Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ugye a pánikbetegségből ki...

Ugye a pánikbetegségből ki lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés
Sajnos már benne vagyok. Mindent megteszek, ami csak tőlem telik. Csütörtökön orvoshoz is fordulok vele. A tünetek egyértelműek. :( Nem akarok benne maradni. Ugye ki lehet gyógyulni belőle?

2014. dec. 1. 09:22
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ha járt valaki hasonló cipőben, akkor tippeket szívesen veszek. :)
2014. dec. 1. 09:23
 2/21 anonim ***** válasza:

jelen!


engem anno rendesen elkapott ... a doktornő közölte velem: Én gyógyszerrel annyit tudok segíteni, hogy a tünetek kezelhetőre enyhülnek, de ezt magának kell megoldania! ... egy évig kínlódtam vele, kb addig szedtem a szorongásoldót is (Grandaxin), aztán magamtól kezdtem csökkenteni az adagot és abbahagytam (akkor már nem jártam dokihoz) ... utána még legalább egy évig jött rám a halálfélelem, ha beültem egy moziba és leoltották a villanyt, ha elhagytam az országhatárt, ha beértem kocsival egy alagútba, ha tömegbe kerültem (rosszullét, kéz izzadás, beszűkült tudat) ... aztán szép lassan elmúlt


a doktornő tanácsa az volt, hogy tanuljak meg relaxálni, elengedni magam, és a problémákon ne rugózzak ... azóta a leszart szar is le van szarva számomra, és rendbe jöttem ... ez már vagy 20 éve volt ... szóval van esélyed

2014. dec. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Örömmel olvasom a sorait. Engem legtöbbször az őrülettől való félelem kap el. Meg a tömeget én sem bírom. Igyekszem egy ideje én is mindent "leszarni" de ez önmagában nem elegendő. Annak sincs semmi értelme, hogy iszogatom esténként. Nem a lerészegedésig, csak 1-2 ital. Ha sportolni kezdek valamit az segíthet?
2014. dec. 1. 10:10
 4/21 A kérdező kommentje:
Valójában nem kis aggodalommal tölt el az sem, hogy orvoshoz kell fordulnom. De azt hiszem ennek ez a rendje.
2014. dec. 1. 10:11
 5/21 anonim ***** válasza:
az ivás nem (én sem próbáltam), a sport az segít ... most hogy írtad, tényleg volt olyanom, hogy "mennem kell, mert megőrülök!" ... tehát nem bírtam egy helyben megmaradni, mozognom kellett
2014. dec. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az alkohol, kávé ronthat a pánikbeteg állapotán. Minél több sportot, fizikai aktivitást javasolok. Meg kell tanulni relaxálni, és helyesen lélegezni. Pánik esetén a légzőgyakorlat csodákra képes. Én is gyógyult pánikbeteg vagyok, 4 évig küzdöttem generalizált szorongással.
2014. dec. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
És hol indultál el? Na és hogy? Ha esti 1 sör marad, az még rossz hatással lehet?
2014. dec. 1. 11:47
 8/21 A kérdező kommentje:
Mi van azokkal a dolgokkal, amik lekötik az ember figyelmét? Mennyire segíthet egy könyv, vagy egy számítógépes játék? Erről van tapasztalata valakinek?
2014. dec. 1. 11:56
 9/21 anonim ***** válasza:
Pánik szerű hangulat engem is kapott el néhányszor, de nem voltam hál Istennek pánikbeteg. Egyébként a netes játékok, a kockulás sok pánikbetegen segített már, mert az nagyon el tudja venni a figyelmet, el is felejtkezel a dolgokba, ha átengeded magadat a virtuális világnak. Én is beletudok temetkezni rendesen az mmorpg-be pedig már igen csak kinőttem a gyerekkorból. Póbáld ki, téged mi zökkent ki a parából, foglald le magad olyannal, amit szeretsz csinálni, sokat segít, mert amikor érzed hogy kezd rád jönni a para akkor arra gondolsz amit szívesen csinálsz, vagy abban mit fogsz még csinálni. Próbáld nem engedni hogy elhatalmasodjon a félelem benned, kapcsolj be zenét, vagy kezdj el valamit olvasni, vagy gondolj olyanra amit szeretsz.
2014. dec. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ezen a fázison már egy ideje túl vagyok. Itt a folyamatos félelemérzet már nem játék. :(
2014. dec. 1. 12:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!