Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a menstruacio jelei? 11/L

Joros krisztina Tina kérdése:

Mik a menstruacio jelei? 11/L

Figyelt kérdés
Mar nagyok a melleim szoros oda lent neha faj a hatam es tobbszor a hasam tobbszor is ugy kelek fel hogy feher folyadek van ott lenn a bugyimon barna foltok vannak de meg mindig nem jott meg pedig mar duzzadnak a melleim is.

#menstruáció #folt #jel #mell duzzadas
2014. dec. 12. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem így kezdődött, ahogy leírtad -- igaz, én már bőven elmúltam 12, amikor először megjött --, szóval szerintem lehetséges, hogy hamarosan neked is meg fog jönni.
2014. dec. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszt meg annyit hogy a gorcs az nagyon faj szinte jon rad a siras:(?
2014. dec. 12. 10:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez már bizony az előjele lesz. Az viszont nem derül ki ebből, mikor fog megjönni, ez mindenkinek változó. Van, akinek egy évig is van fehér folyása előtte, és a többi hasonló "tünet", másoknak viszont ezek jelentkezése után nem sokkal megjön az első vérzés is. 11 éves vagy, nem vagy még semmiről lemaradva, ha esetleg nem jön meg a következő egy-két évben, akkor sem kell aggódnod egyáltalán. 16 éves korodig teljesen egészséges és normális, ha még nem menstruálsz, utána kell orvoshoz fordulni.


A fájdalommal kapcsolatban: mindenkinél változó, milyen tünetei vannak a menstruációnak. Van olyan ismerősöm, akinek a vérzése három napig tart, soha, semmilyen fájdalmat nem érzett még miatta. Egy másik ismerősömnek minden alkalommal rettenetesen fáj a dereka, amikor megjön. Anyukámnak olyan szinten fáj a hasa a vérzés első két napján, hogy nem bír mozogni, semmilyen fájdalomcsillapító nem enyhíti stb. De ezt tűrni kell, ez van. Ne ijedj meg ettől, csak készülj fel arra, hogy akármilyen hatása lehet rád a fájdalom tekintetében.

2014. dec. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is 11 éves koromban jött meg először. Előtte nem emlékszem jelekre, engem teljesen váratlanul ért, nagyon meg is ijedtem, hogy mitől vérzek. A görcsök, meg a hányinger, meg egyebek nem egy kellemes érzés, de az idő előrehaladtával enyhülhetnek. Mindenkinek más intenzitású. Sokszor én is sírva fakadtam a görcsöktől, mert le is izzadtam tőlük annyira rossza volt és van hangulati ingadozás is. Nálam pl. a menszesz előtt egy nappal tiszta depressziós vagyok. Nincs kedvem semmihez, mindent negatívan látok, sírhatnékom van, teljes lehangoltság, aztán másnap megjön. Szóval idővel kiismeri az ember ezeket a dolgokat fel lehet erre készülni. Egyébként van rá görcsoldó.
2014. dec. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2 es 3 valaszolo nagyon sokat segitettetek koszonom a valaszokat ;) anyukamanak sohasem faj a verzes legalabbis en meg ne/ lattam hogy fajt volna neki:)leci aki emlekszik meselje el mit erzett es milyen volt az elso menstruacio:*
2014. dec. 12. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!