Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek régóta tartó,...

Mit kezdjek régóta tartó, visszatérő depresszióval?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, túlvagyok egy öngyilkossági kísérleten, és azóta is meg akarok halni. Hullámvölgyeim vannak, néha örülök hogy élek, aztán lehet hogy nap végére megint inni kezdek és azon filózni mi lenne ha egyszerűen felvágnám az ereim, vagy felkötném magam. Eleinte azthittem hogy majd elmúlik, aztán meg ittam, aztán jobb is lett, de újra depressziós lettem, és újra és újra. Szerintem a környezetemben élők nem is tudják azt hiszik hogy túl vagyok rajta, de miután megkaptam, hogy "ne nyavajogjak" vagy hasonló, nem is akarom egyáltalán felhozni nekik. Legszívesebben elmennék egy pszichiáterhez, mert úgy érzem kéne segítség, de nincs rá időm. Még tanulok, és ha most elmennék akkor lehet hogy az iskolát se tudnám befejezni, az pedig ebben a tanévben esedékes. Nincs akihez fordulhatok, és ittvagyok a démonaimmal, ezzel hogy küzdjek meg?
2014. nov. 20. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:

A pszichiáternél nem kell 0-24-ben ott lenned, úgyhogy az miatt nem kellene az iskolát feladni.

Tehát ne erre fogd! Vegyél erőt magadon, ne keress kifogást, gyerünk az orvos!!! Szorítunk!

2014. nov. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A pszichiátert mindenképp keresd fel. Csodát ne várj, a körülményeiden nem tud változtatni, de nem fogja azt mondani hogy ne nyavajogj, valami antidepresszánst fel tud írni ami segíthet. Már az is valami, hogy meghallgat.
2014. nov. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szerintem döntsd el, hogy soha nem leszel öngyilkos. És ezzel lezárhatod a témát. Ha újra a mélyponton leszel és eszedbe jut az öngyilkosság gondolata, tudni fogod, hogy úgy sem fogod megtenni. Eddig sem tetted. Miért? Talán az egyik legerősebb érv az, hogy vársz még valamit az élettől. Mit tartogat számodra? Elvégzed a tanulmányaidat és vár egy állás. Meg gondolom család, stb. De ezért tenni kell. Én is VOLTAM a te cipődben. Lényegében vázolom a választási lehetőségeidet: öngyilkosság vagy felelősség felvállalása. Itt nincs kérdés melyik a könnyebb. Beszedni egy doboz gyógyszert, leugrani, valahonnan, vagy vért izzadva szépen, lassan változtatsz az életed minden területén. Nem megy egyszerre minden fejlesztés. És ez frusztrálttá tesz. De te muszáj küzdj. Minden amihez fogsz szerencsétlenül sül el? Akadályokba ütközöl? Ha nem próbálkozol sosem leszel sikeres. Apropó siker: olvass sikerkönyveket, hallgass tanfolyamokat. (Személyes kedvencem Brian Tracy Főnix szemináriuma - részletesen elmagyaráz mindent és nem csak "megmondja a tutit", hanem recepteket ad, hogy süthetsz ki magadnak minőségibb életet. Megtalálod mp3 formátumban, videóban, írásban) Ha nem láttad az Igen ember c. filmet, nézd meg. És légy egy kicsit te is igenember. Pl. ha barátok hívnak sörözni, menyj és másnap lógj aztán pótold be és már is volt egy jó napod.


(Amúgy nem tudom, hogy ez hogy működik de én raktam egy emlékeztetőt minden napra ebéd környékén (akkor érzem hogy felébredtem) azzal a szöveggel, hogy "Ma valami csodás fog történni velem". Képzeld azóta minden nap történt velem valami furcsán véletlenszerű jó, de egész nap azt is kerestem. pl.: késésben voltam és minden piros lámpa zöldre váltott amikor odaértem, de akár találkoztam egy pasival akivel azóta jó barátok vagyunk - és nem történt volna ez ha valaki nem rontja el a kedvem annyira, hogy elinduljak este későn sétálni)

20/L

2014. nov. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Különben az emberek nem megértőek csak ha már tényleg megtörtént a baj, esetleg közvetlenül szenvedték el ugyanazt a fájdalmat. Jól látod, hogy panaszkodni nekik nem érdemes. Csak rontanak a helyzeteden. De itt szerintem még kapsz empatikus embereket, mert nem te vagy egyedül ezzel a problémával. Természetes ha az ember a könnyebb utat választaná inkább, ha rosszra fordulnak a dolgok. (egész életemben szomorkodtam és most is egy kicsit szomorú vagyok, pedig volt egy jó hetem.) Ne panaszkodj, ne magyarázkodj. Tedd a dolgod és helyetesítsd más gondolatokkal. Megtanulhatod azt mondani, hogy STOP és nem folytatod a gondolatmenetedet, hanem helyetesíted egy általad kedvelt pozitív témával vagy gondolkodhatsz egy probléma megoldásán (mindig kerül valami feladat amin rágódhatsz) Szabadidőben foglald le magad minőségi filmekkel, sorozatokkal, sporttal, játékkal, egyéb hasznos hobbival.
2014. nov. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Amúgy nem szabadna azt feltételezni, hogy a gyógyszerek segítenek. Van hatásuk, mert lenyugtatnak, jobb közérzetet adnak, de te még ugyan úgy a kakiban maradsz. Csak már nem izgat annyira. A pszichiátert meg nem csak azért fizeted, mert nem tudod a szomszédnéninek elmondani, hanem, hogy segítsen rájönni, hol gondolkodsz rosszul, olyan viselkedési módokat tanítson amit majd hasznosítani tudsz.
2014. nov. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, gyógyszert nem akarok szedni, és sokat agyalok hogy mit kéne változtatnom az életemben. De azzal kezdtem hogy leraktam a cigit, és az alkoholozást is abba akarom hagyni. A könyvek jó ötlet, utána fogok járni hogy milyen segítő, önfejlesztő könyvek vannak, aztán hátha beválik.
2014. nov. 23. 15:24
 7/7 Lunio válasza:

A pszichiatria altudomany, gyogyitani nem tud, gyogyszert fog felirni ami a rengeteg mellekhatas mellett jo esetben csak elnyomja a tuneteket.

A depresszia gyulladasos betegseg, emesztesi zavar. Az etel, amit megeszel okozza a problemad. Amenyirre abszurd ez a valasz, annyira az igaz valasz.

Nezz utana. Jobbulast!

2015. febr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!