Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A vagdosasnak es a karmolgatas...

A vagdosasnak es a karmolgatasnak/csipesnek hasonloak a lelki okaik?

Figyelt kérdés
Kivancsi vagyok, hogy a vagdosas es a karmolgatas okai egyformak-e. :)

2014. nov. 30. 22:55
 1/9 anonim válasza:
Hasonlóak. Pl.: a körömrágás is öncsonkítás aminek lelki okai vannak.
2014. nov. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
ideggyógyászhoz fuss, beutalóval!!!!!!!!!
2014. dec. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kivancsisagbol kerdeztem. :) de a jelentes az off es a h*lye hozzaszolas miatt ment 2-es.
2014. dec. 2. 18:25
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Karmolás attól van mert viszket vaalkinek a bőre! És nem karmolásnak hanem vakarásnak hívják ezt a tünetet.

A vagdosás pedig idegbetegségre vall és nem lelki hanem agyi betegség okai vannak.

2014. dec. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az érzéketlen válaszok szinte velejárói egy ilyen kérdésnek. Sajnos olyan szinten el van ez a téma bagatellizálva, hogy olyan nincs másik. Én kb 6 évig vágtam. Csak azt tudom neked elmondani, én miket éreztem. 17.voltam és 12 éves korom óta csak az öngyilkosság foglalkoztatott. Volt egy sz.r gyerekkorom (és itt súlyos dolgokra gondolok) meg egy tanárom aki megölte magát és ettől fogva tisztára megőrültem.


Mikor 17 voltam hazamentem eltörtem egy üveget és úgy gondoltam megölöm magam. Fogtam, vágás és utána furcsa dolog történt. Jobban lettem. És ezért vágtam utána mindig, hogy elkerüljem az öngyilkosságot. Nemcsak hogy nem tudtam megfogalmazni a problémámat, senki se lett volna aki érthetné. Az üveg megértett. Nem ítélt, segített.


Mit éreztem közben?

Mintha kifolyt volna a szenny, megtisztultam volna, megbékéltem volna egy újabb napra, nem tudtam sírni és mikor vágtam viszont úgy éreztem "vörös" könnyeket sírok és megkönnyebbültem. Felvidultam kicsit. Néha sokkos állapotba kerültem.


A magyarázatot sokan kutatják. Az biztos a testi sérülés endorfint szabadít a véráramba.

2014. dec. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hasonló lelki okai vannak, mindegyik önbántalmazás. Én pl. vágom, égetem, és karmolom is magamat.
2014. dec. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az önkárosítás a felgyülemlett, ki nem adott feszültség, fájdalom megmutatkozása. Sokszor megmenthet egy felszabadító beszélgetés, a nehéz érzések kimondásától egy kicsit könnyebb lehet akkor és ott. Hosszútávú megoldás egy pszichoterápia, de pillanatnyilag egyetlen beszélgetés is megmenthet az aznapi önkárosítástól. Ehhez felhívhatod az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes hívószámon. Elérhető hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról. (Fülkéből is.)
2014. dec. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolom igen, hasonlóak az okok, kivéve, amikor valaki csak "divatból" csinálja. Miattuk van az is, hogy lenézik azokat is, akiknek komolyak a gondjai.

Én is tettem már kárt magamban ilyen-olyan módon. Nem old meg semmit, de terel a lelki fájdalomról, meg legalább megbüntetem magam (mert úgy érzem, hogy megérdemlem).

2014. dec. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sasika12 válasza:
Igen sokan előttem jól elmondták. Én sosem vágtam magam viszont a divatvágdosást ismerem és szánalmas AZT elitélem. Mikor az egyik osztálytársam keze úgy nézett ki mint akit agyon karmolt a macska és direkt pólóba ment. ÉS jött a duma hogy szar az élete .HÁT NEM azok akik komolyan csináják két jellemzőből tudud felismerni és akkor tudod hogy ott tényleg baj van az életével.1 azok maradandó sebbek mert nagyon mélyek.Nem a bör megsértése és 2 eltakarják. Lealapozzá bármi de biztos nem mutogatják. A divat vágdosás oka az hogy fel akarják hivni magukra a figyelmet azt akarják hogy sajnálják őket!
2015. jan. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!