amit órák óta tűz a nap. Először (de csak egy fél pillanatig) olyan, mintha hideg lenne, aztán hirtelen égetni kezd, mint az állat.

Enyhe égési sérülést okoz, nem vészest, tényleg csak enyhét. De amint a bőrhöz ér, elkezd megszilárdulni, mert a bőr sokkal hidegebb, így szinte egyből le lehet szedni.

2014. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Forró, de nem vészes. Az igazán erős fájdalom nem itt kezdődik. A 2. hozzászólóval egész jól leírta :)

Nem emlékszem, hogy valaha is nyomott hagyott volna.


Bezzeg a forró olaj, az már akár hetekre is és sokkal jobban is fáj (palacsintát sütöttem épp, nem értem rá rögtön lemosni, letörölni... sok éve volt, de nem felejtem el).

Pár viaszcsepp nem gond. Már ha nem extra érzékeny testrészeinkre kerül, nekem mindig a kezem bánta a dolgot :) Kicsit piromán voltam kiskoromban.

2014. nov. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyertyaöntés közben sikerült a lábamra borítani.

Azóta se nő ott rendesen szőr.

Egy két csepp inkább csak kellemetlen. Max egy kis pirosság jelentkezik

2014. nov. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Alig fáj, nem hagy nyomot (a pirosságon kívül, amit már leírtak előttem). Én szoktam piszkálni a viaszt mindig, ha gyertya van körülöttem, mondjuk még nem öntöttem magamra szerencsére.
2014. nov. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én semmit nem éreztem, csak meleg folyadékot. csodálkoztam is, hogy nem fáj, így kerültem ide xd nem lett piros se a kezemen a bőr, pedig akkor fújtam el a gyertyát, mikor magamra öntöttem.
2023. júl. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!