Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki járt közületek pszichoteráp...

Ki járt közületek pszichoterápiára? Magán-vagy szakrendelésen?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy milyen élmény volt, nem bántátok-e meg? Mi történt ott veletek, érdemes volt-e elmenni?

Aki szakrendelésen volt, az hogy zajlott? Visszanézhető mondjuk munkáltató által, hogy valaki ilyen terápián vett részt?

Normális, a témában jártas vàlaszolók írjanak!


Köszi.


2014. dec. 9. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem voltam ilyenen, de az tuti, hogy a munkáltató nem nézhet ilyennek utána, semmi köze nincs hozzá és joga sem, hogy kutakodjon! És infót sem adhatnak ki rólad ilyen helyen, mivel titoktartás kötelezi őket, ez fix!
2014. dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató! Köszi!
2014. dec. 9. 20:14
 3/14 anonim ***** válasza:

Terápia sokféle van. Melyikre gondolsz?

-beszélgetés (nem igazi terápia)

-pszichoanalízis

--művészet terápiák (sokféle)

-kognitív terápia

-hipnoterápia

-transzperszonális terápia

-integratív terápia

2014. dec. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Magánba járok, bár évekig tartott, mire megtaláltam azt, aki nekem kell. Másoknak talán egyszerűbb, én nem vagyok könnyű eset. Rengeteg időt és pénzt áldoztam a keresésre, de most, hogy megvan, csodálatos érzés, és nem bánom, hogy ennyi ideig tartott, azt meg, hogy hozzá járok, végképp nem bánom. Iszonyú jól érzem magam tőle, jobban, pedig pár hónapja kezdtük. Azt javaslom, keresd meg azt az embert, akinél az első alkalom után úgy érzed, na ő az, ő érti, amit mondani akarsz, ő tud valamit. Ha ez az érzés nincs meg, soha nemenj vissza. Akit az első alkalommal szörnyűnek érzel, az később is az lesz (neked. Nekem lehet, hogy pont ő a csodálatos).
2014. dec. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szakrendelés, a pszichiátriai gondozóban dolgozó pszichológushoz járok. Úgy tudom hivatalosan úgy intézik hogy a pszichiáter keze alatt dolgozik, szóval az láthatná amiket ír, akinek joga van a pszichiátriai adataim megtekintéséhez, de ehhez nem hiszem hogy bármilyen munkáltatónak joga volna.

Maga a szakember a legjobb akivel eddig találkoztam (és összefutottam már jó néhánnyal) abszolút törődik velem, érdeklem őt. Hozzáértő. Etikus, még a pszichiáternek se ad tovább mindent ahogy tapasztalom. Jó gondolatai vannak és abszolút az én tempóban dolgozunk. Érzem, hogy segít, hogy hozzá járok.

2014. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

És mi a módja a szakrendelésre való bejutáshoz? Fel lehet keresni az adott intézményben dolgozó pszichológust személyesen, közvetlenül?


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2014. dec. 9. 21:05
 7/14 anonim ***** válasza:

Közülem sosem. A lábam közül sem. Egyébként meg, komolyra ford., ne bízz teljesen senkiben. Vannak erkölcstelen, a titoktartást nem respektáló pszichomókusok is, és léteznek kutakodó munkáltatók is - ezt nagyon komolyan mondom.


Pedagógus vagyok, ismerek élőben pár pszichológust a szakmámmal közvetett összefüggésben.


Pl a munkáltatók meg általában net hálózaton át pofátlankodnak kutatni. Na jó, részben muszáj nekik, de kérem, tegyék kizárólag robot szoftverekkel! Anno munkahelyemen engem is köteleztek arra, h ellenőrizzem a net használatát a többieknek, mégis mit csinálnak. Én meg b*sztam ellenőrizni, mert NEKEM nincs hozzá gyomrom, nem úgy mint egyeseknek... Oldják meg (ro)bot programokkal a szűrést! Hogy' jövök én ahhoz ,h felnőtt nethasználók net tevékenységét ellenőrizzem, csak mert a főnököm anno arra kért engem...! És mindezt titokban kell tennie egyes alkalmazottaknak, sajnos... Vagy önszántából utolsó paraszt.


Nem kiskorú a nagykorú... Egészen más, ha pl a szülő ellenőrzi NYÍLTAN a gyereke netezését, mert ugye utólag "eméssze meg" szegény 7 éves, ha három kattintással "előgyütt" a gyilokpronó (a mamája meg sehol)... :S


Sajnos ilyen a net világa... A szűrőprogram nem 100%, és ez GYERMEK netező esetén problémás, oda már kell felnőtt, NYÍLT felügyelet is.


Aztán jönnek a szándékos félreértések, meg félreértelmezések, hogy pl egy nudista ahogy' merészel nudista lenni, mert az egyben azt is jelenti ,hogy... és itt jön a belemagyarázás (kiragadott példa)...

"Aki más, mint én, az tuti erkölcstelen, rosszindulatú, és bánt másokat..." (Pláne ha épp fordítva van... :S na ja... sok okoska, rendes ember...)


Azt is "imádom", amikor a nevemben hívnak le oldalakat, v küldenek a nevemben olykor emailt... :S NA ENNYIRE MEGBÍZHATÓAK A SZAKEMBEREK, kedves kérdező. Legyen az pszichológus, vagy műszaki ember, "megbízott, "megbízó", satöbbi.


Egyesek (sokak) nem bírják ki, hogy ne b*szkurálódjanak másokkal állandó jelleggel.


Visszatérve konkrétan hozzád, kedves kérdező:

Azért írtam le mindezt, nehogy utólag siránkozz, h kibeszélt téged a pszichológus, esetleg netán még csavart is egyet-kettőt a mondandódon, és úgy adta tovább... A hatalom meg hatalom... korrupt, mint a sz.ar!


Persze kell az élethez némi kockázat, csak ne vakon! A vakszerencse nem megoldás, a vakhit se, az életben! Óvatosan, kinek mit árulsz el magadról, akár szakember, akár nem szakember!

2014. dec. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom lehet-e közvetlen a pszichológust keresni, mert én még nem próbáltam, de itt az oldalon már olvastam olyan válaszokat amik arra engednek következtetni, hogy felkeresheted. De elutasíthat téged. Szóval szerintem kérdezz utána a kórházban ahova tartozol. De nyilván nem fogadhatnak mindenkit TB alapon, mert azt nem bírná a rendszer. Szóval ha nem a pszichiáter mondja hogy kell neked akkor szerintem van esélye az elutasításnak.
2014. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Háziorvosi beutaló?
2014. dec. 9. 21:28
 10/14 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy segítene, de nem tudom tud-e pszichológushoz beutalót adni. Viszont a pszichiátriai szakrendelésen meg alapvetően az a jellemző, hogy érkezhetsz beutalóval, viszont nem szükséges. Én is közvetlenül odamentem, beutaló nélkül.

Kérdezd meg a háziorvost. Talán még tud ajánlani más helyet is ahol van TB-s pszichológus. Olykor előfordul egyéb intézményekben is. Azok főleg a fiatalabb korosztályok számára elérhetőek azt hiszem, de magabiztosan konkrétumot nem tudnék mondani.

2014. dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!