Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiához ajánlanátok...

Szociális fóbiához ajánlanátok pszichiátert?

Figyelt kérdés

Most döntöttem, segítség kell. Voltam már szakembernél, de még régebben. Olyan orvost szeretnék, akinek nem annyi a terápiája, hogy: "menjen oda a Julcsikához, aztán szóljon hozzá valamit". Mert pont ez nem megy. Ja hogy pont ezért? Akkor se, mert nem segít. Én meg akarom érteni az egészet, hogy miért van, vissza akarok menni a gyökerekhez. Gyógyszert nem hogy nem akarok, de nem FOGOK szedni.

Köszönöm a segítséget!


2014. nov. 23. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha gyógyszert nem akarsz, akkor inkább pszichológust keress. És az első alkalomnál mondd ezt el neki, hogy te milyen terápiát szeretnél. Ha mégse felelne meg emiatt neked, akkor legalább rögtön kiderül és nem pazaroljátok egymás idejét. Egyébként érdekes a neten található weboldalakat, hirdetéseket megnézni, amik a lakhelyedhez közeli szakemberről írnak. Ott általában arról is találsz információt, hogy milyen eseteket vállal illetve milyen módszerekkel dolgozik. Amit te szeretnél, az valószínűleg a kognitív terápia, ahol nem feladatok, vagy szituációk vannak, hanem átbeszélitek mindazt ami úgy egyébként történik veled és megfejtitek, hogy erre vagy arra miért reagáltál így vagy úgy és talán hogyan tudnál másképp. Az ilyen fajta terápia általában hosszabb folyamat, főleg ha sok feldolgoznivalód van.
2014. nov. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tényleg logikusabb a pszichológus, most hogy mondod. Körülnézek, köszi a választ. Egyébként Budapesten gondoltam.
2014. nov. 23. 22:42
 3/5 anonim ***** válasza:

A pszichiáterhez azért kell elmenni, mert ő az orvos, aki megállapítja a bajt, betegséget. És ettől függően ajánl, javasol terápiát. Ha gyógyszer kell rá, akkor gyógyszert. Ha pszichológus kell rá, akkor azt. De minden problémádat beszéld meg vele, mert csak úgy tud segíteni. És ne azzal kezd, hogy márpedig a gyógyszer nem kell, és ne mondja, "hogy menjek oda Julcsikához".

Szal ne te akard megmondani, hogyan gyógyítson...

2014. nov. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj el Csernushoz :D
2014. nov. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyan pszichológust keressél, aki kiképzett terapeuta.

És nézd meg a mechanizmusát, többet megértesz:

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2014. nov. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!